1. new-cars
  2. ev-capability
Szybka nawigacja
NOWY LEXUS NX

BLIŻEJ NEUTRALNOŚCI WĘGLOWEJ

Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań współczesności, któremu wszyscy musimy stawić czoła. Coraz wyraźniej widać, że nasza przyszłość zależy od działań, które podejmujemy już dziś. Dowiedz się, jak nowy NX może nam pomóc.

LEXUS NX

KSZTAŁTUJEMY PRZYSZŁOŚĆ

Od produkcji po użytkowanie pojazdu — dowiedz się, co robi Lexus, by chronić naszą planetę i zmniejszyć skutki zmian klimatycznych.

LEXUS NX

OSIĄGAMY NASZE AMBITNE CELE EMISYJNE

Biorąc pod uwagę ryzyko klimatyczne, Lexus włączył do swojej strategii środowiskowej ambitne, długoterminowe cele. Lexus NX — dostępny jako model PHEV, a także z napędem HEV i benzynowym — to pojazd stworzony z myślą o każdym stylu życia, a zarazem do funkcjonowania w społeczeństwie neutralnym węglowo.
LEXUS NX

NIŻSZY POZIOM EMISJI

NX z napędem PHEV przewyższa większość rywali pod względem połączenia osiągów z efektywnością, a w kategorii luksusowych SUV-ów średniej wielkości jest absolutnym liderem. Układ hybrydowy plug-in zastosowany w wersji PHEV Lexusa NX składa się z wysoce sprawnego termicznie 2,5-litrowego czterocylindrowego silnika rzędowego, akumulatora litowo-jonowego o dużej pojemności i mocy oraz przedniego i tylnego silnika elektrycznego. Emisja CO2 to zaledwie 20 g/km, a zużycie paliwa — 0,9 l/100 km.
LEXUS NX

STRATEGIA CYKLU ŻYCIA

Emisję CO2 redukujemy w całym cyklu życia nowego Lexusa NX: od zaprojektowania i wyprodukowania pojazdu, poprzez jego użytkowanie, aż po fazę recyklingu. Dążymy do tego, by każdy zaprojektowany przez nas model miał jak najlepsze parametry środowiskowe. Aby zmierzyć całościowy wpływ na środowisko, przeprowadza się szczegółowe oceny całego cyklu życia zgodnie z normą ISO 14040/44.
LEXUS NX

OPTYMALNE WYKORZYSTANIE ZASOBÓW

Lexus NX został opracowany z wielką starannością, by wymagał jak najmniej surowców, zużywał jak najmniej paliwa i by w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko. Zasoby surowcowe nie są nieskończone, dlatego stale poszukujemy nowych sposobów na bardziej efektywne gospodarowanie. Stosując przemysłowe rozdrabniacze, jesteśmy w stanie powtórnie wykorzystywać stal i metale nieżelazne.
LEXUS NX

ZACZYNAMY OD FABRYKI

Nasza fabryka założona w japońskim mieście Miyata nieustannie wdraża procesy coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Stosujemy aktywne środki zmniejszające emisję CO2, takie jak wdrożenie źródeł energii odnawialnej. Należą do nich instalacje fotowoltaiczne, geotermalne i wodorowe, które eksploatujemy z myślą o stałym utrzymywaniu zerowego poziomu emisji CO2.   

Lexus dąży również do minimalizacji zużycia i zanieczyszczenia wody. Oczyszczalnia ścieków w naszej fabryce jest tak skuteczna, że w jej zbiornikach świetnie żyje się rybom.

LEXUS NX

SZACUNEK DLA PLANETY

Nasze konsekwentne zaangażowanie środowiskowe jest zakorzenione w autentycznym szacunku dla planety i troski o nią. Zakład Miyata, w którym produkowany jest model NX, bierze udział w regionalnych inicjatywach na rzecz poprawy estetyki otoczenia. Jesteśmy również zaangażowani w krajowy program leśny, w ramach którego wolontariusze z naszej firmy biorą udział w akcjach sprzątania.