LEXUS RX
ODBIERZ JUŻ W WAKACJE

Prestiżowy SUV Lexus RX to prawdziwa przestrzeń elegancji. Dopracowane wnętrze i bogate wyposażenie niepowtarzalnego modelu zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas każdej podróży.

POZNAJ LEXUSA RX

Ten luksusowy SUV wręcz emanuje wyrafinowaniem i sprawia ogromną przyjemność podczas prowadzenia. Do wyboru jest Lexus RX 450h z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym oraz dynamiczny RX 300 z turbodoładowanym silnikiem benzynowym. Model hybrydowy jest dostępny w wyjątkowej wersji F SPORT. Wewnątrz najnowocześniejsze na świecie rozwiązania techniczne pozwalają zaznać jeszcze większej jedności z samochodem, a najnowszy pakiet Lexus Safety System + gwarantuje poczucie bezpieczeństwa.

 •     Copy of 2019 lexus rx key features
  • Elegancja z charakterem

   Projektantom nowego Lexusa RX udało się zachować wyrazistą sylwetkę aktualnego modelu, jednocześnie dodając głębi stylistyce „Seductive Strength”. Udoskonalono konstrukcję nadwozia, a zarazem podkreślono minimalistyczną formę i spotęgowano wrażenie spójności.

   Płynna linia nadwozia sprawia, że nowy RX wygląda jeszcze bardziej intrygująco, dynamicznie i spektakularnie. Mocny charakter jego sylwetki wyróżnia się z każdej odległości. Z bliska widać starannie dopracowane detale, takie jak osłona wlotu powietrza czy fenomenalne reflektory.

  • Innowacyjna technologia

   Nowy ekran dotykowy o przekątnej 12,3”, połączenie za pośrednictwem Apple CarPlay lub Android Auto i system multimedialny sterowany głosem za pomocą smartfonu, z wykorzystaniem wirtualnych asystentów Apple Siri lub Google Assistant.

   W panelu środkowym znajduje się również ładowarka indukcyjna, nowy uchwyt na telefon i kolejny port USB. Kierowcy mogą korzystać zarówno z nawigacji Lexusa MM19 z 3-letnią darmową aktualizacją, jak i nawigacji w swoim smartfonie.

   Niezwykle klarowne brzmienie muzyki w nowym Lexusie RX zapewnia 15-głośnikowy system audio renomowanego producenta Mark Levinson.

  • Multimedia

   System multimedialny nowego RX w pełni współpracuje ze smartfonami poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto z opcją sterowania głosowego poprzez wirtualnych asystentów.

   W panelu środkowym auta znajduje się ładowarka indukcyjna, nowy uchwyt na telefon i dodatkowy port USB.

   Kierowca może korzystać również z nawigacji Lexusa MM19 z 3-letnią darmową aktualizacją.

  • Zaawansowane bezpieczeństwo

   Lexus jako pierwszy na świecie zastosował „System adaptacyjnych świateł drogowych (AHS) BladeScan”. Nowoczesne reflektory znacznie zwiększają widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

   Blade Scan AHS sprawia, że znacznie wcześniej można dostrzec pieszych i znaki drogowe. Podczas nocnej jazdy, pieszych można zobaczyć z odległości aż 56 metrów (dawniej 32 m).

PREZENTACJE WIDEO

Dowiedz się więcej o udogodnieniach w Lexusie RX oraz RX L.

 •     2019 lexus rx key features
  • Lexus Safety System+ 2.0

   Pakiet obejmuje między innymi system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision System (PCS) z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów w świetle dnia. Umożliwia odczytywanie znaków drogowych Road Sign Assist (RSA), które są prezentowane na wyświetlaczu HUD oraz na wielofunkcyjnym ekranie na tablicy przyrządów.

   Połączenie radarowego aktywnego tempomatu Dynamic Radar Cruise Control (DRCC) oraz asystenta utrzymywania na pasie ruchu Lane Tracing Assist (LTA), ułatwia kierowcy kontrolę nad nowym RX i zwiększa bezpieczeństwo. Jeżeli system wykryje ryzyko opuszczenia pasa ruchu, LTA ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym lub wibracjami kierownicy, a w razie potrzeby wprowadza korektę toru jazdy.

  • Jednostki napędowe: 2-litrowy turbodoładowany silnik

   W 2-litrowej jednostce zastosowano kolektor wydechowy zintegrowany z głowicą i dwukanałowo zasilaną turbosprężarkę („twin scroll”). Innowacyjnie rozwiązane sterowanie fazami rozrządu umożliwia przełączanie silnika między pracą w cyklu Otto i cyklu Atkinsona, co przekłada się na niższe zużycie paliwa. Maksymalna moc silnika wynosi 238 KM, a maksymalny moment obrotowy 350 Nm.

