1. Discover Lexus
  2. Technology
  3. Pioneering technology
Szybka nawigacja
TECHNOLOGIA

PIONIERSKIE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Rozwój techniki ma fundamentalne znaczenie dla motoryzacji, ponieważ kształtuje wrażenia z jazdy i zachowanie samochodu. Jesteśmy jednym z motorów tej ewolucji. Wdrażając innowacje i nowe rozwiązania sprawiamy, że samochodami jeździ się tak, jak jeszcze nigdy dotąd.

NOWE WRAŻENIA Z JAZDY

Postęp techniczny zmienia wrażenia z jazdy — zarówno z perspektywy kierowcy, jak i pasażera. W miarę jak innowacje przemieniają te doświadczenia — w coraz szybszym tempie — my nieustannie eksplorujemy potencjalne zastosowania nowych rozwiązań. I prezentujemy nasze przyszłościowe wizje w postaci modeli koncepcyjnych.

NIEOGRANICZONA INWENCJA

Projektując nasze samochody koncepcyjne, czerpiemy z istniejących możliwości technicznych, a jednocześnie tworzymy fundament dla przyszłych rozwiązań. LF-FC, UX i Kinetic Seat to koncepcyjne projekty wybiegające daleko w przyszłość, ale także laboratoria zmian, w których testujemy nowe pomysły i uwalniamy wyobraźnię, bez której nie ma postępu technicznego.

NIEOGRANICZONA INWENCJA

Rewolucyjny koncepcyjny fotel Lexus Kinetic Seat został po raz pierwszy zaprezentowany w 2016 roku na Wystawie Motoryzacyjnej w Paryżu. Uwolniliśmy się od tradycyjnego myślenia o konstrukcji foteli i zaprojektowaliśmy innowacyjną strukturę siatkową, która oferuje wyższy poziom komfortu.

Specjalne włókna stabilizują ciało, zapewniając bezpieczeństwo i podparcie. W takim fotelu odpoczywa zarówno umysł, jak i całe ciało.

INTELIGENTNE INTERFEJSY

W obu modelach koncepcyjnych, UX i LF-FC, zaproponowaliśmy bardziej naturalne, przyjazne i bliższe człowiekowi sposoby interakcji z pojazdem.

Już wkrótce samochody te będą w stanie interpretować i reagować na gesty i dotyk człowieka. Na horyzoncie majaczą już także hologramy.

PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIA W LEXUSIE LS

owy Lexus LS pokazuje, jak wielkiego postępu dokonaliśmy w dziedzinie bezpieczeństwa. Na fundamencie systemu Lexus Safety System + wyposażyliśmy go w zaawansowane nowe funkcje, które wspomagają kierowcę w zupełnie nowym wymiarze. Udoskonaliliśmy system ochrony przedzderzeniowej (PCS), system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDA) i dynamiczny tempomat. LS oferuje innowacyjne systemy pomagające uniknąć kolizji, takie jak ostrzeganie o pieszych i aktywne wspomaganie kierowania, które stanowią intuicyjne i inteligentne dopełnienie zmysłów kierowcy.