1. Owners
 2. Connected Services & Multimedia
 3. Lexus Link App
 4. FAQs
Szybka nawigacja

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Aby dodać samochód, kliknij opcję „Dodaj pojazd” na stronie głównej lub, jeśli już masz jakiś pojazd, kliknij przycisk „Dodaj” w prawym górnym rogu strony Mój garaż. Aby usunąć samochód, przejdź na stronę Mój garaż, przewiń w dół i kliknij opcję „Usuń pojazd”.

W aplikacji Lexus Link+ najpierw wybierz swój samochód na stronie Mój garaż, po czym kliknij opcję Centrum usług Connected. Następnie wykonaj proces aktywacji usług Connected dostępnych dla Twojego pojazdu.

Jeśli co najmniej jeden z samochodów obsługujących usługi Connected, który znajduje się na stronie Mój garaż, nie przeszedł jeszcze aktywacji, przy każdym logowaniu do aplikacji razem z ekranem powitalnym będzie się pojawiała propozycja aktywacji usług Connected. Nawet jeśli pominiesz ten krok, nadal możesz aktywować usługi w późniejszym czasie, w sposób opisany powyżej.

Więcej informacji przedstawiliśmy w naszym instruktażu.

Uwaga: w procesie aktywacji trzeba będzie zaakceptować Warunki korzystania i potwierdzić zapoznanie się z Informacjami o ochronie prywatności.

Aby na stałe wyłączyć usługi Connected w aplikacji Lexus Link+, wybierz konkretny samochód na stronie Mój garaż, a następnie kliknij opcję Centrum usług Connected. Wykonaj procedurę dezaktywacji usług.

Więcej informacji przedstawiliśmy w naszym instruktażu.

Aplikacja Lexus Link+ umożliwia sterowanie pojazdem z dowolnego miejsca. Jest łatwa w obsłudze i oferuje unikalne funkcje, dzięki którym użytkowanie samochodu jest jeszcze wygodniejsze, i to nie tylko podczas jazdy. Możesz planować podróże, odnaleźć zaparkowany samochód, sprawdzić, kiedy wypada termin następnego przeglądu, odczytać dane swojego pojazdu i odbierać ważne powiadomienia dotyczące samochodu, a także zdalnie sterować ogrzewaniem i klimatyzacją, drzwiami oraz światłami awaryjnymi.

Na pasku znajduje się rząd pięciu ikon, które otwierają następujące sekcje aplikacji:

 

 • Pojazd - Mapa - Powiadomienia - Konto - Wsparcie

Dostęp do usług Connected możesz mieć w dowolnej chwili. Dane z samochodu są przesyłane do aplikacji w momencie wyłączenia silnika. Szczegóły ostatniego przejazdu będą dostępne po wyłączeniu silnika. Do przesyłania danych potrzebny jest zasięg sieci komórkowej, dlatego przesyłanie może nie działać na parkingu podziemnym.

Dane konta w aplikacji My Lexus i w portalu dla klientów są takie same. Hasło można zmienić na obu platformach.

Aby zmienić hasło, przejdź na ekran logowania i wybierz opcję zapomnianego hasła.

Diler musi potwierdzić Twoją tożsamość. Jest to zabezpieczenie przed dostępem osób nieupoważnionych do danych osobowych klientów Lexusa.

Prośba o odwiedzenie dilera pojawia się, ponieważ Lexus priorytetowo traktuje ochronę danych osobowych klientów.

 • Anuluj subskrypcję usług Connected i usuń samochód ze swojego konta w aplikacji.
 • Usuń profil użytkownika z ekranu multimedialnego.
 • Nie usuwaj konta, ponieważ jeśli w przyszłości będziesz posiadać samochód Lexus, możesz go dodać do tego samego konta. Nie zapomnij poinformować nowego właściciela, że samochód ma dostęp do usług Connected.

Usunięcie numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) z konta spowoduje wyłączenie usług Connected.

Aby edytować ustawienia profilu, na pasku nawigacyjnym kliknij ikonę sekcji Konto znajdującą się w prawym dolnym rogu.

