1. Discover Lexus
  2. Samochody koncepcyjne
  3. LF-FC
Szybka nawigacja
SAMOCHODY KONCEPCYJNE

SEDAN Z WODOROWYMI OGNIWAMI PALIWOWYMI

W 2015 roku luksusowy samochód koncepcyjny LF-FC podbił serca publiczności na Wystawie Motoryzacyjnej w Tokio. Urzeczywistniał zupełnie nową wizję luksusowego sedana. Ekscytujący zwiastun przyszłości.

  • Wizjonerski nowy samochód, który pozwala zajrzeć w przyszłość stylu projektowania i technologii marki Lexus
  • Agresywna elegancja 4-drzwiowego coupe
  • Zasilany ogniwami paliwowymi o dużej mocy z napędem na cztery koła


"LF-FC wyraża naszą wizję progresywnego luksusu i najwyższą technologię, która jest już niedaleką przyszłością"

Tokuo Fukuichi, Prezydent Lexus International.

LF-FC posiada nową, świeżą stylizację, który ucieleśnia filozofię projektowania Lexusa "L-finesse".

01

PORYWAJĄCA PROSTOTA

Powiększona osłona chłodnicy Lexusa z nowym projektem siatki dominuje z przodu, podczas gdy „pływające " w kształcie litery L światła do jazdy dziennej (DRL) umieszczone są perfekcyjnie na przednich błotnikach. Tył samochodu jest podświetlony przez uderzające nowe tylne światła, zaprojektowane w takim samym stylu jak światła przednie.
02

WIZJONERSKA STYLISTYKA

Linia dachu przepływa od przodu do tyłu, w sposób charakterystyczny dla 4-drzwiowego coupe, sugerując, że ten samochód jest równie doskonały na autostradach jak i krętych, wąskich drogach. Sportowe 21-calowe felgi aluminiowe wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) podkreślają dynamiczny charakter auta.
03

BEZDOTYKOWA TECHNOLOGIA

Podkreślając nową technologię wnętrza, LF-FC jest „zaawansowaną ludzką maszyną”, która może być obsługiwana za pomocą prostych gestów, bez konieczności dotykania panelu sterowania lub kontroli. Mały holograficzny obraz na konsoli centralnej wskazuje, jak system interpretuje gesty i steruje systemem audio i wentylacją.

W OTOCZENIU LUKSUSU

Przestronne wnętrze LF-FC zostało zaprojektowane tak, by kierowca i pasażerowie znaleźli się w wygodnym, a zarazem futurystycznym otoczeniu. Projekt kabiny wyraźnie oddziela część górną i dolną. Górna daje poczucie otwartości, pozwala kierowcy skupić się na drodze bez poczucia ograniczenia, ma bowiem do dyspozycji wysoko funkcjonalny kokpit.

Przednie fotele zdają się unosić. Tylne siedzenia zostały zaprojektowane dla tych, którzy lubią być pasażerami, oferując rozkładane siedzenia nawet do pozycji leżącej i dużo miejsca na głowę i kolana. Wysokiej jakości skóra anilinowa na siedzeniach, drzwiach i desce rozdzielczej zwiększa poziom luksusu wnętrza.

NAPĘD ZASILANY OGNIWAMI PALIWOWYMI


Sercem modelu LF-FC jest system zasilania ogniwami paliwowymi o dużej mocy, który napędza tylne koła, a także przekazuje moc dwóch silników na koła z przodu, dzięki czemu LF-FC napędzany jest na wszystkie koła.

Ten innowacyjny układ napędowy pozwala na precyzyjną kontrolę dystrybucji momentu obrotowego pomiędzy koła przednie i tylne, dając pełnowymiarowemu sedanowi wyjątkową dynamikę i doskonałą stabilność na drodze. Strategiczne rozmieszczenie stosu ogniw paliwowych z tyłu pojazdu, kontroli mocy z przodu i skonfigurowanego zbiornika paliwa wodorowego w T-formację daje optymalny rozdział wagi sportowego sedana.