1. Discover Lexus
Szybka nawigacja
WYRAFINOWANY PROJEKT

MISTRZOWSKIE WYKONANIE

Za każdym Lexusem stoi zarówno mądrość płynąca z rzemieślniczej tradycji Takumi, jak i odwaga projektantów, którzy śmiało podejmują twórcze poszukiwania. A do tego bezkompromisowa dbałość o szczegóły i wzorowe wykonanie.

DESIGN NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Każdy detal każdego samochodu Lexus powstaje z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. A wszystkie aspekty jakości składają się na wyjątkowe doświadczenia, jakie są udziałem kierowcy i pasażerów.

PRECYZJA RĘCZNEGO WYKONANIA

Wślizgując się do kabiny któregoś z naszych samochodów, warto przez chwilę zwrócić uwagę na przepięknie wykonane szwy na połączeniach elementów wnętrza. Ich prostota i elegancja jest zwodnicza, ponieważ takie szycie wymaga nie lada kunsztu.

Każdy ścieg musi być wykonany z największą — i powtarzalną — precyzją. Efekt tego wysiłku jest widoczny i wyczuwalny, a szczególne wrażenie wywołuje kontrast pomiędzy supernowoczesnymi wskaźnikami i przyrządami samochodu a kunsztownie, ręcznie wykonanymi szwami.

NOWA KONCEPCJA KOLORU

Nasze farby są złożone i pełne charakteru. Stosujemy proces wielowarstwowego lakierowania, który całkowicie zmienia wygląd pojazdu oraz sposób, w jaki odbija on promienie słoneczne. Pięć warstw lakieru jest czterokrotnie poddawane obróbce cieplnej.

Kontynuując swoje innowacyjne podejście, Lexus wprowadza kolor Structural Blue dla modelu LC 500 Sports Coupe. Ten niezwykły nowy odcień i innowacyjne wykończenie są zwieńczeniem prawie 15 lat badań i prac rozwojowych oraz ścisłej współpracy naukowców, inżynierów, projektantów i ekspertów w dziedzinie lakiernictwa.

Inspirowane opalizującymi skrzydłami niebieskiego motyla morpho, warstwowe nanostruktury w kolorze Structural Blue zostały stworzone, aby umożliwić odbijanie niemal 100% światła widzialnego (większość lakierów odbija około 50%), tworząc kolor bardziej żywy i dynamiczny niż jakikolwiek inny odcień błękitu na świecie.

POLEROWANIE NA MOKRO

Patrząc na idealną powłokę lakierniczą, łatwo można zapomnieć, jak pracochłonne jest jej wytworzenie. Po nałożeniu każdej warstwy lakieru podkładowego samochód jest ręcznie polerowany na mokro.

Następnie wykończona powierzchnia jest dokładnie sprawdzana — z użyciem przyrządów cyfrowych i przenikliwego wzroku mistrzów Takumi. Żadna skaza nie pozostanie niezauważona. Nasze normy jakości dopuszczają tylko jeden rezultat kontroli: nieskazitelną gładkość.


LUDZIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Każdy detal każdego samochodu Lexus powstaje z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. A wszystkie aspekty jakości składają się na wyjątkowe doświadczenia, jakie są udziałem kierowcy i pasażerów.

INŻYNIERIA NAJWYŻSZEJ PRÓBY

Kontrola jakości naszych silników nie sprowadza się wyłącznie do zautomatyzowanych testów. Oczywiście, stosujemy nowoczesne technologie gwarantujące dochowanie najwyższych standardów, jednak nic, co znajduje się pod maską, nie uniknie także kontroli wzrokowej naszego specjalisty.

W naszych fabrykach ludzkie zmysły są harmonijnym dopełnieniem supernowoczesnych systemów, takich jak systemy osiowej tomografii komputerowej (CAT) wywodzące się z techniki medycznej. W odróżnieniu od tradycyjnych skanerów aparaty CAT potrafią zajrzeć do wnętrza silnika i pomagają sprawdzić, czy każdy egzemplarz spełnia wymagania jakościowe marki Lexus.

Dla zapewnienia precyzji i jakości wykonania Takumi posługują się również takimi narzędziami, jak tradycyjny stetoskop.

MISTRZOWIE TAKUMI

Starożytne japońskie pojęcie „Takumi” jest niezwykle istotne we wszystkich aspektach naszej działalności. Takumi, nasi mistrzowie rzemiosła, to strażnicy filozofii jakości, którzy dodają subtelny pierwiastek ludzki do każdego aspektu projektowania i tworzenia samochodów Lexus.

LUDZIE I TECHNOLOGIA

Niezrównane rzemiosło jest możliwe tylko dzięki harmonijnej współpracy ludzi i technologii. Przeniesienie wyjątkowych zdolności wysoko wykwalifikowanych rzemieślników na precyzyjne i wydajne ruchy wykonywane przez nasze systemy robotyczne pozwoliło uzyskać niezrównaną jakość produktów Lexusa.


FILOZOFIA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Każdy detal każdego samochodu Lexus powstaje z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. A wszystkie aspekty jakości składają się na wyjątkowe doświadczenia, jakie są udziałem kierowcy i pasażerów.

BEZKOMPROMISOWE PODEJŚCIE

W rzemiośle jest tylko jedna droga do doskonałości. Wymaga ona niezwykłej dbałości o szczegóły. Aby upewnić się, że nasi pracownicy również osiągną najwyższy poziom staranności, na samochodach umieszcza się ukryte wady. Prezentowane filmy ukazują, dlaczego właśnie Lexus jest synonimem doskonałości. Zobacz przygotowania kierowców do testów drogowych, a także to, gdzie przyszli Takumi ćwiczą swoje zmysły.

DĄŻENIE DO PERFEKCJI

Po wielu godzinach ćwiczeń i treningów Mistrzowie Rzemiosła Takumi rozwijają niemal nadludzkie zmysły. Ich wzrok pozwala dostrzec ślady niewidoczne dla niewprawnego oka, słuch umożliwia dostrojenie silnika z chirurgiczną precyzją, a zmysł dotyku pozwala wykryć niedoskonałości o wielkości ułamka milimetra.