1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. Born on the track
Szybka nawigacja
OSIĄGI

STWORZONY NA TORZE

Jak powstają samochody, które zapewniają wyjątkowe i porywające wrażenia z jazdy? Wymyśla się je i udoskonala na torze wyścigowym. Testujemy nasze pojazdy w tych samych miejscach, w których ikony świata wyścigów podnoszą nam tętno, biją rekordy i zwyciężają.

FUJI SPEEDWAY I NÜRBURGRING

Większość naszych testów przeprowadzamy na legendarnym japońskim torze Fuji Speedway. To jeden z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie, od którego pochodzi nazwa naszej filozofii „F”.

Testy odbywają się również w Europie, na słynnym torze Nürburgring w Niemczech. Wersja LFA w Nürburgring to wspaniały hołd dla tego miejsca. Jest ona wyjątkowa i niezwykle rzadka. Wyprodukowano zaledwie 50 egzemplarzy.

Nowe luksusowe coupé Lexus LC miało swój głośny debiut także podczas corocznego 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Zostało ono zaprezentowane podczas przedwyścigowej parady Prologue.

MISTRZOWIE KIEROWNICY

W Lexusie testowanie jest szanowane jako cenna umiejętność i forma sztuki. Jest to dla nas sedno wydajności. Nadzorują je nasi Mistrzowie Takumi, ściśle związani z rzemiosłem.

O tym, jak wielką wagę przykładamy do testów, świadczy fakt, że Akio Toyoda, Prezes Lexusa, jest również naszym Mistrzem Kierownicy. Siada za kierownicą każdego modelu i jest ostatecznym sędzią jego osiągów. Skupia się przede wszystkim na emocjonalnej podróży, w jaką wyrusza z każdym modelem. Czy wyruszysz w tę samą podróż?

NIESAMOWITE DZIEDZICTWO

Lexus LFA to supersamochód w każdym znaczeniu tego słowa. Kontynuuje on i wzbogaca nasze wyścigowe dziedzictwo innowacji. Jest wyraźnym przykładem ambitnej wizji zrealizowanej w sposób mistrzowski i nieco szalonej pasji, która popycha nas do przekraczania nowych granic.

Model LFA to wyraz naszego dążenia do stworzenia doskonałej więzi między samochodem a kierowcą. Jednak jego rewolucyjny duch i cechy wpływają mocno na pozostałe pojazdy w naszej ofercie, w tym na modele F. To, co zaczęło się w LFA, szybko trafiło do innych pojazdów. Dążymy do uzyskania najlepszych, najbardziej porywających osiągów w całej gamie Lexusa. Aby to osiągnąć, z toru wyścigowego uczyniliśmy laboratorium innowacji dla modeli F.

DOSKONAŁE OSIĄGI

 

Dążymy do uzyskania najlepszych, najbardziej porywających osiągów w całej gamie Lexusa. Aby to osiągnąć, z toru wyścigowego uczyniliśmy laboratorium innowacji dla modeli F.