1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. F SPORT
Szybka nawigacja
OSIĄGI

F SPORT

Wersje F SPORT — inspirowane supersamochodem LFA oraz modelami RC F i GS F — wzmacniają wyrazisty wizerunek samochodów Lexus poprzez sportowe akcenty stylistyczne. Jednoznacznie nawiązują do filozofii F swoimi muskularnymi bryłami nadwozi, sportowymi kokpitami i zmienionymi nastawami zawieszenia, by silniej oddziaływać emocjonalnie na kierowcę.

ELEMENTY STYLIZACYJNE WERSJI F SPORT

Stylizacja F SPORT zwraca na siebie uwagę szczególną formą wrzecionowatej atrapy chłodnicy, siatkowymi wstawkami i chromowanymi detalami. Stylistyczne znaczenie nadano także niektórym elementom o zastosowaniu stricte technicznym — takim jak kanały do chłodzenia przednich tarcz hamulcowych i aerodynamiczne użebrowanie przedniego spojlera zwiększające siłę dociskającą pojazd do drogi. Dopełnieniem wizerunku F SPORT są unikatowe obręcze kół ze stopów lekkich i dyskretne emblematy odwołujące się do słynnego toru Fuji Speedway — miejsca narodzin tej wersji pojazdu.

OBRĘCZE KÓŁ F SPORT I SPECJALNIE DOSTROJONE ZAWIESZENIE

Na lekkich obręczach kół zamontowane są opony niskoprofilowe zapewniające doskonałą przyczepność przy pokonywaniu ostrych zakrętów. Zarówno przednie, jak i tylne zawieszenie zestrojono pod kątem dynamicznej jazdy, lecz nie kosztem utraty komfortu.

SPECJALNA STYLIZACJA PRZEDNIEGO ZDERZAKA I ATRAPY CHŁODNICY

Charakterystyczny wlot powietrza ze wzorem plastra miodu i zderzak wersji F SPORT o wyjątkowym kształcie to niezwykle śmiały język stylistyczny. W głębszej, niżej położonej części znajduje się zintegrowany spojler oraz dwa odrębne wloty powietrza po zewnętrznych stronach pasa przedniego.

ELEMENTY WEWNĘTRZNE WERSJI F SPORT

We wnętrzu samochodów F SPORT można dostrzec szereg sportowych nawiązań, takich jak niedostępne w innych wersjach fotele, pedały z aluminium obrabianego maszynowo i specjalna kierownica. Wystarczy zająć miejsce za kierownicą, by poprzez starannie wykonane detale doświadczyć wyjątkowego zespolenia z pojazdem i jego sportowego charakteru.

SPORTOWE FOTELE

Sportowe fotele F SPORT mają bardziej skomplikowany kształt i są ściślej dopasowane do ciała, by na ostrych zakrętach mocno trzymać kierowcę i pasażera — od bioder aż po barki. Piękne przeszycia tapicerki wykonywane są ręcznie przez naszych mistrzów „takumi”.

WSKAŹNIKI O SPORTOWYM RODOWODZIE

Panel wskaźników F SPORT w dynamicznym stylu przekazuje wszystkie kluczowe informacje potrzebne kierowcy. Motyw wizualny warstwowego panelu wskaźników zmienia się w ślad za trybem jazdy wybranym przez kierowcę.

Uwaga: elementy te są dostępne tylko w wybranych modelach z gamy Lexusa.

SPORTOWA KIEROWNICA I PEDAŁY

Ergonomicznie ukształtowana, sportowa kierownica z emblematem F SPORT została szlachetnie wykończona perforowaną skórą i jest stylistycznie komplementarna z dźwignią zmiany biegów. Sportowy rodowód wersji F SPORT podkreślają również pedały z maszynowo obrabianego aluminium — zapewniają doskonałe wyczucie siły nacisku, a stopy nie ześlizgują się z nich nawet przy dynamicznych manewrach.

Uwaga: elementy te są dostępne tylko w wybranych modelach z gamy Lexusa.

Nadszedł czas, by podzielić się swoją pasją ze światem i wybrać dla siebie Lexusa F SPORT.

WYBIERZ WERSJĘ F SPORT DLA SIEBIE