1. new-cars
 • ENERGIA, KTÓRA CIĘ PORUSZY

  LEXUS UX
  JUŻ OD 139 500 ZŁ

  (Podana cena jest najniższą z ostatnich 30 dni)
   
  Również od 1 250 netto zł / mc w Leasingu KINTO ONE *
 • * Prezentowana cena dotyczy modelu UX 200 w wersji PURE (nie dotyczy prezentowanej wersji wyposażenia i nie obejmuje lakieru metalizowanego). Podana cena zawiera rabat w wysokości 18 400 zł od ceny katalogowej 157 900 zł. Najniższa cena z ostatnich 30 dni wynosiła 139 500 zł. Promocja obowiązuje przy zamówieniach do 31.08.2023 r. lub do wyczerpania zapasów w zależności od tego co wystąpi wcześniej.

   

  Prezentowana rata netto w Leasingu KINTO ONE dotyczy modelu UX PURE (nie dotyczy prezentowanej wersji wyposażenia i nie obejmuje lakieru metalizowanego) oraz została sporządzona przy następujących założeniach: okres umowy 24 miesiące, opłata wstępna 10% ceny zakupu pojazdu. Łączny limit przebiegu do 30 000 kilometrów w okresie obowiązywania umowy. Kalkulacja warunków finansowych została przygotowana w oparciu o aktualną cenę cennikową pojazdu i obowiązującą stopę procentową. W przypadku zmiany ceny pojazdu (w wyniku zmiany kursu EURO) lub zmiany stóp procentowych kalkulacja może ulec zmianie. Kalkulacja z dnia 20.04.2023 r. Przyznanie finansowania w ramach Leasingu KINTO ONE uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej potencjalnego leasingobiorcy. Przedmiotowa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu K.c. i ma charakter wyłącznie informacyjny oraz przeznaczona jest wyłącznie dla przedsiębiorców. Finansującym jest Toyota Leasing Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Szczegóły u Autoryzowanych Dilerów Lexusa.

Prowadzenie Lexusa UX to szczególne doświadczenie. Samochód pod każdym względem jest wyjątkowym osiągnięciem technologicznym— od samoładującego napędu hybrydowego 4. generacji po niezwykle wysoką sztywność konstrukcji nośnej. Wyciszenie, płynność, czy przyspieszenie, pod każdym aspektem Lexus UX nie ma sobie równych. Dzięki ogromnej zwinności doskonale sprawdza się podczas jazdy w mieście. Niepowtarzalny wizerunek Lexusa UX został stworzony z ogromną starannością. Kompaktowy SUV przykuwa spojrzenia odważnie wyeksponowaną atrapą chłodnicy i licznymi detalami, na przykład eleganckimi tylnymi światłami LED. Ich aerodynamiczny kształt to tylko jedna ze składowych niezrównanych właściwości dynamicznych stylowego crossovera.
WYGODNY PROGRAM DLA FIRM

LEASING KINTO ONE

PRZEGLĄDAJ DOSTĘPNE WERSJE LEXUSA UX

1) WYBIERZ SILNIK
1) WYBIERZ SILNIK

3 Opcje

3 Opcje

 • UX 300e

  Electric Vehicle 204 ELECTRIC

  Skrzynia automatyczna 1-stopniowa | 4X2

 • UX 250h

  2,0 Hybrid Dynamic Force 184 KM hybrydowy

  Bezstopniowa skyrznia automatyczna napęd 4x2 | 4X2

 • UX 200

  2,0 VVT-iE 173 KM benzyna benzynowy

  Bezstopniowa skyrznia automatyczna napęd 4x2 | 4X2

2) WYBIERZ WERSJĘ
2) WYBIERZ WERSJĘ

19 Opcje

19 Opcje

OSIĄGI 

 • KONCEPCJA LEXUS DRIVING SIGNATURE

  Lexus UX oferuje znakomite prowadzenie wspierane mnóstwem zaawansowanych technologii. Teraz jego konstrukcja została udoskonalona zgodnie z koncepcją Lexus Driving Signature. W efekcie samochód wywołuje u kierowcy całą gamę emocji. Stoją za tym wielomiesięczne testy prowadzone przez mistrza Takumi. Tego samego, który dostrajał legendarny model coupé - Lexusa LC.