Cena każdego pojazdu Lexus obsługującego usługi Connected obejmuje dostęp do tych usług przez dziesięć lat.

Cena pojazdów wyposażonych w system Smart Connect obejmuje dostęp do usług Connected przez 4 lata.

Usługi Connected aplikacji Lexus Link+ będą działać przez 10 lat. Lexus będzie pokrywać koszt przesyłu danych potrzebnych do działania usług Connected przez 10 lat, ale aplikacja Lexus Link+ działa nawet bez usług Connected.

Na ekranie Mój garaż kliknij przycisk Preferowany diler w sekcji serwisu i przeglądów. Tam można będzie wybrać preferowanego dilera.

Trening jazdy hybrydowej podpowiada kontekstowo — na podstawie Twoich wcześniejszych przejazdów — jak możesz poprawić swoją technikę jazdy samochodem hybrydowym, by maksymalnie efektywnie korzystać z napędu elektrycznego, a przez to obniżyć zużycie paliwa i zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne.

Tak, w wybranych modelach. Na pulpicie na stronie głównej bieżący poziom paliwa prezentowany jest jako wskaźnik. Podany jest także aktualny zasięg.

Tak, w wybranych modelach możesz sprawdzić stan drzwi, okien, pokrywy bagażnika i świateł pojazdu.

Aby to zrobić, przejdź na stronę główną. Kliknij przycisk Status pojazdu.

Więcej informacji o dostępności funkcji w poszczególnych modelach można uzyskać u autoryzowanych dilerów lub na krajowej lokalnej stronie internetowej marki Lexus.

Tak, w wybranych modelach możliwe jest zdalne odblokowywanie/blokowanie zamków drzwi za pośrednictwem aplikacji. Na karcie Zdalne sterowanie dostępne są przyciski blokowania/odblokowania.

Należy zwrócić uwagę, że nie można:

 • zablokować zamków samochodu, gdy którekolwiek drzwi są otwarte i/lub inteligentny kluczyk znajduje się w samochodzie,
 • odblokować zamków samochodu, jeśli ustawiony jest alarm lub samochód zablokowano ręcznie kluczykiem fizycznym.

Więcej informacji o dostępności funkcji w poszczególnych modelach można uzyskać u autoryzowanych dilerów lub na krajowej lokalnej stronie internetowej marki Lexus.

Tak, w wybranych modelach można zdalnie włączać światła awaryjne, aby ułatwić sobie odnalezienie samochodu na zatłoczonym parkingu.

W aplikacji Lexus Link+ przejdź na kartę Zdalne sterowanie. Klikając opcję Światła awaryjne, można włączyć światła awaryjne pojazdu, żeby go łatwiej odnaleźć.

Światła awaryjne włączą się na 60 sekund. Po 60 sekundach można ponownie włączyć światła awaryjne.

Więcej informacji o dostępności funkcji w poszczególnych modelach można uzyskać u autoryzowanych dilerów lub na krajowej lokalnej stronie internetowej marki Lexus.

Przejdź do pulpitu Usługi i wybierz Trening jazdy hybrydowej (w przypadku pojazdów hybrydowych), Trening jazdy w trybie EV (w przypadku akumulatorowych pojazdów elektrycznych) lub Mój styl jazdy (w przypadku pojazdów nieelektrycznych). Wybierz zakładkę Wszystkie podróże, aby wyświetlić odbyte przejazdy, a następnie kliknij dowolny przejazd, aby zobaczyć powiązane z nim dane dotyczące stylu jazdy. Szczegóły ostatniego przejazdu są dostępne również na pulpicie strony głównej.

Aplikacja Lexus Link+ działa na:

 • urządzeniach z systemem iOS w wersji 15.0 i wyższych,
 • urządzeniach z systemem Android w wersji 7.0 i wyższych, ale nie na urządzeniach marki Huawei (firma Huawei w czerwcu 2021 r. wprowadziła swój własny system operacyjny HarmonyOS).

Numer wersji aplikacji można odczytać u dołu sekcji „Konto”.

