182x102 hybrydy

SAMOCHODY
HYBRYDOWE

Przekonaj się, dlaczego przyszłość jest hybrydą.

182x102 concept

MODELE
KONCEPCYJNE

Zobacz projekty wytyczające przyszłość Lexusa.

182x102 serwis

SERWIS
I USŁUGI

Sprawdź, na czym polega najwyższy poziom obsługi.

182x102 akcesoria

AKCESORIA
LEXUSA

Uczyń Lexusa silnym wyrazem Twojego charakteru.

Napędy hybrydowe projektujemy już od ponad dekady. Jesteśmy pionierami, a zarazem producentem o niezrównanym doświadczeniu. Dlatego każda innowacja w naszych pojazdach hybrydowych wywodzi się z rozwiązań gruntownie sprawdzonych w praktyce — rozwiązań, dzięki którym na drogach całego świata zaoszczędzono już miliony litrów paliwa. Zupełnie nowy Lexus LC 500h jeszcze dalej przesuwa horyzont możliwości jako pierwszy samochód z wielostopniowym napędem hybrydowym Multi-Stage . W układzie tym znajdziemy wszystkie sprawdzone elementy napędu w pełni hybrydowego — takie jak 3,5-litrowy silnik benzynowy V6, potężny silnik elektryczny, akumulator litowo-jonowy i 4-biegową przekładnię automatyczną.

Jednak kombinacja ta obejmuje także bardziej sprawną 10-stopniową automatyczną skrzynię biegów, poprzez którą silniki są w stanie rozpędzić Lexusa LC od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund (te dane mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie). Oto właśnie hybrydowe Lexusy: połączenie niezrównanego doświadczenia technicznego z supernowoczesną stylistyką i bezkompromisową jakością wykonania, nad którą czuwają mistrzowie „Takumi”. Najszersza gama luksusowych samochodów hybrydowych dostępna dziś na rynku. Wyrafinowana moc. Niewiarygodnie niskie zużycie paliwa. Luksusowe wyposażenie.
Taką moc ma litera h.

INTELIGENTNE OSIĄGI HYBRYDY

Napęd hybrydowy Lexus dostarcza emocji typowych dla jazdy autem z mocnym silnikiem benzynowym. Zużywa nieprawdopodobnie mało paliwa, inteligentnie korzystając z silnika elektrycznego. Przełączanie między rodzajami napędu odbywa się płynnie, a samochód oferuje znakomite przyspieszenie, niskie zużycie paliwa i obniżony poziom emisji CO2.

W dodatku każdy model hybrydowy z naszej gamy może być w określonych warunkach napędzany samym silnikiem elektrycznym (w trybie EV - Electric Vehicle) — ponieważ nie uznajemy kompromisów ani połowicznych rozwiązań.

AUTA PRZYSZŁOŚCI
JEŻDŻĄ JUŻ DZIŚ

Wystarczy raz poprowadzić hybrydowego Lexusa, by od razu docenić zalety harmonijnej współpracy między dwoma rodzajami napędu. Po uruchomieniu samochodu jazda rozpoczyna się w trybie elektrycznym — EV. Auto porusza się zadziwiająco cicho, wręcz bezgłośnie. Na tym etapie pojazd nie zużywa benzyny i nie wydziela substancji szkodliwych do atmosfery. Taką jazdę można kontynuować z umiarkowaną prędkością lub w miejskich korkach.

Naciśnięciu pedału przyspieszenia towarzyszy odczuwalny zastrzyk momentu obrotowego pochodzący z silnika elektrycznego. Następnie system płynnie włącza silnik benzynowy. Kierowca nie musi w ogóle zastanawiać się nad zmianą rodzaju napędu — zaawansowany napęd hybrydowy Lexusa działa w pełni automatycznie, by zapewnić maksymalną płynność jazdy i kulturę pracy silników.

MĄDRZE GOSPODARUJĄ ENERGIĄ

Tutaj nic się nie marnuje, nawet podczas hamowania. Technika hamowania regeneracyjnego polega na przechwytywaniu energii kinetycznej wydzielanej podczas hamowania i wykorzystywaniu jej do ładowania akumulatora elektrycznego. W samochodzie z napędem hybrydowym Lexus nie czekają Cię przymusowe postoje na ładowanie z zewnętrznego źródła, ponieważ akumulator ładuje się podczas jazdy.

HYBRYDOWY LEXUS
ZMIENI TWÓJ ŚWIAT

Silnik spalinowy, który harmonijnie współpracuje z silnikiem elektrycznym, zużywa znacząco mniej paliwa i wydziela do atmosfery mniej CO2. W dodatku wykorzystywany jest tylko przy wyższych prędkościach, zatem średnie zużycie paliwa wypada jeszcze lepiej.

A gdy wolno jadący samochód napędzany jest tylko przez silnik elektryczny, w ogóle nie emituje substancji szkodliwych. Wyrafinowany hybrydowy Lexus to naprawdę mądry wybór, który zapewni Ci maksimum komfortu, wywierając przy tym minimalny wpływ na środowisko naturalne.

WYBIERZ SAMOCHÓD HYBRYDOWY
DLA SIEBIE

OD SPORTOWYCH EMOCJI PO LUKSUSOWE, PRZESTRONNE WNĘTRZA — LEXUS JAKO JEDYNY NA ŚWIECIE OFERUJE TAK BOGATĄ GAMĘ SAMOCHODÓW Z NAPĘDEM W PEŁNI HYBRYDOWYM.
TAKIEGO WYBORU MOŻNA CI TYLKO POZAZDROŚCIĆ.

BRAK WYNIKÓW

Żadne pojazdy nie spełniają kryteriów wyszukiwania. Poszerz kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

CT

CT

LUKSUS SKONCENTROWANY

Pierwszy na świecie luksusowy samochód kompaktowy z napędem w pełni hybrydowym.

IS

IS

LUKSUS W SPORTOWYM STYLU

Sedan dający najwięcej radości z jazdy.

GS

GS

NOWA DEFINICJA MOCY

Idealna równowaga między luksusem a sportowym prowadzeniem.

LS

LS

NAJWYŻSZY POZIOM LUKSUSU

Bezkompromisowo wyrafinowana limuzyna o fantastycznych osiągach.

NX

NX

FUTURYSTYCZNY SUV

Futurystyczny SUV wykorzystujący najnowocześniejsze technologie i najszlachetniejsze materiały.

RC FSPORT

RC

OSIĄGI, KTÓRE ZAPIERAJĄ DECH

Dzierżąc w dłoniach misternie obszytą sportową kierownicę, kierowca Lexusa RC może w pełni docenić jego znakomite przyspieszenie i precyzję prowadzenia.

RX MY 16

RX

NAJWIĘKSZY SUV LEXUSA

Stworzony, by wyznaczać kierunek.

Hybrid ModelRangeTile LC500h

LC

NOWY SYMBOL AWANGARDY

Przeniesione wprost z desek kreślarskich na ulice, olśniewające Gran Turismo.

Aby serwis internetowy Lexusa działał optymalnie, a korzystanie z niego było komfortowe, stosujemy pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień oznaczać będzie Twoją akceptację wszystkich plików cookies w serwisie Lexusa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