182x102-hybrydy

SAMOCHODY
HYBRYDOWE

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102-concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102-serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102-akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

NOWY LEXUS GS

NowyGS-960-local-001

Nowy Lexus GS to samochód, który przekracza granice. Jego awangardowy design pokazuje, że elegancją można się wyróżniać. Napędy hybrydowe udowadniają, że niesamowita moc może iść w parze z niskim poziomem zużycia paliwa i emisji substancji szkodliwych, a rozwiązania, takie jak generator nawilżających cząstek nanoe czy zdobione laserowo elementy to przykład tego, jak duże znaczenie ma detal. Pakiet bezpieczeństwa Lexus Safety System + potwierdza natomiast, że można jeszcze skuteczniej chronić pasażerów, choć wydawało się, że motoryzacja w tej dziedzinie osiągnęła już maksimum możliwości.

NOWA DEFINICJA MOCY

DANE TECHNICZNE

NowyGS-dane-techniczne-table

PODWÓJNA MOC HYBRYDY

WITAJCIE HYBRYDY. ŻEGNAJCIE DIESLE

Oprócz nowego silnika benzynowego, w Lexusie GS dostępne są dwa warianty napędu Lexus Hybrid Drive: GS 300h oraz GS 450h.

Ten pierwszy zużywa zaledwie 4,7l benzyny na 100km w cyklu mieszanym, choć jego moc maksymalna to aż 223 KM. GS 450h to mistrzostwo wyrafinowania technicznego, unikalne połączenie solidności, mocy (345 KM), a także oszczędności, gdyż potrzebuje jedynie 5,9l benzyny na 100km (wersja z pak. Eco). Zaskakuje też jego przyspieszenie do 100 km/h, które wynosi 5,9 s.

W stosunku do nowoczesnych silników wysokoprężnych hybrydy pozbawione są wielu elementów eksploatacyjnych, które z biegiem czasu zużywają się i wymagają wymiany. W hybrydach nie stosuje się tradycyjnych sprzęgieł, kół dwumasowych, filtrów cząstek stałych czy wysokociśnieniowego systemu wtrysku, który jest niezwykle wrażliwy na jakość paliwa.

NOWA JAKOŚĆ TURBO

Nowa, turbodoładowana benzynowa jednostka napędowa to kombinacja najnowszych technologii, służących zaspokojeniu wszystkich fundamentalnych oczekiwań użytkownika. Zastosowanie turbosprężarki Twin Scroll pozwoliło na uzyskanie mocy maksymalnej 245 KM, najbardziej pożądanego przebiegu momentu obrotowego (maksymalnie: 350 Nm) oraz legendarnej, wysokiej trwałości Lexusa.

Optymalne warunki pracy podzespołów i osprzętu silnika zapewniają także nowe systemy szybkiego rozgrzewania oraz wydajnego chłodzenia.

NOTA PRAWNA

Zawarte na tej stronie i w cenniku informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561 §1 ust. 2 oraz art. 5561 §2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Promocja obowiązuje od dnia 01.04.2016r. do dnia 30.04.2016r. lub do wyczerpania zapasów, w zależności od tego co pierwsze nastąpi. Szczegóły promocji dostępne w autoryzowanych stacjach dilerskich Lexusa. Podane ceny nie zawierają dopłaty za lakier metalizowany/biały F.
Podane zużycie paliwa i emisja CO2 zostały zmierzone w środowisku kontrolowanym w laboratorium, zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu UE 715/2007 z późn. zm. i aktami wykonawczymi, dla różnych wersji wyposażenia na rynek europejski.
Zużycie paliwa i emisja spalin CO2 w konkretnym pojeździe w warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów. Na zużycie paliwa i emisję CO2 wpływa sposób prowadzenia pojazdu oraz inne czynniki (takie jak warunki drogowe, natężenie ruchu, stan pojazdu, ciśnienie w oponach, zainstalowane wyposażenie, obciążenie, liczba pasażerów, itp.).

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