1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. F models
Szybka nawigacja
OSIĄGI

SPORTOWE MODELE F

Pojazdy te zostały stworzone pod kątem jak najlepszych osiągów. Każdy z nich ma silnik zaprojektowany specjalnie do danego modelu, a także układ kierowniczy i zawieszenie o agresywnych nastawach.

NAPĘDZANE PASJĄ, DOSKONALONE NA TORZE

Filozofia F czerpie z techniki sportów motorowych, precyzyjnych technologii, a przede wszystkim z pasji, która daje nam energię do kreowania najczystszych, autentycznych wrażeń z jazdy. Modele F to samochody naprawdę warte bliższego poznania.

LEXUSY SPOD ZNAKU F OD POCZĄTKU PROJEKTOWANE SĄ TAK, BY POMAGAŁY KIEROWCY, A NIE WYMAGAŁY OD NIEGO RAJDOWEGO PRZYGOTOWANIA. ZA KIEROWNICĄ LEXUSA F KAŻDY LEPIEJ WYKORZYSTA POSIADANE UMIEJĘTNOŚCI I BĘDZIE PO PROSTU CIESZYŁ SIĘ JAZDĄ.

RC F

TUTAJ PIĘKNO SPOTYKA SIĘ Z MOCĄ

Lexus RC F nazywany bywa jednym z najbardziej zachwycających sportowych coupé 2+2. Nie bojąc się posądzeń o przesadę, pisano o nim, że to „niezwykłe osiągnięcie sportowej motoryzacji, dające poczucie pełnego zespolenia z pojazdem i drogą”. Jednak żadne słowa nie są w stanie przygotować na emocjonalne i zmysłowe wrażenia, jakie towarzyszą prowadzeniu Lexusa RC F.

RC F W SZCZEGÓŁACH

  • Wyścigowo dostrojony silnik V8 o mocy 464 KM i maksymalnym momencie obrotowym 520 Nm
  • Szybka 8-biegowa automatyczna sportowa skrzynia biegów z bezpośrednią zmianą przełożeń (SDS), czas redukcji 0,2 s
  • Sztywna konstrukcja i aktywny mechanizm różnicowy TVD zapewniają doskonałą stabilność przy dużych prędkościach i zwinność przy pokonywaniu zakrętów
  • Aktywny spojler tylny przy prędkości powyżej 80 km/h wytwarza dodatkową siłę dociskającą pojazd do drogi
  • Wyścigowe wskaźniki z czujnikiem przeciążenia i stoperem
  • 0–100 km/h: 4,5 sekundy
  • Prędkość maks.: 270 km/h

GALERIA MODELI F