 • HYBRYDOWY, SAMOŁADUJĄCY SIĘ NAPĘD LEXUSA 4. GENERACJI 

  Lexus UX 250h posiada samoładujący napęd hybrydowy z niezwykle ekonomicznym, 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocą 184 KM. Ten napęd charakteryzuje się bardzo dobrą dynamiką, imponującą oszczędnością i wyjątkowo cichą pracą w trybie jazdy EV. 

 • WYDAJNY NAPĘD BENZYNOWY

  UX 200 jest wyposażony w innowacyjny, 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 173 KM, który charakteryzuje się świetną dynamiką i znakomitymi parametrami środowiskowymi. Ta rzędowa, czterocylindrowa jednostka dzięki przyspieszeniu procesu spalania osiąga najwyższą w swojej klasie sprawność termiczną na poziomie około 40%. Ponadto zastosowano w niej wielootworowe wtryskiwacze paliwa w układzie wtrysku bezpośredniego, pompę oleju i układ chłodzenia o zmiennym wydatku, a także inteligentny, elektryczny układ zmiennych faz rozrządu (VVT-iE). 

Przekładnia nowej generacji integruje 2-litrowy silnik benzynowy z silnikami elektrycznymi. Charakteryzuje ją 25% mniejsze tarcie wewnętrzne. Funkcja Sequential Shiftmatic symuluje działanie sześciostopniowej skrzyni biegów, pozwalając na hamowanie silnikiem z różną siłą, a także na wybór przełożeń przy kierownicy lub dźwigni zmiany biegów w położeniu „S”.

Nowy akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy — o zmodyfikowanej konstrukcji — ulokowano wraz z układem chłodzenia pod tylnym siedzeniem Lexusa UX 250h, pozostawiając dużo miejsca w przestrzeni bagażowej i obniżając środek ciężkości pojazdu. 

UX 250h jest dostępny w wersji z napędem na przednie koła lub z elektrycznym napędem E-FOUR na wszystkie koła. W układzie E-FOUR tylna oś napędzana jest przez osobny, przeznaczony tylko do tego celu silnik elektryczny (będący także prądnicą). Płynny rozdział mocy między przednią, a tylną oś korzystnie wpływa na stabilność samochodu — nawet na stromych podjazdach i ośnieżonych drogach — a przy tym towarzyszy mu niższe zużycie paliwa, niż w konwencjonalnych napędach na obie osie.

BEZPIECZEŃSTWO

 • LEXUS SAFETY SYSTEM+ 2.5 / 5 GWIAZDEK W TESTACH NCAP

  Lexus UX — z nowatorskim systemem bezpieczeństwa Lexus Safety System+ 2.5, w którego skład wchodzi system ochrony przedkolizyjnej z nową funkcją wykrywania pieszych o każdej porze i rowerzystów za dnia — zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym w tej klasie poziomie. Potwierdza to pięciogwiazdkowa ocena, jaką otrzymał w prestiżowych testach Euro NCAP. W skład systemu LSS+ 2.5 wchodzą następujące funkcje: system ochrony przedkolizyjnej z funkcją wykrywania pieszych, dynamiczny tempomat radarowy, asystent rozpoznawania znaków drogowych, system wspomagający podążanie za pasem ruchu, automatyczne światła drogowe, awaryjne wspomaganie układu kierowniczego, asystent skrętu na skrzyżowaniu.

 • SYSTEM OCHRONY PRZEDKOLIZYJNEJ

  Dzięki zwiększonej czułości i zakresowi dynamicznemu kamery, system ochrony przedkolizyjnej wykrywa pieszych o każdej porze i rowery w ciągu dnia. To na wypadek sytuacji, w której kierowca oślepiony przez pojazd z naprzeciwka nie jest w stanie zauważyć pieszego znajdującego się przed maską. Wykrywanie rowerów stało się możliwe dzięki rozszerzonemu kątowi obejmującemu działaniem fale milimetrowe. W przypadku prawdopodobieństwa kolizji system automatycznie aktywuje hamulce Lexusa.