  • Jednostki napędowe: 3,5-litrowy silnik V6

   Napęd hybrydowy nowego Lexusa RX składa się z 3,5-litrowego silnika benzynowego V6 działającego w cyklu Atkinsona oraz dwóch silników elektrycznych o dużej mocy. Takie rozwiązanie gwarantuje świetne osiągi i jednocześnie minimalizuje negatywny wpływ na środowisko.
   Podczas hamowania lub wytracania prędkości, energia kinetyczna zostaje przekształcona w energię elektryczną przez dwa silniki elektryczne, które pełnią wówczas rolę prądnic. Energia magazynowana jest w kompaktowym akumulatorze napędu hybrydowego (znajduje się on pod tylnymi siedzeniami), a następnie wykorzystywana podczas jazdy w trybie samochodu elektrycznego (EV) oraz przy przyspieszaniu. Akumulator nie wymaga ładowania ze źródła zewnętrznego - jest doładowywany podczas jazdy.

KOMFORT PROWADZENIA

Dzięki zmodyfikowanemu zawieszeniu i zwiększonej sztywności nadwozia, nowy RX prowadzi się jeszcze precyzyjniej. Samochód oferuje przy tym wysoki komfort jazdy.

 •     N RX Picture desktop Key
  • Natychmiastowa reakcja

   W całej konstrukcji nadwozia zastosowano laserowe spawanie Laser Screw Welding (LSW) i zgrzewanie punktowe. W połączeniu z udoskonaloną konstrukcją zawieszenia, uzyskano bezpośrednią, natychmiastową reakcję na ruchy kierownicy.

  • Doskonała precyzja

   System Active Cornering Assist (ACA) tłumi podsterowność występującą podczas przyspieszania na zakrętach. Poprawiono też zestrojenie elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego EPS, co skutkuje lepszym wyczuciem kierownicy w każdych warunkach oraz umożliwia pojazdowi podążanie optymalnym torem jazdy.

  • Dynamiczne prowadzenie

   System zawieszenia adaptacyjnego AVS dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy i warunków drogowych, oferując aż 650 nastawów. Wersję F SPORT wyposażono w sportowe amortyzatory poprzeczne zawieszenia przedniego i tylnego, które zapewniają bardziej dynamiczne właściwości jezdne.

  • Zawsze stabilny

   Napęd E-FOUR dostępny w hybrydowych SUV-ach Lexusa pozwala na jazdę w wymagających warunkach i stabilizację samochodu podczas pokonywania zakrętów. Szereg czujników przewiduje ruchy kierowcy i sytuacje na drodze.

WARIANTY KOLORYSTYCZNE

Rozpocznij dostosowywanie RX do swoich preferencji lub kontynuuj, aby odkrywać funkcje i galerię.

Prezentowana konfiguracja pełni funkcję modelu poglądowego.

BLACK (212)

BLACK F SPORT LEATHER

Skóra naturalna F SPORT Czarna (LC25)

SKONFIGURUJ LEXUSA RX

WYRAFINOWANIE I PRZESTRONNOŚĆ W JEDNYM

Najnowszy RX na nowo definiuje oczekiwania wobec SUV-a marki Lexus. Dostarcza też jeszcze więcej satysfakcji z prowadzenia. Oferując najwyższy poziom luksusu, maksymalną przestronność oraz starannie wykonaną i wyciszoną kabinę, w pełni zasłużył na nagrodę Driver Power Award przyznawaną przez Auto Express.

ODKRYJ LEXUSA RX

Wyrafinowane wzornictwo. Wyśmienita jakość wykonania. Nowoczesne silniki. Nowatorskie systemy bezpieczeństwa i szeroka gama rozwiązań technicznych nowej generacji. Nowy Lexus RX ma wszystko to, co powinien mieć luksusowy SUV. Dowiedz się o nim więcej tutaj. A potem go wypróbuj.

INTERAKTYWNIE ODKRYJ LEXUSA RX

Model przedstawiony powyżej nie jest reprezentatywny dla całej gamy.

    Copy of rx zamow destkop

ZDROWE POWIETRZE DZIĘKI NANOE®

W trosce o bezpieczeństwo i komfort osób podróżujących naszymi autami, wyposażamy samochody w nagradzaną za jakość i skuteczność technologię Nanoe®. Jej innowacyjne działanie sprawia, że powietrze w kabinie jest oczyszczane - również z wirusów - a nieprzyjemne zapachy neutralizowane.

    Akcesoria

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

* Prezentowana rata netto w Leasingu KINTO ONE dotyczy modelu RX 300 Prestige (nie dotyczy prezentowanej wersji wyposażenia i nie obejmuje lakieru metalizowanego) oraz została sporządzona przy następujących założeniach: okres umowy 36 miesięcy, opłata wstępna 20% ceny zakupu pojazdu. Łączny limit przebiegu do 30 000 kilometrów w okresie obowiązywania umowy. Kalkulacja warunków finansowych została przygotowana w oparciu o cenę pojazdu (wg aktualnego kursu EURO) i aktualnie obowiązującej stopy procentowej. W przypadku zmiany ceny pojazdu (w wyniku zmiany kursu EURO) lub zmiany stóp procentowych kalkulacja może ulec zmianie. Kalkulacja z dnia 31.05.2022 r. Przyznanie finansowania w ramach Leasingu KINTO ONE uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej potencjalnego leasingobiorcy. Przedmiotowa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu K.c. i ma charakter wyłącznie informacyjny oraz przeznaczona jest wyłącznie dla przedsiębiorców. Finansującym jest Toyota Leasing Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Szczegóły u Autoryzowanych Dilerów Lexusa.