1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. LC 500 sports coupe
Szybka nawigacja
OSIĄGI

SPORTOWE COUPÉ LC

LC jest punktem zwrotnym. Zwiastunem nowej ery, ważnym dla marki Lexus i wszystkich kierowców naszych samochodów. LC został stworzony w naszym światowej klasy laboratorium aerodynamiki w Japonii, prowadzi się, jak żaden inny samochód, i daje wyjątkowe poczucie wolności.

ZAPROJEKTOWANY U PROGU NOWEJ ERY

Lexus LC zadebiutował w 2016 roku w Detroit, na Północnoamerykańskiej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (NAIAS), i od razu zwrócił uwagę oraz zyskał uznanie branży. W jego sukcesie miały swój udział różne zespoły Lexusa, a ich wspólny wysiłek doprowadził do powstania pojazdu o nieprzeciętnych walorach stylistycznych i dynamicznych. Samochodu, który wprost cudownie się prowadzi i wyraźnie wskazuje kierunek, w jakim podążać będzie Lexus.

OD KONCEPCJI DO RZECZYWISTOŚCI

Produkcyjny LC jest bezprecedensowo bliski swojej wersji koncepcyjnej. Pełen ekspresji styl w połączeniu z najwyższymi kompetencjami technicznymi jest źródłem czystej przyjemności z jazdy — w samochodzie na wskroś luksusowym.

BEZPRECEDENSOWE OSIĄGNIĘCIE

Oto wyjątkowa wizja urzeczywistniona w najdrobniejszych szczegółach. Czerpiąc inspirację z utytułowanego koncepcyjnego modelu LF-LC, który zadebiutował w 2012 roku, produkcyjny model LC łamie branżowe konwencje i przekracza oczekiwania.

LC narodził się ze wspólnego wysiłku inżynierów i designerów Lexusa. Podobnie jak nasz światowej sławy supersamochód LFA, Lexus LC wychodzi spod rąk mistrzów Takumi. Tworzenie samochodów jest ich powołaniem, a dekady doświadczenia przekładają się na perfekcyjne wyczucie precyzji i piękna, a w efekcie — najwyższy standard jakości.

NIEZRÓWNANE OSIĄGI

Za kierownicą Lexusa LC doznaje się wyjątkowych wrażeń za sprawą szeregu innowacyjnych rozwiązań technicznych. Uderzające jest także połączenie dynamiki i luksusu, wynikające z eleganckiej, zdecydowanej i płynnej interpretacji L-finesse, naszego języka stylistycznego.

Nowy LC, produkowany pod czujnym okiem mistrzów Takumi, to jeden z pierwszych samochodów w całości zaprojektowanych w naszym światowej klasy laboratorium aerodynamiki w Japonii. Ten samochód to zwiastun nowej ery.

MULTISTAGE HYBRID

Model LC 500h przynosi nowy, pionierski napęd hybrydowy. Jest to rewolucyjny układ wielostopniowy, który charakteryzuje się nie tylko niskim zużyciem paliwa i poziomem emisji, lecz także bezkompromisowo sportowym, dynamicznym charakterem.

NAPĘD NOWEJ GENERACJI

Oto hybryda nowej generacji. W wielostopniowym układzie hybrydowym Lexusa LC inteligentnie współpracują ze sobą dwa źródła napędu. Zarówno silnik elektryczny zasilany z akumulatora, jak i benzynowy silnik spalinowy może samodzielnie napędzać pojazd. Ale kiedy trzeba, łączą siły

Efekt? Zaskakująco niskie zużycie paliwa, niewielki poziom emisji, błyskawiczne przyspieszanie i mnóstwo radości za kierownicą. Nasz system monitoruje warunki jazdy i płynnie reguluje proporcje w wykorzystaniu źródeł mocy, podejmując optymalne decyzje za kierowcę. Jednak ten może też wpływać na działanie napędu za pośrednictwem selektora trybu jazdy.

Układ wielostopniowy sprawia, że hybryda zyskuje nowy, o wiele bardziej sportowy charakter. W konstrukcji tego napędu zastosowano 4-biegową przekładnię automatyczną. Umożliwia ona symulowanie 10 stałych przełożeń, które kierowca swobodnie i błyskawicznie wybiera. Natychmiast po naciśnięciu pedału przyspieszenia auto wyrywa się do jazdy, a przy umiarkowanych prędkościach potrafi być zaskakująco oszczędne.

DYNAMIKA JAZDY

Perfekcyjne dopracowanie Lexusa LC pod względem technicznym znajduje swój wyraz w fantastycznych własnościach jezdnych. Doskonale rozumiemy, że na wrażenia kierowcy ma wpływ każdy, nawet najmniejszy element.

NIEZRÓWNANE WRAŻENIA Z JAZDY

Silnik Lexusa LC 500 ma podwójny kolektor dolotowy, dzięki któremu może czerpać powietrze „pełną piersią” i cieszyć ucho fantastycznym brzmieniem. Taka wolnossąca jednostka idealnie pasuje do charakteru sportowego coupé. Rozwija moc bardzo liniowo, ułatwiając kierowcy panowanie nad samochodem i dostarczając niezapomnianych wrażeń za kierownicą.

Doskonaląc LC, wykreowaliśmy zupełnie nowe doświadczenia towarzyszące prowadzeniu samochodu. Żaden Lexus nie miał jeszcze takiego charakteru i nie prowadził się tak, jak ten.

Z NATURY ZWINNY

Ożywiając Lexusa LC, mieliśmy bardzo jasno sprecyzowane oczekiwania: samochód miał jeździć ostrzej, a jego zachowanie na drodze miało być pod każdym względem wyrafinowane. Miał być zwinny, szybki i mocny.

Chcieliśmy, by jego właściwości jezdne pasowały do luksusowego sportowego coupé, ale jednocześnie zaskakiwały i inspirowały kierowcę. Dlatego warto wybrać się na jazdę próbną Lexusem LC — i osobiście przekonać się, że w pełni zrealizowaliśmy te ambitne zamierzenia.