1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Future visions
WZORNICTWO

NIEZWYKŁE PROJEKTY

Odważne, zuchwałe myślenie koncepcyjne jest tym, co daje siłę wzornictwu Lexusa. Przedstawiamy kilka projektów, których nie do końca przewidywalna energia kieruje nas ku przyszłości. I sprawia, że rzeczy z pozoru niemożliwe stają się rzeczywistością.

SPORTOWY JACHT

Mistrz kierownicy Akio Toyoda prowadzi nie tylko samochody. W kręgu jego zainteresowań są wszystkie środki transportu. Na przykład jachty. Od dawna czuł, że moc i niezwykła płynność ruchu najdoskonalszych Lexusów zasługuje na kontynuację w innym wymiarze i kontekście.

HeI że wysmakowany stylistycznie, szybki jacht doskonale wpisze się w styl życia kojarzony z marką Lexus. Ten pomysł doczekał się realizacji w postaci sportowego jachtu Lexusa. Zapraszamy na pokład.

SLIDE

Oto deskolotka SLIDE: nowa forma ruchu. Choć wywodzi się od zwykłej deskorolki, jest jej mistrzowskim przetworzeniem. Wymusiła nowe podejście do fundamentalnych rozwiązań technicznych oraz całkowite otwarcie na innowacje.

By stworzyć SLIDE, musieliśmy zmieścić system lewitacji magnetycznej w smukłej desce. A to oznaczało zbudowanie szczególnego układu nadprzewodników, magnesów i ciekłego azotu. Praktycznie na każdym etapie prac musieliśmy sprawdzać, jak daleko dadzą się przesunąć granice technicznych możliwości.