1. Electrified
  2. Battery & Range
Szybka nawigacja
WIĘCEJ NIŻ OCZEKUJESZ

ZASIĘGI

Nasze innowacyjne rozwiązania technologiczne i wysokiej klasy akumulatory zostały stworzone, by podróż przynosiła jak najwięcej satysfakcji.

WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ ELEKTRYCZNEGO NAPĘDU

Jako eksperci od napędów elektrycznych chętnie podpowiadamy kierowcom, jak jeździć zelektryfikowanymi Lexusami tak, by zużywały najmniej energii i miały jak największy zasięg. Poznaj czynniki, które wpływają na zużycie energii i techniki bardziej ekonomicznej jazdy. Dowiedz się, jak sprawić, by podróż zelektryfikowanym Lexusem stanowiła maksymalną przyjemność!

CO WPŁYWA NA ZASIĘG?

OGRZEWANIE I CHŁODZENIE

KLIMATYZACJA

Nadmierne ogrzewanie i chłodzenie kabiny to dwie funkcje, które najbardziej konsumują energię. W niektórych przypadkach mogą one zużywać do 30% pojemności akumulatora, co prowadzi do częstszego ładowania i mniej wydajnego podróżowania.

CZYNNIKI ZEWNĘTRZNE

TEMPERATURA NA ZEWNĄTRZ

W chłodniejszych okresach zelektryfikowane pojazdy są o 10-20% mniej wydajnie, gdyż zużywają więcej energii, aby osiągnąć optymalną temperaturę. Są za to bardziej wydajne i mają większy zasięg w cieplejszych miesiącach, gdyż 20–30°C to podstawowa temperatura ich działania.

RODZAJ PRZEJAZDU

STYL PODRÓŻOWANIA

Styl jazdy wpływa na zużycie energii i zasięg akumulatora. Wyższe prędkości zużywają więcej energii, aby poradzić sobie z oporem aerodynamicznym. Podczas gdy niższe prędkości pozwalają pojazdom na okresowe odzyskiwanie energii, zużywają mniej energii i maksymalizują zasięg.

JAK UZYSKAĆ NAJWIĘKSZY ZASIĘG

PODRÓŻ WOLNA OD TROSK

INTELIGENTNE SYSTEMY

Nasze inteligentne funkcje pomagają zmaksymalizować energię i zasięg, a nasz system zarządzania akumulatorami monitoruje poziomy naładowania oraz moc wchodzącą i wychodzącą z akumulatorów. Ponadto nasze tryby jazdy maksymalizują wydajność, przy zachowaniu najwyższych osiągów.

MAKSYMALNA EFEKTYWNOŚĆ

MONITOROWANIE TEMPERATURY

Podgrzewanie siedzeń i kierownicy zużywa mniej energii z akumulatora niż wewnętrzne systemy ogrzewania. Ponadto wstępne podgrzewanie i chłodzenie podczas ładowania oszczędzają energię akumulatora i zapewnia maksymalny zasięg.

ROZWAGA W UŻYTKOWANIU

PRZEMYŚLANE MANEWRY

Stopniowe przyspieszanie, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, zużywa mniej energii, zapewniając bardziej wydajną jazdę. Prawidłowe pompowanie opon i regularna wymiana filtra powietrza sprawia, że akumulator nie zużywa energii.

NIEPRZECIĘTNA WYTRZYMAŁOŚĆ

TRWAŁOŚĆ AKUMULATORA

W większości przypadków akumulator zelektryfikowanego samochodu charakteryzuje się niezwykłą trwałością i często bywa sprawny dłużej niż sam samochód. Trwałość akumulatorów Lexusa jest tak duża, jak przyjemność z prowadzenia samochodu.
PROGRAM ODBIORU

ŁATWY RECYKLING

Nasz program odbioru to rozwiązanie dobre dla Ciebie i dla planety. Użytkownicy zelektryfikowanych Lexusów mogą oddawać swoje akumulatory do bezpiecznego i odpowiedzialnego recyklingu.