1. Discover Lexus
  2. Samochody koncepcyjne
Szybka nawigacja
SAMOCHODY KONCEPCYJNE

LF-ZC:W PEŁNI ELEKTRYCZNY SEDAN

TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI BEZ KOMPROMISÓW

Poznaj Lexusa LF-ZC, w pełni zelektryfikowany samochód koncepcyjny, który zadebiutował na wystawie Japanese Mobility Show u boku swojego „siostrzanego” modelu LF-ZL. Oba modele łączą w sobie funkcjonalność i bezkompromisowe piękno, stanowiąc wizję Lexusa na przyszłość pojazdów elektrycznych.

LF-ZC to kwintesencja Lexus Driving Signature – filozofii marki opartej na nieustannym doskonaleniu właściwości jezdnych. Redukcja masy i wymiarów pozwoliła na stworzenie niezwykle wszechstronnego i funkcjonalnego pojazdu.

LF-ZL z kolei skupia się na komforcie i przestronności wnętrza. Oba modele łączą w sobie innowacyjne technologie z wyrafinowanym designem, udowadniając, że prestiż i zrównoważony rozwój mogą iść ze sobą w parze.

1

NAŁADOWANY EMOCJAMI

Model LF-ZC wyznacza nowy etap rozwoju stylistyki Lexusa. Opływowa sylwetka z nisko poprowadzonymi liniami nadwozia budzi emocje i wyraźnie nawiązuje do estetyki samochodów elektrycznych. Motyw wrzeciona wpisany w bryłę pojazdu symbolizuje wielowymiarową ewolucję funkcjonalności i formy, jaka zachodzi wraz z postępującą elektryfikacją.

Szerokie tylne nadkola nie tylko optycznie poszerzają sylwetkę, ale też optymalizują właściwości aerodynamiczne. LF-ZC to zachwycający design i zaawansowane technologie. Stanowi on przedsmak tego, co Lexus zaprezentuje w przyszłości – elektryzujące samochody premium.

2

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Zaprezentowany na Japan Mobility Show koncept Bamboo CMF ilustruje dążenie Lexusa do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Pojazd łączy w sobie bowiem wyrafinowany, prestiżowy design z troską o środowisko naturalne, kładąc nacisk na wykorzystanie zasobów w obiegu zamkniętym. Kluczowym materiałem w tym koncepcie jest bambus. Szybki wzrost, wysoka zdolność pochłaniania CO2 i ponadczasowa estetyka czynią go idealnym wyborem marki, która konsekwentnie dąży do efektywnego recyklingu cennych zasobów naturalnych. 
3

WYJĄTKOWA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

W Lexusie LF-ZC zastosowano nową generację akumulatora i wysoce wydajny napęd, co pozwoliło na znaczne zwiększenie zasięgu w porównaniu z obecnymi rozwiązaniami. Brak przedziału silnikowego, doskonała aerodynamika i zredukowana masa to tylko niektóre czynniki wpływające na imponujące osiągi tego koncepcyjnego modelu. Profil akumulatora umożliwił stworzenie intrygującej sylwetki i obniżenie środka ciężkości, co pozwoliło znacząco poprawić właściwości jezdne.
4

TECHNOLOGIA OPARTA NA GOŚCINNOŚCI

Podobnie jak w koncepcie LF-ZL, również w modelu LF-ZC odnajdziemy odzwierciedlenie japońskiej idei gościnności, wyrażone poprzez szereg technicznych udoskonaleń. Ważną rolę odgrywa wśród nich platforma Arene OS, umożliwiająca interaktywną integrację z otoczeniem. Inteligentny asystent głosowy, oparty na sztucznej inteligencji (AI), błyskawicznie reaguje na komendy. System uczy się jego przyzwyczajeń, preferowanych ustawień i ulubionych aplikacji, automatycznie aktywując je bez potrzeby wywoływania komendą. Arene OS otwiera drzwi do świata intuicyjnej łączności i spersonalizowanej rozrywki.

ELEKTRYFIKACJA. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

LF-ZC to efekt innowacji i zaawansowanych technologii. Prezentuje przyszłość wzornictwa, efektywności i osiągów. To wizja Lexusa dla przyszłości motoryzacji, drogowskaz wytyczający kierunek rozwoju marki. Elektryfikacja to nie predykcje i wizje. To przyszłość, która zaczyna się dziś. 

DANE TECHNICZNE

Wymiary Lexusa LF-ZC:

Długość całkowita 4750 mm
Szerokość całkowita 1880 mm
Wysokość całkowita 1390 mm
Rozstaw osi 2890 mm
Wartość Cd poniżej 0,2 (docelowo)

1 CMF — „kolor, materiały, wykończenie” (ang. Colour, Material, Finish) jako elementy wzornictwa samochodu.