 • DYNAMICZNY TEMPOMAT RADAROWY

  By wykryć pojazd i utrzymać odpowiedni dystans, system wykorzystuje działający w zakresie fal milimetrowych czujnik radarowy i kamerę. Jeśli pojazd poprzedzający zatrzyma się, system zatrzyma także Lexusa UX. W przypadku, gdy poprzedzający pojazd na powrót ruszy, również UX podejmie dalszą jazdę. System odciąża kierowcę w sytuacjach wymagających częstego zatrzymywania się i ruszania.

Asystent rozpoznawania znaków drogowych (RSA) w Lexusie UX odczytuje znaki drogowe i wyświetla je na uniwersalnym wyświetlaczu informacyjnym. Ponieważ asystent rozpoznawania znaków jest sprzężony z dynamicznym tempomatem radarowym, może szybko zmieniać zadaną prędkość zgodnie z odczytanym ograniczeniem. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by wszystko to odbywało się automatycznie. Asystent RSA rozpoznaje wszystkie ważne znaki drogowe i ostrzeżenia, w tym znaki elektroluminescencyjne i migające.

System wspomagający podążanie za pasem ruchu ułatwia kierowcy utrzymanie Lexusa UX pośrodku pasa, również podczas pokonywania ciaśniejszych zakrętów. Jeśli uzna, że istnieje prawdopodobieństwo wyjechania poza pas, przejdzie w tryb zapobiegania, by pomóc w skierowaniu pojazdu z powrotem na właściwy tor.

Lexus UX w standardzie zapewnia kierowcy oraz pasażerom „tarczę” w postaci 8 poduszek powietrznych. Są to czołowe i kolanowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera z przodu, boczne poduszki powietrzne w fotelach przednich, a także kurtyny obejmujące całą długość okien bocznych.

ODWAŻNA STYLISTYKA

 • PIĘKNY I FUNKCJONALNY
   

  Elektryzujący, wybitnie atrakcyjny wizerunek Lexusa UX został stworzony z ogromną starannością. Można dostrzec ją w licznych detalach, takich jak tylne światła LED o eleganckim, aerodynamicznym kształcie, wspomagającym wyjątkowe właściwości jezdne i osiągi samochodu. To właśnie połączenie piękna z funkcjonalnością jest istotą Lexusa UX.

 • F SPORT, F SPORT DESIGN oraz F SPORT DESIGN+

  Nowy lakier Sonic Platinum idzie w parze z dynamicznym, smukłym kształtem nadwozia podkreślonym sportowymi, 18-calowymi obręczami i nakładkami na nadkola w kolorze nadwozia. Do gamy UX dołączył model F SPORT DESIGN z wyrazistym wzorem siatki F na atrapie chłodnicy i niesamowitym dwukolorowym dachem, dostępnym też w modelu UX F SPORT. Wyjątkowy charakter tych elementów nadwozia nie pozostawia wątpliwości co do aspiracji obu dynamicznych modeli.

  W wersji F SPORT DESIGN+ kierowca może korzystać z potencjału zestawu audio składającego się z 10 głośników (w tym subwoofera i wzmacniacza) oraz elektrycznie dopasowywać do swoich preferencji ustawienia wysokości i wysunięcia kierownicy. Multimediami Lexusa UX w tej specyfikacji steruje się za pomocą interaktywnego ekranu o przekątnej 12,3”, a system Lexus Link Pro zawiera wbudowaną nawigację. 

 • BOGATE WNĘTRZE
   

  Lexusa UX, w zależności od wersji, wzbogaciliśmy o funkcjonalne rozwiązania: podgrzewanie kierownicy, bezprzewodową ładowarkę, nowe multimedia (Lexus Link lub Lexus Link Pro) i ulepszony Lexus Safety System+ 2.5.
  Intuicyjny ekran dotykowy High Definition o średnicy 8 lub 12,3-cala jest szybki i prosty w obsłudze. Ekran umożliwia korzystanie z systemu audio, nawigacji, klimatyzacji i ulubionych aplikacji poprzez Android Auto® lub Apple CarPlay®.

