1. Nowe samochody
  2. Zalety

ELEGANCJA Z CHARAKTEREM

Projektantom nowego Lexusa RX udało się zachować wyrazistą sylwetkę aktualnego modelu, jednocześnie dodając głębi stylistyce „Seductive Strength”. Udoskonalono konstrukcję nadwozia, a zarazem podkreślono minimalistyczną formę i spotęgowano wrażenie spójności. Płynna linia nadwozia sprawia, że nowy RX wygląda jeszcze bardziej intrygująco, dynamicznie i spektakularnie. Mocny charakter jego sylwetki wyróżnia się z każdej odległości. Z bliska widać starannie dopracowane detale, takie jak osłona wlotu powietrza czy fenomenalne reflektory.

LEXUS SAFETY SYSTEM+ 2.0

Pakiet obejmuje między innymi system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision System (PCS) z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów w świetle dnia. Umożliwia odczytywanie znaków drogowych Road Sign Assist (RSA), które są prezentowane na wyświetlaczu HUD oraz na wielofunkcyjnym ekranie na tablicy przyrządów. Połączenie radarowego aktywnego tempomatu Dynamic Radar Cruise Control (DRCC) oraz asystenta utrzymywania na pasie ruchu Lane Tracing Assist (LTA), ułatwia kierowcy kontrolę nad nowym RX i zwiększa bezpieczeństwo. Jeżeli system wykryje ryzyko opuszczenia pasa ruchu, LTA ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym lub wibracjami kierownicy, a w razie potrzeby wprowadza korektę toru jazdy.

INTEGRACJA ZE SMARTFONEM

Nowy RX umożliwia łatwe podłączenie smartfona za pośrednictwem Apple CarPlay lub Android Auto. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z niektórych aplikacji na urządzeniu mobilnym za pośrednictwem centralnego ekranu.

GALERIA ZDJĘĆ RX

Zobacz widok 360°

Widok pełnoekranowy Zamknij
Przeciągnij, żeby obrócić Przeciągnij, żeby obrócić

GALERIA WIDEO