1. Discover Lexus
  2. Samochody koncepcyjne
Szybka nawigacja
SAMOCHODY KONCEPCYJNE

LF-ZL - MOTORYZACJA PRZYSZŁOŚCI

NOWY WYMIAR KOMUNIKACJI

Koncepcyjny model Lexusa LF-ZL stanowi przedsmak tego, co stanowić będzie harmonijne połączenie mobilności i indywidualnych potrzeb jednostki i społeczeństwa w przyszłości. To samochód, który zapewni wrażenia z jazdy tak wyjątkowe, jak charakter każdego kierowcy. Wyjątkowość tego modelu to technologia oparta na sztucznej inteligencji, która pozwoli na komunikację pomiędzy kierowcą i autem na nieznanym do tej pory poziomie.

OMOTENASHI JUTRA

Lexus LF-ZL to samochód nie tylko prestiżowy, ale i tak nowoczesny i zaawansowany technologicznie, że posiadanie go przynosi satysfakcję na wielu poziomach. Model ten wyposażony został w zaawansowane oprogramowanie oparte na systemie Arene OS, a przestronna kabina zachwyca swoim standardem. Pod każdym względem odczujemy tu znak jakości Lexusa, czyli japońską ideę gościnności - Omotenashi.

1

BLISKO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

O bliższe użytkownikowi, spersonalizowane wrażenia zadba Arene OS — platforma interaktywnej integracji z otoczeniem. Nowy system rozpoznawania głosu napędzany sztuczną inteligencją będzie działał jak przyjazny asystent, który szybko reaguje na polecenia i udziela pomocnych sugestii.
2

INTELIGENTNY KOKPIT

W pełni cyfrowy, inteligentny kokpit zapewnia kierowcy błyskawiczny dostęp do ogromnej liczby funkcji auta. Obsługa odbywa się przy pomocy dwóch ekranów rozlokowanych ergonomicznie w zasięgu ręki kierowcy. Ekran po lewej stronie daje dostęp do takich funkcji jak zmiana biegów, wybór trybu jazdy oraz ustawienia systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy (ADAS). Natomiast ekran po prawej stronie umożliwia kontrolę systemów podnoszących komfort, takich jak system audio, klimatyzacja i udogodnienia oparte na sztucznej inteligencji. Auta prototypowe wyposażono w cyfrowe lusterka wsteczne i boczne, a przed pasażerem umieszczono szeroki ekran, który daje dostęp do systemu multimedialnego.
3

ZAAWANSOWANA PERSONALIZACJA

Supernowoczesny system rozpoznawania głosu wykorzystujący AI umożliwi komunikację pomiędzy kierowcą i autem na nieznanym do tej pory poziomie, a także ułatwi dostosowanie ustawień trybu jazdy do osobistych preferencji w danej chwili. Interakcja z pojazdem osiągnie jeszcze wyższy poziom, ponieważ samochód będzie przedstawiał spersonalizowane sugestie oparte m.in. na przyzwyczajeniach kierowcy.

ZELEKTRYFIKOWANE PIĘKNO

Prototypowe modele LF-ZL oraz LF-ZC pokazują, w jaki sposób Lexus chce zmaksymalizować potencjał elektryfikacji oraz innowacyjnych technologii. Do tego dodaje smukłe nadwozie, nisko osadzony środek ciężkości, przestronna kabina i design łączący funkcjonalność z przyjemną estetyką.

Koncept Bamboo CMF ilustruje dążenie Lexusa do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Pojazd łączy w sobie bowiem wyrafinowany, prestiżowy design z troską o środowisko naturalne, kładąc nacisk na wykorzystanie zasobów w obiegu zamkniętym. Kluczowym materiałem w tym koncepcie jest bambus. Szybki wzrost, wysoka zdolność pochłaniania CO2 i ponadczasowa estetyka czynią go idealnym wyborem marki, która konsekwentnie dąży do efektywnego recyklingu cennych zasobów naturalnych.

DANE TECHNICZNE

Wymiary Lexusa LF-ZL:

Długość całkowita 5300 mm
Szerokość całkowita 2200 mm
Wysokość całkowita 1700 mm
Rozstaw osi2 3350 mm

1 CMF – „kolor, materiały, wykończenie” (ang. Colour, Material, Finish) jako elementy wzornictwa samochodu.

2 Pojazd ekspozycyjny.