v11 2018 lexus ux hero

Lexus UX

ŚWIATOWA PREMIERA KOMPAKTOWEGO CROSSOVERA MARKI LEXUS

Odkryj najmniejszego SUVa marki Lexus - model UX

NOWE HORYZONTY

Kompaktowy crossover Lexus UX zostanie zaprezentowany światu po raz pierwszy na Geneva Motor Show 2018. Dzięki odważnemu wzornictwu inspirowanemu nadwoziem SUV oraz zwinnej budowie hatchbacka, UX ustala nowe horyzonty miejskiego lifestyl'u.

LEXUS UX - TEASER

LEXUS UX - KONFERENCJA PRASOWA

2018 lexus ux key features
 • Stylistyka SUVa

  Stylowy i wyróżniający się wygląd zewnętrzny czyni model UX wyjątkowym w swojej klasie, łącząc bezpieczeństwo i przestronne wnętrze w zwartej i eleganckiej formie.

 • Zobacz jeszcze więcej

  Wnętrze samochodu zostało zaprojektowane z myślą o kierowcy - zwarty kokpit oferuje podniesioną pozycję kierowcy, dzięki czemu widzi on jeszcze więcej ze swojej pozycji.

 • To, co najlepsze z hatchbacka

  Jako pierwszy Lexus zbudowany na nowej platformie architektury globalnej (GA-C), UX może pochwalić się najniższym środkiem ciężkości w swojej klasie i wyjątkową sztywnością nadwozia, zapewniając wrażenia z jazdy samochodem typu hatchback.

 • Luksus wnętrza

  Kunszt i jakość wykończenia wnętrza w UX widać od pierwszej chwili. Model ten zawiera nowe opcje wykończenia inspirowane japońskim papierem, a także tradycyjne pikowanie tapicerskie wykonywane na skórze sashiko.

 • Napęd hybrydowy

  Nowy samodoładowujący się hybrydowy system czwartej generacji leży u podstaw modelu UX 250h. Oferuje on wyższą sprawność i mocniejszy silnik elektryczny. Przygotuj się, na zupełnie nowe doznania związane z jazdą napędem hybrydowym.

 • 2-litrowy silnik benzynowy

  UX 200 napędzany jest nowym 2,0-litrowym silnikiem benzynowym o wysokiej sprawności cieplnej i nowej bezstopniowej skrzyni biegów z bezpośrednim przełożeniem biegów.

 • Napęd hybrydowy oraz benzynowy

  Model UX oferuje dwa nowe układy napędowe: UX 250h wyposażony w nowy układ hybrydowy czwartej generacji oraz UX 200 zasilany przez nowy 2-litrowy silnik benzynowy.

 • 2018 lexus ux portrait go beyond

  Lexus UX

  LEXUS UX

  Nowy crossover Lexus UX, wyznacza nowe trendy zestawiając odważny miejski design z niezawodnością. Na niepowtarzany wygląd najnowszego modelu składają się agresywne linie nadwozia oraz charakterystyczne dla marki światła.

  Charakterystyczna przednia atrapa chłodnicy przedstawia intrygujący wzór siatki, który stopniowo zmienia kształt na zewnątrz od centralnie umieszczonego logo Lexusa, podczas gdy potrójne reflektory LED idealnie komponują się ze światłami do jazdy dziennej w kształcie strzały.

  Wdrażając innowacyjne podejście, zespół projektantów UX opracował wiele rewolucyjnych rozwiązań w zakresie aerodynamiki. Należą do nich płetwa na tylnych światłach LED połączonych ze sobą charakterystyczną listwą,a także specjalnie zaprojektowane nadkola, które pomagają ustabilizować pojazd przy pokonywaniu zakrętów.

 • 2018 lexus ux portrait embrace japanese

  Lexus UX

  ODKRYJ JAPOŃSKI DESIGN I NIEZAWODNĄ TECHNOLOGIĘ

  W przypadku nowego crossovera UX, nasz zespół kreatywny dążył do wyeliminowania konwencjonalnych granic między wyglądem zewnętrznym a wnętrzem.

  Siedząc w fotelu kierowcy wydaje się, że tablica przyrządów przechodzi płynnie w przednią szybę. Efekt ten pozwala kierowcy lepiej wyczuć wielkość pojazdu, co w połączeniu z doskonałą widocznością z przodu ułatwia manewrowanie w mieście.

  Motyw kontynuowany jest za pomocą skórzanej tapicerki, wykonanej specjalną techniką przez mistrzów Takumi, używanej także do wzmocnienia uniformów Judo i Kendo. Dodatkowo jedna z opcji wykończenia wnętrza UX pozwala na wyświetlanie delikatnego wzoru tradycyjnych drzwi "shoji", które są często widziane w japońskich domach.

 • 2018 lexus ux portrait seek new

  Lexus UX

  LEXUS UX

  Projektowany zupełnie od podstaw UX ma nowe podwozie i zawieszenie, a bryła nadwozia i nisko położony środek ciężkości sprawiają, że jest to zwrotny i przyjemny w prowadzeniu crossover. Moc pochodzi z wyboru dwóch zaawansowanych układów napędowych: hybrydowego układu w UX 250h, który zapewnia niski poziom emisji spalin i jest dostępny także z napędem na cztery koła lub z napęd benzynowy wersji UX 200.

  UX jest wyposażony w wiele innowacyjnych technologii, takich jak kamery 360 stopni i światowej klasy system audio Mark Levinson® Premium Surround. Ponadto, wszystkie wersje wyposażenia UX posiadają w standardzie zaawansowany system bezpieczeństwa Lexus Safety System+. Obejmuje on system ochrony przedzderzeniowej z wykrywaniem pieszych (PCS), asystenta utrzymywania pasa ruchu (Lane Keeping Assist)oraz asystenta śledzenia toru jazdy (Lane Tracing Assist), system adaptacyjnych świateł drogowych zapewniający lepsze widzenie w nocy oraz aktywny tempomat.

Next steps