1. Electrified
 2. Charging
Szybka nawigacja
INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA

ŁADOWANIE SAMOCHODÓW LEXUS

Wśród zelektryfikowanych pojazdów Lexusa znajdziesz auta na każdą okazję, dopasowane do Twojego stylu życia. Przekonaj się, jak proste jest ich ładowanie. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje, od kosztów po lokalizacje ładowarek.

ŁATWE ŁADOWANIE

 • DOMOWE ŁADOWANIE

  Podłączenie nowego Lexusa NX 450h+ do zwykłego gniazdka w domu jest proste i wygodne. Nowy Lexus NX 450h+ jest wyposażony w wysokowydajny system ładowania o mocy 3,3 kW.

 • LEXUS WALLBOX

  W celu zapewnienia optymalnego ładowania zalecamy korzystanie z urządzenia Lexus Wallbox. Jedna z najbardziej kompaktowych skrzynek tego typu, 22 kW Entry Wallbox jest doskonałym rozwiązaniem wewnętrznym i zewnętrznym do wydajnego ładowania zelektryfikowanych pojazdów lub NX 450h+ plug-in hybrid, która będzie ładowana z mocą 6,6 kW za pośrednictwem ładowarki pokładowej. Dla większej kontroli, 22 kW Connected Wallbox oferuje inteligentne rozwiązanie ładowania z uwzględnieniem sieci LAN, WiFi i opcjonalnie LTE.

 • APLIKACJA LEXUS LINK

  Aby zapewnić bezproblemowe korzystanie z napędu elektrycznego, możesz zdalnie monitorować poziom naładowania i zasięg swojego NX 450h+ za pomocą telefonu komórkowego. Usługa Lexus Charging Network dostępna z poziomu aplikacji Lexus Link lokalizuje również stacje ładowania w całej Europie, umożliwiając sprawdzenie dostępności, prędkości ładowania i ceny oraz oferuje takie usługi jak:

  - Zdalne sterowanie i planowanie ładowania
  - Dostęp do rozległej europejskiej sieci publicznych punktów ładowania
  - Dostępność stacji ładowania, szybkość ładowania i cena z kWh

ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE ZELEKTRYFIKOWANEGO SAMOCHODU?

Dostępnych jest kilka wariantów szybkiego ładowania dużą mocą. Dotyczy to korzystania zarówno z ładowarek domowych, jak i publicznych. Wybierając sposób ładowania, warto brać pod uwagę różne czynniki wpływające na jego koszt.

Ładowanie w domu, nocą, bywa znacznie bardziej ekonomiczne niż ładowanie w dzień.  Niektórzy dostawcy energii oferują bowiem atrakcyjne taryfy nocne. W przypadku publicznych ładowarek, subskrypcja Lexus Charging Network pozwala znacząco  obniżyć koszty ładowania akumulatora. Możemy wówczas skorzystać ze zwolnienia z opłat nawet do sześciu miesięcy dla pojazdów całkowicie elektrycznych i na miesiąc dla modeli hybrydowych plug-in.

Długofalowe korzyści finansowe z eksploatacji napędu elektrycznego warto porównać z napędem spalinowym. W dłuższej perspektywie ceny energii elektrycznej są niższe i bardziej stabilne.

ILE TRWA ŁADOWANIE?

EKONOMICZNE

ŁADOWANIE W DOMU

W przypadku korzystania z ładowarki o mocy 7 kW spodziewany czas potrzebny na całkowite naładowanie akumulatora zelektryfikowanego pojazdu wynosi od 4 do 8 godzin. Jednak faktyczny czas ładowania będzie zależał od modelu pojazdu i ładowarki. Nocne ładowanie samochodu w domu nie tylko wpisuje się w tryb życia większości użytkowników, lecz także pozwala korzystać z niższych cen w porze mniejszego zapotrzebowania na energię elektryczną. 
SZYBKIE

ŁADOWANIE W TRASIE

Rozwój techniczny zelektryfikowanych napędów Lexusa sprawił, że obecnie przewidywany czas pełnego naładowania akumulatora w większości z naszych publicznych ładowarek na terenie UE, których jest ponad 520 tys., wynosi od 3 do 4 godzin. W takich punktach szybkie ładowanie mocą 50 kW pozwala osiągnąć poziom 80% naładowania już po 30 minutach. Krótki postój i dalej w drogę. 

JAK ŁADOWAĆ ZELEKTRYFIKOWANY SAMOCHÓD

ŁADOWANIE W DOMU

INTELIGENTNA ŁADOWARKA ŚCIENNA

Samochód elektryczny lub hybrydowy można ładować w domu ze zwykłego gniazdka. Polecamy jednak zainstalowanie inteligentnej, kompaktowej ładowarki ściennej, która zapewni większą wygodę i efektywność. 
ŁADOWARKI PUBLICZNE

KABEL DO ŁADOWANIA

Z myślą o ładowaniu w trasie Lexus dostarcza przewód o długości 5 m lub 7,5 m, za pomocą którego pojazd podłącza się do ładowarki niewyposażonej we własny przewód. Kierowcy zelektryfikowanych pojazdów Lexusa, którzy zapisali się do sieci Lexus Charging Network, mają dostęp do ponad 520 tys. publicznych ładowarek na terenie UE. Przystępując do subskrypcji, posiadacze samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in mogą też korzystać ze zniżek.

CZĘSTE PYTANIA O ŁADOWANIE

Tak. Po zainstalowaniu specjalnej ładowarki domowej możliwe będzie wygodne ładowanie pojazdu we własnym domu.

Jeśli specjalna domowa ładowarka nie jest dostępna, można ładować pojazd ze zwykłego gniazdka. Jednak ładowanie w ten sposób trwa znacznie dłużej i jest znacznie mniej efektywne.

Zelektryfikowany samochód może w razie potrzeby korzystać z publicznych ładowarek. Zalecamy, by zawsze mieć ze sobą kabel do ładowania, na wypadek gdyby ładowarka nie była w niego wyposażona.

Nasza usługa Lexus Charging Network, dostępna w aplikacji Lexus Link, obejmuje bazę ponad 520 tys. publicznych ładowarek w Europie i ułatwia znalezienie najbliższej z nich.

Jak najbardziej można pozostawić pojazd elektryczny lub hybrydowy do ładowania na noc. W dodatku ładowanie nocą bywa znacznie bardziej ekonomiczne, ponieważ niektórzy dostawcy energii oferują atrakcyjne taryfy nocne.

Ponieważ dostępne są ładowarki publiczne, możesz posiadać i użytkować zelektryfikowany pojazd, nawet jeśli w miejscu zamieszkania nie masz warunków do ładowania.