Lexus logo
SCROLL TO CONTINUE

LEXUS SAFETY SYSTEM+

BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE — W KAŻDEJ PODRÓŻY

Ludzkie oko to prawdziwy fenomen. Jednak mają one pewne ograniczenia, przez co czasem daje się zwieść zwykłym iluzjom optycznym. Dowiedz się, jak system Lexus Safety System Plus uzupełnia możliwości Twoich zmysłów podczas jazdy samochodem. Jasny umysł i pewne prowadzenie — dzięki inteligentnym systemom wspomagania.

PROSZĘ CZEKAĆ — WCZYTYWANIE PREZENTACJI

Zmysły dają się zwieść
prostym iluzjom optycznym

te linie równoległe zdają się zmierzać ku sobie

jednak na drodze

Lexus chroni Cię przed opuszczeniem pasa ruchu

SYSTEMY OSTRZEGANIA O OPUSZCZENIU PASA RUCHU I UTRZYMYWANIA POJAZDU

TRZYMAJ SIĘ DROGI

Nawet w pełni skoncentrowanym kierowcom zdarzają się chwile nieuwagi. Jeśli Twój samochód zacznie w niezamierzony sposób opuszczać pas ruchu, włączy się system LKA. Kierownica będzie lekko wibrować, a subtelne ostrzeżenia dźwiękowe i świetlne poinformują o konieczności skorygowania toru jazdy. Dzięki temu, gdy prowadzisz, towarzyszy Ci spokojna pewność siebie, zwłaszcza na autostradach i w długich trasach.

WIĘCEJ INFORMACJI

MONITOROWANIE TORU JAZDY

Inteligentna kamera wykrywa białe i żółte oznaczenia pasów. Gdy niezamierzenie zboczysz z pasa, automatycznie uruchomi się alarm dźwiękowo-optyczny. A jeśli zechcesz, system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu delikatnie skręci kierownicą, płynnie przywracając pojazd na właściwy tor jazdy.

Funkcje te sprzyjają czujności i ostrożności na drodze, ułatwiając kierowcy koncentrację podczas jazdy, zwłaszcza na długich trasach. Kierowanie wymaga dużo mniej wysiłku. Systemy ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu i utrzymywania pojazdu na pasie ruchu to nieoceniona pomoc dla zmysłu wzroku.

BACK TO EXPERIENCE

Nocą

silne światła drogowe

niczym migające punkty na tej iluzji

męczą wzrok innych kierowców

dlatego Lexus automatycznie steruje wiązką światła

SYSTEM AUTOMATYCZNYCH I ADAPTACYJNYCH ŚWIATEŁ DROGOWYCH

INTELIGENTNY SYSTEM
OŚWIETLENIA

Jazda w ciemności to uczta dla zmysłów, ale także wyzwanie dla kierowcy. Nasze rozwiązania odciążają wzrok, dbając o bezpieczeństwo Twoje i innych kierowców. Automatyczne światła drogowe włączają się i wyłączają wtedy, kiedy trzeba. System adaptacyjnych świateł drogowych inteligentnie przesłania fragmenty wiązki światła, by nie oślepiała kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka, a jednocześnie z pełną mocą oświetla pozostałe obszary.

WIĘCEJ INFORMACJI

PEWNOŚĆ PODCZAS JAZDY W NOCY

Dzięki inteligentnym czujnikom automatyczne światła drogowe zawsze wyprzedzają zmysły, dostrzegając to, czego oczy nie widzą od razu. Kamery na przedniej szybie błyskawicznie rozpoznają reflektory nadjeżdżającego samochodu i tylne światła pojazdu przed Tobą, a następnie automatycznie przełączają światła drogowe na światła mijania i z powrotem.

Adaptacyjne światła drogowe oświetlają drogę, nie oślepiając innych kierowców. Kamera śledzi ruch drugiego samochodu, dbając, by nieustannie pozostawał w cieniu. Oba systemy sprawiają, że choć Ty masz lepszą widoczność, pozostali kierowcy wcale nie widzą gorzej. Zmniejsza to ryzyko kolizji. Po zmroku nie musisz już zdawać się tylko na swoje zmysły.

BACK TO EXPERIENCE

Pełna widoczność nie zawsze jest możliwa

zmiana perspektywy

ujawnia ukryte zagrożenia

dlatego Lexus monitoruje martwe pola za Ciebie

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

LEPSZA
WIDOCZNOŚĆ

Widzenie peryferyjne człowieka jest ograniczone, dlatego z pomocą przychodzi system monitorowania martwego pola. Wykrywa pojazdy jadące sąsiednimi pasami i ostrzega o ich obecności. Zachowaj spokój na drodze i pewnie zmieniaj pasy ruchu.

WIĘCEJ INFORMACJI

PRZEWIDYWANIE ZACHOWANIA INNYCH KIEROWCÓW

Oparty na inteligentnych czujnikach system monitorowania martwego pola analizuje sytuację na drodze, skanując obszary, które trudno dostrzec. Podczas zmiany pasa ruchu pozwala upewnić się, że w martwym polu nie ma żadnych pojazdów.

