1. Discover Lexus
  2. Design
  3. The Lexus Luxury Yacht LY680
Szybka nawigacja
NOWA ODSŁONA

EKSKLUZYWNY JACHT LEXUS LY680

  • Lexus LY680 rozwija koncepcję ekskluzywnego jachtu japońskiej marki. 
  • Ekskluzywny jacht zyskał większy mostek kapitański oraz tylną platformę. 
  • Za produkcję LY680 będzie odpowiadać firma Horizon Group.

 

Wyjątkowa łódź została stworzona zgodnie z filozofią „Crafted”, w której kluczowa jest dbałośc o najdrobniejsze detale, by wykroczyć poza oczekiwania klientów. Wszystko po to, by dostarczyć niesamowitych przeżyć na morzu.

LY680 ma sprawiać, że pasażerowie poczują prawdziwą wolność i będą mogli z dala od brzegu odpocząć od codzienności. Kadłub jachtu został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi koncepcji projektowej Lexusa L-finesse, a jego wnętrze zostało stworzone z najlepszych materiałów, by zapewnić najwyższy komfort. Jak na Lexusa przystało jacht ma osiągi, które pozwalają na sprawne poruszanie się po wodzie, łódź jest bardzo zwrotna i łatwo się nią manewruje, a podczas rejsu oferuje swoim pasażerom komfort i ciszę. LY680 napędzany jest przez dwa silniki Volvo IPS 1350/1050, a zbiornik paliwa ma 4012 l pojemności.

Model Lexusa LY680 w skali 1:20 będzie można obejrzeć podczas targów Japan International Boat Show 2024 w Jokohamie w dniach 21-24 marca. Zamówienia można składać wyłącznie w japońskich biurach Toyota Marine oraz u wybranych dealerów marki w Japonii. Dostępność jachtu na innych rynkach będzie zależna od zainteresowania. Pierwsze egzemplarze LY680 trafią do klientów wiosną 2026 roku.

ROZBUDOWA MOSTKA KAPITAŃSKIEGO I PLATFORMY DO PŁYWANIA ZAPEWNIA WIĘCEJ MIEJSCA DO ZABAWY I RELAKSU

W porównaniu z poprzednikiem LY680 ma wydłużony o 1400 mm otwarty mostek kapitański, na którym umieszczono także wygodą sofę, a opcjonalnie może być także zamontowany grill. Wydłużono też o 700 mm tylną platformę, która umożliwia korzystanie ze sportów wodnych lub pływanie w morzu z dala od brzegów. Lexus LY680 mierzy teraz 20,66 m i ma 5,76 m szerokości. Na pokład jacht może zabrać do 15 pasażerów, a w trzech kajutach wygodnie spać może sześć osób.

PRODUKCJA REALIZOWANA BĘDZIE PRZEZ HORIZON GROUP

Za produkcję LY680 odpowiadać będzie Horizon Group, która ma ogromne doświadczenie w konstruowaniu zaawansowanych jachtów najwyższej klasy. Wiodąca azjatycka firma wdroży i zaadaptuje do swoich procesów słynny System Produkcyjny Toyoty (TPS – Toyota Production System), w celu poprawy wydajności i jakości produkcji.

GŁÓWNE DANE TECHNICZNE LY680

Długość całkowita [m] 20.66
Szerokość całkowita [m] 5.76
Silnik Typ Twin Volvo IPS 1350/1050
Pojemność zbiornika paliwa [L] 4,012
Pojemność zbiorika wody słodkiej [L] 852
Liczba pokoi - 3 pokoje (6 łóżek)
Liczba pasażerów - 15