1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. F sport edition
Szybka nawigacja
OSIĄGI

LINIA F SPORT EDITION

Lexusy w wydaniu F SPORT EDITION charakteryzują się bardzo wysokim standardem i wyrazistym charakterem.

ELEMENTY STYLIZACYJNE I WEWNĘTRZNE WERSJI F SPORT EDITION

WRZECIONO LEXUSA

Dynamiczny charakter samochodów linii F SPORT EDITION podkreśla wiele detali. Z przodu auta dominuje wyrazisty grill uformowany w kształt wrzeciona. Stanowi on swoisty wizualny podpis Lexusa i rozpoznawalny element stylistycznego języka marki.

BOGATE WNĘTRZE

Wnętrze modeli F Sport Edition wykonane jest z najwyższej jakości materiałów. O ich perfekcyjne spasowanie i idealne wykończenie zadbali japońscy mistrzowie Takumi z co najmniej 25-letnim doświadczeniem. Auta mają między innymi obszyte skórą i ergonomicznie ukształtowane sportowe kierownice, wskaźniki o sportowym rodowodzie oraz wstawki z włókna węglowego. Zaawansowane technologicznie oświetlenie LED zapewnia autom z tej linii doskonałą widoczność drogi i zwiększa bezpieczeństwo przy sportowym stylu jazdy.

DEDYKOWANE FELGI I SPECJALNE NASTAWY ZAWIESZENIA

Auta z linii F SPORT EDITION mają lekkie obręcze kół i niskoprofilowe opony zwiększające przyczepność podczas dynamicznego pokonywania ostrych zakrętów. Zawieszenie jest komfortowe, ale zestrojono je tak, by uzyskać parametry odpowiednie dla bardziej sportowej jazdy.

AKCENTY STYLISTYCZNE ZE SZCZOTKOWANEGO ALUMINIUM

W skład sportowego pakietu stylistycznego wchodzą elementy i detale wykonane ze szczotkowanego aluminium. Należą do nich między innymi nakładki na pedały gazu i hamulca. Dzięki odpowiedniej obróbce zapewniają doskonałe wyczucie siły nacisku, a stopy nie ześlizgują się z nich nawet przy dynamicznych manewrach.

SPORTOWE FOTELE

Specyfikacja obejmuje także sportowe fotele, które w modelu NX wykonano w technologii pianki zintegrowanej. Konstrukcja siedzisk i oparć w autach F Sport Edition świetnie sprawdza się przy dynamicznym stylu jazdy. Rozbudowane możliwości ustawień foteli - w Lexusie NX to aż 10 elektrycznie regulowanych kierunków - zapewniają kierowcy odpowiednią pozycję i idealne dopasowanie nawet przy ostrym pokonywaniu zakrętów. Pamięć ustawień pozwala szybko i wygodnie zmienić parametry fotela po zmianie prowadzącego.

RX 500h: MOCNA HYBRYDA Z DIRECT4

Nowy RX 500h to pierwsza w historii Lexusa hybryda z turbodoładowaniem, która została stworzona z myślą o klientach pragnących mocnego auta z zelektryfikowanym napędem.

Zupełnie nowy układ napędowy, na który składają się silnik 2.4 turbo i 6-biegowa skrzynia automatyczna, generuje 371 KM mocy, a właściwości jezdne wzmacnia zastosowanie napędu DIRECT4. Przedni silnik elektryczny został zamontowany między silnikiem benzynowym a skrzynią biegów.

W wersji F SPORT, ze względu na wysokie osiągi, Lexus zastosował zaciski stałe z przeciwstawnymi tłoczkami przedniej osi oraz układ skrętnych tylnych kół Dynamic Rear Steering. Dzięki temu zaawansowanemu technicznie rozwiązaniu możliwe jest osiągnięcie jeszcze większej precyzji w prowadzeniu samochodu: doskonałej zwrotności, mniejszego promienia zawracania, niezwykłej łatwości manewrowania na parkingu oraz większej stabilności w zakrętach przy wyższych prędkościach.

Nadszedł czas, by podzielić się swoją pasją ze światem i wybrać dla siebie Lexusa F SPORT.

WYBIERZ WERSJĘ F SPORT DLA SIEBIE