Zwarte trójprojektorowe reflektory z modułami diodowymi LED i światła do jazdy dziennej w kształcie litery L mają charakterystyczny dla Lexusa kształt grotu strzały. Światła Lexusa UX zwiększają bezpieczeństwo podczas podróży i zapewniają dobrą widoczność nawet podczas jazdy we mgle.

Tylne światła zespolone Lexusa UX są nie tylko atrakcyjne wizualnie, lecz również bardzo efektywne pod względem aerodynamicznym. Klosze zaopatrzone są w żebra, które zmniejszają zmiany ciśnienia powietrza o około 16%, skutecznie poprawiając stabilność tyłu nadwozia podczas pokonywania zakrętów i występowania silnych bocznych podmuchów wiatru. Zestaw 120 diod LED tworzy atrakcyjną, ciągłą linię światła, zwężającą się lekko ku środkowi i mierzącą zaledwie 3 mm w swoim najwęższym punkcie.

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE

 • BEZDOTYKOWE, ELEKTRYCZNIE PODNOSZONE DRZWI BAGAŻNIKA

  Lexus UX, w zależności od wybranej wersji, został wyposażony w elektrycznie i bezdotykowo sterowane drzwi bagażnika. Do otwierania i zamykania go ruchem stopy pod czujnikiem wbudowanym w tylny zderzak wystarczy inteligentny kluczyk. 

 • KLIMATYZACJA S-FLOW / CLIMATE CONCIERGE 

  Klimatyzacja S-Flow inteligentnie wpływa na klimat panujący we wnętrzu kabiny Lexusa UX, uwzględniając warunki panujące na zewnątrz. S-Flow zapewnia wysoki poziom komfortu i najniższe zużycie paliwa. Klimatyzacja wykrywa zajęte fotele i dostosowuje ustawienia do liczby pasażerów. Układ Climate Concierge uwalnia cząstki nanoe™ X, które oczyszczają powietrze z wirusów i bakterii*, usuwają nieprzyjemne zapachy oraz nawilżają włosy i skórę osób przebywających w kabinie. 

 • 13-GŁOŚNIKOWY SYSTEM AUDIO MARK LEVINSON®

  13-głośnikowy system audio Mark Levinson® Premium Surround o mocy 915 watów to źródło dźwięku najwyższej światowej klasy. Wszystkie elementy elektryczne systemu zaprojektowano z wielką pieczołowitością, by ograniczyć całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) do poziomu nieprzekraczającego 0,1%. System obejmuje wzmacniacz klasy D o mocy 150 W / 4 Ω x 12 kanałów (używanych jest 8 kanałów). Zapas mocy pozwala na dokładne wysterowanie dużych głośników i uzyskanie mocnego, czystego brzmienia. 

Jest szybszy i prostszy w użyciu, ponieważ ekran dotykowy — dostępny w wersji o przekątnej 8” (Lexus Link Connect z nawigacją chmurową) lub 12,3” (Lexus Link Pro z nawigacją wbudowaną) — ma większą rozdzielczość. System multimedialny Lexus Link udostępnia nawigację chmurową, dzięki której mapy i dane o ruchu na drodze są regularnie aktualizowane. W system wbudowano także elektroniczną instrukcję obsługi oraz takie opcje, jak wyszukiwanie użytecznych miejsc (POI). Dostępne są liczne praktyczne funkcje, na przykład dane online o ruchu drogowym, prognoza pogody czy znajdowanie parkingów i stacji paliw.

Nowy system multimedialny wyposażony jest w asystenta głosowego Lexus Concierge, który może być wywoływany komendą „Hej Lexus” i reaguje na naturalną mowę.

