1. Business
  2. Napęd hybrydowy dla biznesu
Szybka nawigacja
ROZWIĄZANIA DLA BIZNESU

NAPĘD HYBRYDOWY DLA FLOTY

Technologia hybrydowa Lexusa – inteligentny sposób na zasilenie Twojej floty. W 2004 roku wprowadziliśmy na rynek model RX 400h, pierwszą na świecie luksusową hybrydę. Od tej pory dostarczyliśmy ponad milion pojazdów z napędem hybrydowym.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z SAMOŁADUJĄCEJ SIĘ HYBRYDY

 

Samoładująca się hybryda Lexusa łączy mocny silnik benzynowy z elektrycznym, które działają synergicznie podczas jazdy. Obecna, czwarta już generacja samoładującej się hybrydy Lexusa, to stale rozwijający się, wysoce inteligentny i elastyczny układ napędowy.

Odzyskuje energię z jazdy i hamowania, aby naładować akumulator hybrydowy. Lexus posiada najszerszą ofertę hybryd z funkcją samoładowania, obejmującą 9 różnych modeli dostosowanych do wymagań Twojej floty.

Silnik benzynowy i silniki elektryczne działają w sposób synergiczny. Płynnie, cicho i czysto pracujący silnik elektryczny doskonale współpracuje z silnikiem benzynowym.

Napęd jest bardziej wydajny niż w przypadku konwencjonalnych silników benzynowych i umożliwia jazdę w trybie zasilania elektrycznego bez konieczności podłączania do sieci.

Zapewnia płynną jazdę. Oferuje takie same korzyści jak pojazd elektryczny, ale bez obawy o zasięg. Szybsza zmiana biegów, precyzyjna kontrola, dynamiczna jazda i porywające osiągi gwarantowane przez 10-przełożeniową skrzynię – wszystko to dostępne w wybranych modelach. Całość opiera się na precyzyjnie dostrojonej czterostopniowej przekładni.

Znacznie niższy poziom emisji NOx i PM niż w przypadku silników wysokoprężnych oraz możliwość przejechania większej liczby kilometrów przy mniejszym zużyciu paliwa. Hybrydy Lexusa nie podlegają ograniczeniom w zakresie mobilności w odniesieniu do przepisów dotyczących przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska. Wiele samorządów lokalnych oferuje darmowe lub obniżone stawki parkingowe dla pojazdów hybrydowych.

Zazwyczaj są tańsze w zakupie, utrzymaniu i eksploatacji niż analogiczny model z silnikiem wysokoprężnym. Hybrydy samoładujące Lexusa zapewniają niskie koszty serwisowania oraz niski stopień zużycia hamulców i opon. Brak sprzęgła, paska rozrządu, rozrusznika, alternatora itp. znacznie obniża koszty części zamiennych.
01

DWA ŹRÓDŁA ZASILANIA

Płynnie, cicho i czysto pracujący silnik elektryczny doskonale współpracuje z silnikiem benzynowym. Energia pozyskiwana podczas jazdy i hamowania jest wykorzystywana do ładowania akumulatora hybrydowego. Szybsza zmiana biegów, precyzyjna kontrola, dynamiczna jazda i porywające osiągi gwarantowane przez 10-przełożeniową skrzynię – wszystko to dostępne w wybranych modelach. Całość opiera się na precyzyjnie dostrojonej czterostopniowej przekładni.
02

CZYSTA I WYDAJNA

Ciesz się zaletami pojazdu elektrycznego, ale bez obawy o zasięg. Hybrydy samoładujące Lexusa są bardziej wydajne niż konwencjonalne pojazdy z silnikiem benzynowym i oferują możliwość jazdy w trybie zasilania elektrycznego bez konieczności podłączania do sieci. Poziom emisji NOx i PM jest znacznie niższy niż w przypadku silników wysokoprężnych, a ponadto można też przejechać więcej kilometrów, zużywając mniej paliwa.
03

EKONOMICZNA

Zazwyczaj są tańsze w zakupie, utrzymaniu i eksploatacji niż analogiczny model z silnikiem wysokoprężnym. Hybrydy samoładujące Lexusa zapewniają niskie koszty serwisowania oraz niski stopień zużycia hamulców i opon. Brak części takich jak sprzęgło, pasek rozrządu, rozrusznik czy alternator znacznie obniża koszty części zamiennych. Nie ma żadnych ograniczeń mobilności, a wiele samorządów lokalnych oferuje darmowe lub obniżone stawki parkingowe dla pojazdów hybrydowych. Lexus posiada najszerszą ofertę hybryd z funkcją samoładowania, obejmującą 9 różnych modeli dostosowanych do wymagań Twojej floty.

RODZAJE NAPĘDU ZELEKTRYFIKOWANEGO