1. Electrified
  2. Plug-In Hybrid
Szybka nawigacja
ZELEKTRYFIKOWANY NAPĘD LEXUSA

HYBRYDA PLUG-IN OD LIDERA RYNKU

Lexus jest numerem 1 w segmencie hybryd plug-in. Dlaczego jest to genialne rozwiązanie? Ze względu na elastyczność. Możesz używać samoładującego napędu hybrydowego lub korzystać z pojazdu jak z regularnego samochodu elektrycznego. Łącząc najlepsze z dwóch światów, zyskujesz zasięg, moc, wydajność i oszczędności.

  • BEZKOMPROMISOWE OSIĄGI

    Modele z napędem Plug-in Hybrid łączą w sobie moc, osiągi i przyjemność z jazdy w stylowym wydaniu. Model RX 450h+ z zaawansowanym napędem hybrydowym, rozpędza się od 0 do 100 km w zaledwie 6,5 sekundy. W trybie elektrycznym może pokonać aż 65 km. Przekonaj się, co potrafi Lexus, który od 15 lat doskonali swoje napędy hybrydowe. 

  • OCHRONA PLANETY

    W celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcia naszej misji, jaką jest stanie się firmą o zerowej emisji do roku 2050, uważamy, że skuteczna elektryfikacja pojazdów jest niezbędna. Od czasu wprowadzenia na rynek w 2005 roku modelu RX 400h, pierwszego na świecie luksusowego samochodu zelektryfikowanego, Lexus przejął inicjatywę w zakresie rozwoju i promowania powszechnego stosowania przyjaznych dla środowiska hybryd z funkcją samoładowania. Oprócz zmniejszenia emisji spalin przez nasze samochody, do 2050 roku planujemy osiągnąć zerową emisję CO2 we wszystkich zakładach produkcyjnych Lexusa i zminimalizować zużycie wody.

  • REDUKCJA KOSZTÓW

    Ładując samochód w domu lub korzystając z sieci stacji w całej Europie, możesz jeździć bez użycia silnika spalinowego aż do momentu całkowitego wyczerpania się akumulatora. W ten sposób nie tylko ograniczasz emisję spalin, ale także oszczędzasz paliwo.

PROSTE SERWISOWANIE

PROSTE ŁADOWANIE

Zależy nam na tym, by użytkowanie zelektryfikowanego Lexusa było czystą przyjemnością, bez obaw o konieczność ładowania samochodu. By rozwiać wszelkie wątpliwości, informujemy ile kosztuje i trwa ładowanie pojazdu, oraz odpowiadamy na wszelkie pytania.
AKUMULATOR I ZASIĘG

WIĘCEJ NIŻ OCZEKUJESZ

Sięgnij po zaawansowane technologie zelektryfikowanego Lexusa i przenieś wrażenia z jazdy na wyższy poziom. Poczuj satysfakcję — nasze napędy elektryczne i hybrydowe mają imponujące zasięgi. Odkryj, co potrafi system zarządzania akumulatorem Lexusa, i dowiedz się, jak zadbać o recykling.

CZĘSTE PYTANIA O HYBRYDY PLUG-IN

Pojazd z napędem hybrydowym plug-in (PHEV, plug-in hybrid vehicle) wykorzystuje zarówno konwencjonalny silnik benzynowy, jak i silnik elektryczny. Jego akumulator jest większy niż w standardowym pojeździe hybrydowym, co oznacza większy zasięg w bezemisyjnym trybie EV — w którym używany jest tylko napęd elektryczny.

Pojazdy hybrydowe plug-in mają dwa źródła napędu: benzynowy silnik spalinowy i akumulator elektryczny z możliwością ładowania. Gdy akumulator jest naładowany, samochód zachowuje się jak auto elektryczne, a gdy akumulator wyczerpie się, do akcji wkracza silnik benzynowy samoładującego się napędu hybrydowego.

Tak. Samochody z napędem hybrydowym plug-in można ładować zarówno z zewnętrznych ładowarek, jak i podczas jazdy.

Pojazdy hybrydowe plug-in mogą najpierw korzystać z silnika elektrycznego, a dopiero potem przełączyć się na silnik benzynowy, ponieważ to akumulator jest ich głównym źródłem energii. Natomiast pojazdy hybrydowe korzystają jednocześnie z napędu benzynowego i elektrycznego.

W momencie spadku poziomu naładowania akumulatora (bateria nigdy się nie wyczerpuje i nigdy nie spadnie poniżej 20%) auto przechodzi w tryb hybrydowy. 

Samoładujący zelektryfikowany napęd hybrydowy stanowi połączenie silnika benzynowego i elektrycznego, dzięki czemu działa w ekologiczny i ekonomiczny sposób, a przy tym zapewnia maksimum wygody i komfortu