1. Discover Lexus
  2. Lexus LBX Wins its First Major European Awards
Szybka nawigacja
LEXUS LBX

SAMOCHODEM ROKU 2024 W PRESTIŻOWYM KONKURSIE

Lexus LBX zdobył właśnie swoje pierwsze prestiżowe nagrody w Europie, otrzymując tytuł samochodu roku i najlepszego małego SUV-a roku 2024 w konkursie organizowanym przez czołowy magazyn motoryzacyjny „What Car?”

  • Nowy Lexus LBX zdominował coroczny plebiscyt magazynu „What Car?”
  • Miejski crossover wybrany samochodem roku oraz najlepszym małym SUV-em
  • To pierwsze wyróżnienia dla LBX-a
  • Marka Lexus po raz siódmy z rzędu została doceniona za niezawodność swoich aut

 

Hybrydowy Lexus LBX debiutuje w tym roku na rynku. Zaprojektowany z myślą o europejskich klientach miejski crossover cieszy się ogromnym zainteresowaniem w przedsprzedaży i ma szansę jeszcze przyspieszyć dynamiczny rozwój marki w klasie premium. Potwierdzeniem przełomowego charakteru LBX-a są aż dwa wyróżnienia przyznane przez prestiżowy brytyjski magazyn „What Car?”.

LBX został wybrany samochodem roku 2024, a także najlepszym małym SUV-em w plebiscycie organizowanym przez „What Car?”. To pierwsze nagrody dla najnowszego modelu Lexusa.

„Tytuł najlepszego samochodu zarezerwowany jest dla auta, które okazało się najbardziej przełomowe w ostatnich 12 miesiącach, a w tym roku był to Lexus LBX. Choć debiutuje w bardzo konkurencyjnym segmencie, jest bardziej wszechstronny od każdego ze swoich rywali. Jest także pierwszym autem w klasie, które łączy hybrydową wydajność z luksusem znanym z większych modeli, a do tego jego cena jest przystępna” - podkreślił Steve Huntingford, redaktor naczelny „What Car?”.

„To wielki zaszczyt i ogromna radość dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w stworzenie LBX-a – od głównego inżyniera po pracowników linii montażowej. Ta nagroda docenia wysiłek, który włożono, by to miejskie auto w każdym detalu miało tak charakterystyczną dla samochodów Lexusa jakość segmentu premium. Nie poszliśmy na żadne kompromisy. LBX to najlepsza jakość wykonania, najlepsze materiały i doskonałe prowadzenie” – podkreślił Chris Hayes, szef Lexus UK, który odbierał wyróżnienie.

 

Niezawodność aut Lexusa potwierdzona

 

Lexus po raz siódmy z rzędu został wyróżniony tytułem najbardziej niezawodnej marki i, co podkreślono podczas gali, absolutnie zdominował tę kategorię w konkursie „What Car?”. Lexus uzyskał wynik 98,3%.

„W tej kategorii nagrodę przyznaliśmy bezdyskusyjnie. W naszym ostatnim badaniu Reliability Survey Lexus triumfował po raz siódmy z rzędu. Samochody tej marki są najmniej awaryjne, a jeśli zdarzą się jakieś drobne usterki serwis Lexusa błyskawicznie i bez obciążania klientów kosztami z nimi sobie radzi. Drugą najbardziej niezawodną marką była Toyota, co potwierdza, że najwyższe standardy to cecha charakterystyczna tego producenta” – stwierdził Huntingford.