1. Discover Lexus
Szybka nawigacja
KAŻDY DZIEŃ BĘDZIE WYJĄTKOWY

LUKSUSOWA MYJNIA DLA GOŚCI LEXUSA W MEDIOLANIE

W nowym LBX, najmniejszym jak dotąd modelu Lexusa, każdy dzień przyniesie wyjątkowe wrażenia. Z okazji premiery LBX, która jest ważnym etapem w rozwoju gamy modelowej marki, Lexus zaprosił wszystkich do Palazzo Bovara w Mediolanie.

  • Wokół premiery nowego LBX Lexus organizuje w Europie cykl czterech krótkich wydarzeń, które — podobnie jak ten samochód — wniosą wyjątkowość do codzienności
  • W dniach 19 i 20 lipca nowy LBX zagościł w Mediolanie, w autolavaggio (myjni samochodowej) zaprojektowanej jako uspokajająca przestrzeń medytacji
  • Eksploracyjne instalacje ożywiły design i rękodzieło Takumi definiujące nowego LBX
  • Lexus LBX, którego rynkową premierę zaplanowano na początek 2024 roku, jest przełomowym kompaktowym crossoverem klasy premium o bezkompromisowej jakości

 

Lexus zorganizował pierwsze z czterech wydarzeń w mieście uznawanym za światową stolicę mody i kojarzącym się jednoznacznie z luksusowym stylem życia.

Na dziedzińcu w centrum Mediolanu tradycyjna autolavaggio (myjnia samochodowa) przeniosła gości do ulokowanej za nią przestrzeni nawiązującej do Lexusa LBX. Jednak ta „myjnia” była przeznaczona tylko dla ludzi — nie dla ich samochodów. W duchu gościnności Omotenashi — która jest jedną z fundamentalnych wartości marki Lexus — wydarzenie przyniosło odwiedzającym chwilę wytchnienia od dusznego, miejskiego upału. Specjalnie zbudowane instalacje artystyczne pozwoliły na eksplorację wrażeń odprężenia i uważności. Zaprojektowano je tak, by były odbiciem kolejnych relaksujących etapów pracy myjni, a jednocześnie oddawały charakter nowego LBX i emocji, jakie wywołuje.

W pierwszej „zanurzonej” przestrzeni goście mogli odprężyć się, wędrując pod szeregiem konstrukcji, otoczeni poruszającą się wodą. Chłodne kolory i kształty układały się w kaskadę na nawierzchni dziedzińca, nawiązując do kojącego oddziaływania myjni.

Kolejną przestrzenią, która sprzyjała odpoczynkowi, był „zapachowy” ogród zen, nawiązujący do japońskiego dziedzictwa Lexusa. Tutaj, przebywając w naturalnym otoczeniu bujnego listowia i korzystając z chłodzących ręczników, goście mogli odnaleźć idealne warunki do chwili medytacji i przerwy w codziennej miejskiej bieganinie.

Dopełnieniem tej uczty dla zmysłów było kilka łyków wody z lodem i owocami lub ziołami albo klasycznej włoskiej kawy w saloniku Lexusa, a także możliwość bezpośredniego zapoznania się z Lexusem LBX, eksponowanym na dynamicznym, falującym tle.

Tommaso Grassi, dyrektor Lexus Europe ds. doświadczenia klienta i komunikacji, komentuje: „Nasze wielozmysłowe instalacje w Mediolanie pozwalają poczuć ducha Lexusa LBX w ludzkim wymiarze i doskonale ilustrują wyjątkowość, jaką ten samochód wniesie do każdego dnia. Postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie w szczycie włoskiego lata, aby poprzez wrażenia chłodu w upalne dni nawiązać do uspokajającego oddziaływania jazdy Lexusem LBX. LBX wyznacza ważny etap rozwoju naszej marki jako nowy, najmniejszy SUV w gamie modelowej. Dzięki niemu jeszcze więcej kierowców w Europie zyska dostęp do wyjątkowych wrażeń, jakich dostarczyć mogą tylko samochody Lexus”.

Wydarzenie było dostępne dla szerokiej publiczności w Palazzo Bovara, Corso Venezia 51, w dniach 19 i 20 lipca, a wcześniej, 18 lipca, odbył się zamknięty pokaz dla mediów i specjalnie zaproszonych gości. 

Cykl wydarzeń poświęconych Lexusowi LBX będzie kontynuowany w Europie w drugiej połowie 2023 roku, zatem przed nami kolejne wyjątkowe dni.

INFORMACJE O LEXUSIE LBX

Zupełnie nowy Lexus LBX z napędem hybrydowym to najmniejszy model w obecnej gamie Lexusa, który przełamuje tradycyjną hierarchię w klasie samochodów luksusowych i będzie miał ogromne znaczenie dla marki w Europie. Dołącza do rodziny cenionych i dobrze znanych SUV-ów Lexusa jako propozycja przemawiająca nowymi kształtami do młodszych odbiorców i osób, które być może do tej pory nie brały pod uwagę marki Lexus.