1. Electrified
  2. Plug-In Hybrid

PLUG-IN HYBRID

CAŁKOWICIE NOWY UKŁAD NAPĘDOWY

Nasza nowa technologia Lexus Plug-in Hybrid łączy w sobie osiągi samoładującego elektrycznego napędu hybrydowego z wyjątkowymi możliwościami pojazdu elektrycznego (EV), aby zapewnić wiodące w klasie wyrafinowanie, zasięg i wydajność zarówno w trybie EV, jak i hybrydowym.

CO TO JEST LEXUS PLUG-IN HYBRID?

W Lexusie Plug-in Hybrid mamy do czynienia z dwoma źródłami energii: silnikiem benzynowym i pojemnym akumulatorem litowo-jonowym zasilającym silnik elektryczny/prądnicę. W pełni naładowany Lexus Plug-in Hybrid może przejechać w trybie EV ponad 64 km, a po wyczerpaniu akumulatora przełącza się w wysoce wydajny tryb hybrydowy.

Tryb elektryczny

Ustawienie domyślne EV maksymalizuje wykorzystanie baterii, pozwalając na przejechanie dystansu ponad 64 km wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej. Dzięki zaawansowanemu akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 18,1 kWh możesz cieszyć się niemal bezgłośną i zeroemisyjną jazdą z prędkością do 135 km/h.

Tryb Auto EV/Hybryda

W trybie Auto EV/Hybryda i w zależności od tego, jak mocno wciśniesz pedał gazu, mocny silnik benzynowy ożyje i zapewni szybkie przyspieszenie liniowe dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujesz, pozwalając Ci osiągnąć 100 km/h w nieco ponad 6 sekund.

Jednostka sterowania mocą

Nowy moduł PCU jest dostosowany do akumulatora litowo-jonowego o dużej pojemności. Wraz z przetwornicą DC/DC pod tylnym siedzeniem, dodano przetwornik podwyższający napięcie, uzyskując wyższą moc wyjściową i kompaktowe rozmiary. W ośmiowarstwowej strukturze, zamontowanej bezpośrednio nad zblokowanym układem napędowym w celu zmniejszenia wysokości maski silnika, umieszczono układy scalone niezbędne do sterowania napędem hybrydowym typu plug-in.

ŁATWE ŁADOWANIE

 

GNIAZDKO DOMOWE

Podłączenie nowego Lexusa NX 450h+ do zwykłego gniazdka w domu jest proste i wygodne. Nowy Lexus NX 450h+ jest wyposażony w wysokowydajny system ładowania o mocy 3,3 kW.

LEXUS WALLBOX

W celu zapewnienia optymalnego ładowania zalecamy korzystanie z urządzenia Lexus Wallbox. Jedna z najbardziej kompaktowych skrzynek tego typu, 22 kW Entry Wallbox jest doskonałym rozwiązaniem wewnętrznym i zewnętrznym do wydajnego ładowania pojazdów elektrycznych lub NX 450h+ plug-in hybrid, która będzie ładowana z mocą 6,6 kW za pośrednictwem ładowarki pokładowej. Dla większej kontroli, 22 kW Connected Wallbox oferuje inteligentne rozwiązanie ładowania z uwzględnieniem sieci LAN, WiFi i opcjonalnie LTE.

APLIKACJA LEXUS LINK

Aby zapewnić bezproblemowe korzystanie z napędu elektrycznego, możesz zdalnie monitorować poziom naładowania i zasięg swojego NX 450h+ za pomocą telefonu komórkowego. Lexus Link lokalizuje również stacje ładowania w całej Europie, umożliwiając sprawdzenie dostępności, prędkości ładowania i ceny oraz oferuje takie usługi jak:

- Zdalne sterowanie i planowanie ładowania
- Dostęp do rozległej europejskiej sieci publicznych punktów ładowania
- Dostępność stacji ładowania, szybkość ładowania i cena z kWh

PIONIERZY W DZIEDZINIE ELEKTRYFIKACJI

Nowy Lexus NX 450h+ plug-in hybrid czerpie z ponad 15-letniego doświadczenia lidera w dziedzinie elektryfikacji. Przełomowe rozwiązania, takie jak silniki Atkinsona czwartej generacji, hybrydowe skrzynie biegów, systemy zarządzania akumulatorami i jednostki sterujące mocą, wyznaczyły standardy dla całkowicie elektrycznej przyszłości.

OCHRONA PLANETY

W celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcia celu, jakim jest stanie się firmą o zerowej emisji do roku 2050, Lexus uważa, że skuteczna elektryfikacja pojazdów jest niezbędna. Od czasu wprowadzenia na rynek w 2005 roku modelu RX 400h, pierwszego na świecie luksusowego samochodu zelektryfikowanego, Lexus przejął inicjatywę w zakresie rozwoju i promowania powszechnego stosowania przyjaznych dla środowiska hybryd z funkcją samoładowania Lexus Self-Charging Hybrid, których wyniki sprzedaży do dziś osiągnęły ponad 2 miliony. Oprócz zmniejszenia emisji spalin przez samochody, do 2050 roku planujemy osiągnąć zerową emisję CO2 oraz minimalne zużycie wody we wszystkich zakładach produkcyjnych Lexusa

REDUKCJA KOSZTÓW

Ładując samochód w domu lub korzystając z rozległej sieci stacji w całej Europie, można jeździć bez użycia benzyny aż do wyczerpania akumulatora, co skutkuje zerową emisją zanieczyszczeń i znacznymi oszczędnościami na paliwie.