W systemie multimedialnym samochodu należy wprowadzić dane uwierzytelniające. Następnie należy powiązać system multimedialny z numerem identyfikacyjnym pojazdu (VIN). W następnej kolejności należy poprzez Bluetooth połączyć samochód z Internetem. Funkcja Moje miejsca docelowe zacznie wtedy działać.

Więcej informacji przedstawiliśmy w naszych instruktażach.

Jeśli masz zestaw kabli rozruchowych i dostęp do drugiego pojazdu, możesz uruchomić swój pojazd za pomocą tych kabli, zgodnie z procedurą opisaną w instrukcji obsługi.

Tak i nie. Ten sam samochód można dodać do wielu kont, ale dostęp do usług Connected lub innych danych osobowych może mieć tylko jedno konto na raz.

Otwórz sklep iOS App Store lub Google Play i wyszukaj aplikację Lexus Link+. Następnie po prostu pobierz aplikację — jest całkowicie bezpłatna.

Konto jest wspólne dla aplikacji Lexus Link+ i portalu dla klientów. Na obu platformach konto można utworzyć na ekranie logowania. Po utworzeniu konta otrzymasz e-mail aktywacyjny, który musisz potwierdzić, aby móc uzyskać dostęp do swojego konta i dodać pojazd(y).

W wybranych modelach ogrzewanie i klimatyzację można włączać zdalnie za pośrednictwem aplikacji Lexus Link+, aby ochłodzić/ogrzać wnętrze pojazdu do komfortowego poziomu.

Z karty Zdalne sterowanie można włączyć ogrzewanie lub klimatyzację na 10 minut. Po takim zdalnym włączeniu aplikacja Lexus Link+ odlicza czas do końca tego okresu. Możliwe jest dwukrotne zdalne włączenie ogrzewania lub klimatyzacji (2 x 10 min).

W niektórych pojazdach podstawowe zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją powoduje także włączenie silnika spalinowego. W związku z tym obowiązywać będą wszystkie ustawienia akcesoriów z ostatniego przejazdu (sprzed wyłączenia silnika) — np. nastawa temperatury, ogrzewania foteli, radia itp. 

W wybranych pojazdach zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją obejmuje bardziej zaawansowane funkcje, takie jak:

 • zdalne sterowanie wentylacją i ogrzewaniem foteli, ogrzewaniem kierownicy i odszranianiem,
 • programowanie zdalnego włączania ogrzewania lub klimatyzacji: można zawczasu zdecydować, na kiedy wnętrze samochodu ma być schłodzone lub ogrzane.

 

Należy zwrócić uwagę, że podstawowe zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją w pojazdach z napędami spalinowymi i hybrydowymi nie jest dostępne w Austrii ze względu na przepisy obowiązujące w tym kraju. W Austrii zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją jest dostępne w pojazdach z elektrycznym napędem akumulatorowym i napędem elektrycznym plug-in.

Aby możliwe było włączenie klimatyzacji w pojazdach z elektrycznym napędem akumulatorowym i napędem elektrycznym plug-in, akumulator musi być naładowany do poziomu co najmniej 20% lub 30%.

Gdy temperatura zewnętrzna jest niższa niż -10°C, zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją nie działa w pojazdach z napędem elektrycznym plug-in.

Więcej informacji o dostępności funkcji w poszczególnych modelach można uzyskać u autoryzowanych dilerów lub na krajowej lokalnej stronie internetowej marki Lexus.

Gdy pojazd zostanie dodany do konta, nie można już używać starej wersji aplikacji Lexus Link+ z tym samym pojazdem. Jeśli jednak posiadasz więcej niż 1 pojazd Lexus, możesz używać starej aplikacji z modelami, które nie zostały przeniesione do nowej wersji aplikacji.

Aktywne subskrypcje możesz sprawdzić na stronie Mój garaż, wybierając sekcję Centrum usług Connected.

Warunki korzystania są dostępne w sekcji Portal poufności danych na Twoim koncie.

Informacja o ochronie prywatności jest dostępna w sekcji Portal poufności danych na Twoim koncie.