Oto aplikacja Lexus Link. Zapewnia zupełnie nowy poziom łączności, stanowiąc niejako dopełnienie oferowanych przez nas wyjątkowych doświadczeń w duchu „Omotenashi”. Inteligentne i spersonalizowane funkcje ułatwiają planowanie tras, znajdowanie miejsca parkingowego, umawianie przeglądu, a nawet doskonalenie stylu jazdy. Użytkowanie Lexusa UX ułatwiają takie praktyczne funkcje, jak:

 • Mój styl jazdy: Rejestruje trasy podczas podróży i wyjazdów służbowych oraz styl jazdy kierowcy
 • Przewodnik Jazdy Hybrydowej: Pomaga w jeszcze bardziej ekonomicznej jeździe Lexusem UX 250h
 • Znajdź samochód: Lokalizuje Twojego Lexusa i wskazuje do niego drogę
 • Wyślij do auta: Pozwala zaplanować trasę na innym urządzeniu i wysłać ją do Lexusa; z kolei funkcja „Car to Door” pokazuje pieszą trasę do miejsca docelowego po zaparkowaniu samochodu
 • Lampki kontrolne: Objaśnia znaczenie poszczególnych kontrolek ostrzegawczych i informuje o ewentualnych działaniach do podjęcia
 • Status samochodu: Powiadamia o tym, że w samochodzie pozostawiono otwarte okna lub nie wyłączono reflektorów; pozwala także sprawdzić, czy samochód jest zamknięty
 • Zdalne sterowanie: Umożliwia zdalne włączanie odszraniana przedniej szyby, włączanie świateł ostrzegawczych oraz otwieranie i zamykanie Lexusa UX z zacisza własnego domu, zdalne uruchomianie świateł awaryjnych, zdalne odmrażanie przedniej szyby, zdalne otwieranie i zamykanie.
 • Zdalne sterowanie ładowania: Monitoruje poziom naładowania akumulatora 12 V w samochodzie
 • Zdalne sterowanie klimatyzacją: Wszystkie modele Lexusa UX umożliwiają zdalne sterowanie klimatyzacją, ogrzewaniem kierownicy, ogrzewaniem foteli oraz temperaturą w kabinie

Informacje o stanie pojazdu i wskaźniki rzutowane są — w kolorze — bezpośrednio na przednią szybę. Projektor HUD, generujący obraz o wymiarach 260 mm x 97,5 mm, wyświetla m.in. wskazówki nawigacyjne lub ustawienia systemu audio bądź systemów bezpieczeństwa, a kierowca może je odczytywać, nie odrywając wzroku od drogi.
LEXUS VIDEO GUIDE

INTERAKTYWNY PORADNIK POSIADACZA LEXUSA

ZRÓB PIERWSZY KROK

UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ

Daj się porwać marce Lexus, umawiając się na jazdę próbną. Wybierz pojazd, miejsce i czas jazdy.
LEXUS I JOY CROOKES

WSPÓŁPRACA LEXUSA Z PIOSENKARKĄ JOY CROOKES W KAMPANII PROMUJĄCEJ MODEL UX

GALERIA ZDJĘĆ LEXUSA UX

Poznaj wyrafinowane wzornictwo Lexusa UX.

ŚWIATOWA PREMIERA

NOWY CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY UX

LEXUS I JOY CROOKES

WSPÓŁPRACA LEXUSA Z PIOSENKARKĄ JOY CROOKES W KAMPANII PROMUJĄCEJ MODEL UX

* Prezentowana rata netto w Leasingu KINTO ONE dotyczy modelu UX 200 PURE (nie dotyczy prezentowanej wersji wyposażenia i nie obejmuje lakieru metalizowanego) oraz została sporządzona przy następujących założeniach: okres umowy 24 miesiące, opłata wstępna 10% ceny zakupu pojazdu. Łączny limit przebiegu do 30 000 kilometrów w okresie obowiązywania umowy. Kalkulacja warunków finansowych została przygotowana w oparciu o aktualną cenę cennikową pojazdu i obowiązującą stopę procentową. W przypadku zmiany ceny pojazdu (w wyniku zmiany kursu EURO) lub zmiany stóp procentowych kalkulacja może ulec zmianie. Kalkulacja z dnia 04.05.2023 r. Przyznanie finansowania w ramach Leasingu KINTO ONE uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej potencjalnego leasingobiorcy. Przedmiotowa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu K.c. i ma charakter wyłącznie informacyjny oraz przeznaczona jest wyłącznie dla przedsiębiorców. Finansującym jest Toyota Leasing Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Szczegóły u Autoryzowanych Dilerów Lexusa.