1. Owners
  2. Maintenance
  3. Tyres
Szybka nawigacja
SERWIS I AKCESORIA

OPONY

Lexus oferuje opony oraz zestawy kół optymalnie dostosowane do warunków, w których podróżujesz, aby zapewnić Tobie i Twoim pasażerom najwyższy poziom osiągów i ochrony. Zalecamy wybór tylko oryginalnych obręczy kół oraz czujników ciśnienia, które zostały zaprojektowane specjalnie dla Twojego Lexusa.

MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ NA DRODZE

Kluczowym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo Tobie i Twoim pasażerom jest dobry stan opon w Twoim samochodzie. Może on mieć również mieć wpływ na drogę hamowania.

Przy wyborze opon należy wziąć pod uwagę wiele czynników: przyczepność, prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni, stabilność przy wysokiej prędkości, komfort jazdy, poziom hałasu, sprzężenie zwrotne i spalanie paliwa. Jednak w jednej kwestii decyzja jest prosta: w celu doboru opon skontaktuj się z Autoryzowanym Dilerem Lexusa.

OPONY I KOŁA ZIMOWE LEXUS

OPONY ZIMOWE LEXUS

Montaż opon zimowych przygotowuje Cię na każde warunki pogodowe. Opony zimowe wykonane są z mieszanki, która pozostaje elastyczna w niskich temperaturach. Posiadają głęboki bieżnik rozpraszający wodę i błoto pośniegowe, a także liczne małe szczeliny, które poprawiają przyczepność podczas hamowania, ruszania i pokonywania zakrętów oraz znacznie skracają drogę hamowania Twojego samochodu.

Taka kombinacja umożliwia oponom zimowym dostosowanie się do różnych chłodnych warunków jazdy na mokrych, zaśnieżonych lub oblodzonych drogach.

WPŁYW OPON ZIMOWYCH NA DŁUGOŚĆ DROGI HAMOWANIA POJAZDU

Drogi zaśnieżone

Zimowa opona zapewnia lepszą przyczepność, która skraca drogę hamowania o 8m. Hamowanie na zaśnieżonych drogach od prędkości 50 km/h do zatrzymania.

Drogi oblodzone

Zimowa opona zapewnia lepszą przyczepność, która skraca drogę hamowania o 11m. Hamowanie na oblodzonych drogach od prędkości 30 km/h do zatrzymania.

Proszę mieć na uwadze, że na powyższych schematach nie zachowano skali. Testy hamowania przeprowadzone niezależnie przez British Tyre Manufacturers Association i Tyresafe. Więcej szczegółowych informacji znajduje się pod adresem: www.tyresafe.org

ORYGINALNE KOŁA ZIMOWE LEXUS

Optymalne rozwiązanie na zimę - kompletne koła zimowe Lexus. W skład oryginalnych kół zimowych Lexus wchodzą wysokiej jakości: obręcze kół ze stopów lekkich, czujniki ciśnienia oraz opony klasy premium. Oryginalne koła zimowe są dostępne wyłącznie w ofercie Autoryzowanych Dilerów Lexusa.

PIELĘGNACJA OPON LEXUS

Nasi eksperci zrobią wszystko w swojej mocy, aby umożliwić Ci jak najszybszy powrót na drogę. Jeśli więc napotkasz jakiekolwiek problemy z oryginalnymi oponami Lexus, odwiedź najbliższy punkt sprzedaży marki Lexus, aby zyskać spokój ducha. Nasi specjaliści będą w stanie zdiagnozować problem dotyczący opon, po czym dokonają ich naprawy lub wymiany.