Pomaga także zaparkować. System ostrzegający o pojazdach nadjeżdżających z kierunku poprzecznego przy cofaniu ułatwia wykonywanie manewrów, informując o pojazdach nadjeżdżających z różnych stron. A gdy wykryje ryzyko kolizji, wyhamuje Twój. Dzięki lepszej, pełniejszej widoczności zawsze zareagujesz właściwe.

BACK TO EXPERIENCE

Wzrok pozwala oszacować odległość,

jednak czasem daje się zwieść

obie linie poziome

są tej samej długości

Lexus wspomaga Twoją ocenę dystansu,

dostosowując prędkość do pojazdów przed Tobą

SYSTEM KONTROLI ODLEGŁOŚCI OD POPRZEDZAJĄCEGO POJAZDU I OCHRONY PRZEDZDERZENIOWEJ

PEWNOŚĆ
ZA KIEROWNICĄ

Warto, by zdrowemu rozsądkowi towarzyszyły inteligentne systemy wspomagania kierowcy. System kontroli odległości od poprzedzającego pojazdu określa dystans dzielący Cię od samochodów z przodu i odpowiednio dostosowuje prędkość. Z kolei system ochrony przedzderzeniowej wykrywa pojazdy i przeszkody na drodze. Ostrzega o ryzyku kolizji i automatycznie hamuje, jeśli nie podejmiesz żadnych działań. Im mniej niewiadomych, tym pewniej czujesz się za kierownicą.

WIĘCEJ INFORMACJI

RELAKS NA DŁUŻSZYCH TRASACH

Systemy kontroli odległości od poprzedzającego pojazdu i ochrony przedzderzeniowej wykrywają przeszkody na drodze za pomocą radaru działającego w zakresie fal milimetrowych. Regulują prędkość samochodu w ustalonym zakresie tak, by dostosować ją do tempa innych kierowców. Informują o ryzyku kolizji, a gdy nie można jej uniknąć, automatycznie włączają hamulce.

Dzięki systemom kontroli odległości od poprzedzającego pojazdu i ochrony przedzderzeniowej masz pewność, że droga niczym Cię nie zaskoczy. Długie podróże nie są już tak męczące, a gwałtowne hamowania stają się rzadkością. To mniej zmartwień i spokój ducha podczas jazdy.

BACK TO EXPERIENCE

WIZJA PRZYSZŁOŚCI BEZPIECZEŃSTWA

W DRODZE

Premiera pierwszego Lexusa LS miała miejsce 28 lat temu. Zdefiniował on pojęcie luksusu i zdobył szerokie uznanie za osiągi, płynną i cichą jazdę, jakość i niezawodność.

Nowy model LS przyniesie w 2018 r. kolejną rewolucję. System Lexus Safety System+ wykorzystuje nowatorskie, zaawansowane technologie, takie jak pierwszy na świecie intuicyjny system wykrywania pieszych. Nasz flagowy sedan obwieszcza nową epokę inteligentnych funkcji wspomagania kierowcy.

PRZYSZŁOŚĆ TECHNOLOGII BEZPIECZEŃSTWA

NOWY LEXUS LS

INTELIGENTNE SYSTEMY ROZPOZNAWANIA ZAGROŻEŃ

Dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa czynnego Lexus LS dokładnie wie, co dzieje się na drodze, a gdy trzeba — asystuje kierowcy. Umieszczone ze wszystkich stron pojazdu czujniki, w tym kamery stereowizyjne, nieustannie monitorują sytuację wokół samochodu, pomagając kierowcy na każdym kroku — od parkowania po unikanie kolizji.

Intuicyjny system wykrywania pieszych współpracuje z aktywnym układem kierowniczym — to pierwsze takie rozwiązanie na świecie. W razie wykrycia pieszego na drodze i wysokiego ryzyka kolizji system automatycznie włącza hamulce i omija go, przez cały czas utrzymując pojazd na wydzielonym pasie. O zagrożeniu informuje kierowcę największy na świecie projektor HUD o przekątnej aż 24 cali. Dzięki niemu cały czas wiesz, co się dzieje na drodze.

NOWY LEXUS LS

LEXUS CODRIVE

Lexus CoDrive to zaawansowany asystent kierowcy, który inteligentnie rozpoznaje jego intencje, zapewniając pełną kontrolę nad samochodem. Przekłada się to na stałe wsparcie podczas jazdy po autostradzie i pewność prowadzenia.

Lexus LS to duży krok w kierunku inteligentnych systemów wspomagania kierowcy, opracowywanych z myślą o bezpieczeństwie i kontroli w każdej sytuacji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOWYM LEXUSIE LS

TWÓJ LEXUS, TWOJE DECYZJE

BEZPIECZEŃSTWO WEDŁUG LEXUSA

WIĘCEJ INFORMACJI

PLEASE INCREASE THE SIZE OF YOUR BROWSER WINDOW