1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. F philosophy
Szybka nawigacja
OSIĄGI

FILOZOFIA F

W naszym przekonaniu osiągi to coś więcej niż moc silnika i inne parametry pojazdu. To także czyste wrażenia: fizyczne i emocjonalne.

SPORTOWA PASJA

Nasza praca to kreowanie wrażeń. Wrażeń, które stymulują zmysły, rozbudzają pasję, pomagają doskonalić umiejętności i zbliżają kierowcę do pojazdu oraz drogi. Tę ideę i to spojrzenie na proces tworzenia samochodu nazwaliśmy filozofią F. To ona sprawia, że każda jazda Lexusem z literą F jest źródłem czystej przyjemności.

URODZONE NA TORZE WYŚCIGOWYM

Jak stworzyć samochód, który będzie dla kierowcy źródłem porywających wrażeń? Trzeba go wymyślić, sprawdzić, a potem udoskonalić na torze wyścigowym. Testujemy nasze pojazdy w miejscach, w których najlepsi kierowcy wyścigowi wywołują aplauz publiczności, biją rekordy i cieszą się zwycięstwami.

FUJI SPEEDWAY I NÜRBURGRING

Większość naszych testów odbywa się na legendarnym japońskim torze Fuji Speedway. Uważany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie i to do niego nawiązuje nasza litera „F”.

Testy prowadzimy również w Europie, na słynnym torze Nürburgring w Niemczech. Nürburgring Edition modelu LFA to nasz hołd dla tego wyjątkowego miejsca. W tej (bardzo!) limitowanej serii powstało zaledwie 50 samochodów.

Również model LC, nowe luksusowe coupé Lexusa, zadebiutował z klasą w dorocznym 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu. A pierwsza prezentacja modelu miała miejsce na poprzedzającej wyścig paradzie.

MISTRZOWIE KIEROWNICY

Lexus traktuje testowanie samochodów jako szczególną umiejętność i formę sztuki. Uważamy, że testy mają kluczowe znaczenie dla osiągów, rozumianych jako ogół wrażeń. A ponieważ mają bliski związek z jakością wykonania, odbywają się pod nadzorem Mistrzów Takumi.

Dowodem powagi, z jaką traktujemy testy, niech będzie fakt, że sam Akio Toyoda, prezes marki Lexus, jest jednym z naszych Mistrzów kierownicy. Siada za kierownicą każdego nowego modelu i ostatecznie wyrokuje, czy samochód spełni oczekiwania kierowców. W swojej ocenie skupia się przede wszystkim na emocjach, jakie towarzyszą relacji z testowanym samochodem. Chce się przekonać, czy to auto go poruszy. I czy poruszy Ciebie.

MOC TRADYCJI

Lexus LFA to pod każdym względem supersamochód. Kontynuuje i wzbogaca nasze dziedzictwo innowacji, które rodzą się na torze wyścigowym. Jako przykład ścisłej i kompetentnej realizacji ambitnej wizji, odzwierciedla „pierwiastek szaleństwa”, który popycha nas do przekraczania kolejnych granic.

To właśnie w LFA najpełniej doświadczyć można zespolenia między pojazdem a jego kierowcą, do jakiego zawsze dążyliśmy. Jednak jego rewolucyjny duch i zastosowane w nim rozwiązania mają silny wpływ na pozostałe modele w naszej gamie, w tym także na modele F. To, co bierze swój początek w modelu LFA, wkrótce trafia także do innych Lexusów. Chcemy, aby każdy model w naszej gamie porywał osiągami i wyrafinowaniem. Dlatego z toru wyścigowego uczyniliśmy laboratorium dla samochodów z literą F.

WYRAFINOWANA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

Chcemy, aby każdy model w naszej gamie porywał osiągami i wyrafinowaniem. Dlatego z toru wyścigowego uczyniliśmy laboratorium dla samochodów z literą F.

MODELE F

Wszystkie nasze modele F osiągają wyżyny osiągów i emocjonalnego zaangażowania. Są źródłem czystej przyjemności z jazdy i idealnym odzwierciedleniem naszej filozofii F.

F SPORT

Wybierając wersję F SPORT, można w swoim ulubionym modelu Lexusa poczuć kuszący smak litery F. Akcenty stylistyczne i subtelne zmiany w nastawach zawieszenia sprawiają, że auto przybliża kierowcę do sportowych emocji.