1. Discover Lexus
  2. Technology
Szybka nawigacja
INNOWACJE BEZ GRANIC

INTUICYJNA TECHNOLOGIA

Ze technologiami Lexusa stoi ambicja, by tworzyć naturalną więź między pojazdem a kierowcą. Wyznaczamy nowe kierunki w technologiach motoryzacyjnych, oferując wyższy poziom bezpieczeństwa, lepsze samopoczucie, innowacyjność i doskonalsze formy rozrywki.

WYJĄTKOWOŚĆ TO U NAS STANDARD


W całej naszej gamie stosujemy najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Wykonane z najwyższą jakością, tak aby stanowiły źródło wyjątkowych wrażeń. Od perfekcyjnie dopracowanych wnętrz po inteligentne i intuicyjne systemy bezpieczeństwa, takie jak LSS+ — we wszystkim, co tworzymy, technika idzie w parze z luksusem.

OPCJE NAJWYŻSZEJ KLASY

Liczne z naszych wyrafinowanych rozwiązań są standardowym wyposażeniem modeli Lexusa, jednak oprócz nich proponujemy bogatą ofertę systemów rozrywkowych, zwiększających bezpieczeństwo i dbających o klimat w kabinie. Wybierz opcje zgodnie ze swoimi upodobaniami, a każda podróż i przejażdżka Lexusem będzie jeszcze wspanialszym doświadczeniem.

Gdy prowadzisz, masz wszystko pod kontrolą. Naciskając przycisk na desce rozdzielczej, możesz stworzyć w kabinie warunki, jakich w tej chwili oczekujesz.

AKUSTYCZNA PERFEKCJA

Współpracujemy z producentem najwyższej klasy systemów audio, firmą Mark Levinson®, wspólnie opracowując „skrojone na miarę” rozwiązania akustyczne, które przenoszą samochodowe multimedia na nowy poziom.

Specjaliści firmy Mark Levinson® są zaangażowani w każdy etap prac. Zapraszamy ich do współudziału w projektowaniu, gdy tylko powstanie pierwsza koncepcja nowego samochodu, by mogli zadbać o idealne właściwości akustyczne jego wnętrza. Głośniki są zawsze rozmieszczane i kalibrowane według indywidualnego projektu nagłośnienia naszej kabiny.

W DOSKONAŁEJ ATMOSFERZE

Jakość atmosfery, w której przebywamy, ma znaczenie. Nawet jeśli nie widać jej gołym okiem. Dlatego wyposażamy nasze samochody w znakomity, wielokrotnie nagradzany system Panasonic Nanoe™ X, który monitoruje i poprawia jakość powietrza w kabinie na poziomie mikroskopowym. To innowacyjne rozwiązanie idzie o krok dalej niż tradycyjna klimatyzacja i przez cały czas zapewnia najwyższy poziom komfortu osobom przebywającym w kabinie samochodu.

BEZPIECZEŃSTWO I LEXUS

Naszym priorytetem jest Twoje bezpieczeństwo. System Lexus Safety System + to początek nowej ery w dziedzinie zapobiegania wypadkom. Stworzono go, by chronić Ciebie, Twoich pasażerów, osoby w innych pojazdach i pieszych. System ten uzupełnia i wzmacnia umiejętności kierowcy, stanowiąc dopełnienie jego zmysłów. Dzięki temu nawet w najdłuższej podróży w pełni panujesz nad sytuacją.

LEXUS Z NANOE™ X

Zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu każdego, kto przebywa w kabinie pojazdu marki Lexus. Staramy się dbać o to na różne sposoby. System oczyszczania powietrza Panasonic Nanoe™ X tworzy we wnętrzu samochodu czystsze, zdrowsze środowisko. 

NIEOGRANICZONA INWENCJA

Projektując nasze samochody koncepcyjne, czerpiemy z istniejących możliwości technicznych, a jednocześnie tworzymy fundament dla przyszłych rozwiązań. LF-FC, UX i Kinetic Seat to koncepcyjne projekty wybiegające daleko w przyszłość, ale także laboratoria zmian, w których testujemy nowe pomysły i uwalniamy wyobraźnię, bez której nie ma postępu technicznego.

NIEOGRANICZONA INWENCJA

Rewolucyjny koncepcyjny fotel Lexus Kinetic Seat został po raz pierwszy zaprezentowany w 2016 roku na Wystawie Motoryzacyjnej w Paryżu. Uwolniliśmy się od tradycyjnego myślenia o konstrukcji foteli i zaprojektowaliśmy innowacyjną strukturę siatkową, która oferuje wyższy poziom komfortu.

Specjalne włókna stabilizują ciało, zapewniając bezpieczeństwo i podparcie. W takim fotelu odpoczywa zarówno umysł, jak i całe ciało.

INTELIGENTNE INTERFEJSY

W obu modelach koncepcyjnych, UX i LF-FC, zaproponowaliśmy bardziej naturalne, przyjazne i bliższe człowiekowi sposoby interakcji z pojazdem.

Już wkrótce samochody te będą w stanie interpretować i reagować na gesty i dotyk człowieka. Na horyzoncie majaczą już także hologramy.

PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIA W LEXUSIE LS

Nowy Lexus LS pokazuje, jak wielkiego postępu dokonaliśmy w dziedzinie bezpieczeństwa. Na fundamencie systemu Lexus Safety System + wyposażyliśmy go w zaawansowane nowe funkcje, które wspomagają kierowcę w zupełnie nowym wymiarze. Udoskonaliliśmy system ochrony przedzderzeniowej (PCS), system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDA) i dynamiczny tempomat. LS oferuje innowacyjne systemy pomagające uniknąć kolizji, takie jak ostrzeganie o pieszych i aktywne wspomaganie kierowania, które stanowią intuicyjne i inteligentne dopełnienie zmysłów kierowcy.

ZELEKTRYFIKOWANE MODELE LEXUSA

Przez ponad 15 lat Lexus był pionierem w dziedzinie elektryfikacji i doprowadził ją do perfekcji, czego efektem są ekscytujące, wydajne i trwałe samochody. Niemal bezgłośne silniki zapewniają dynamiczne wrażenia z jazdy, jednocześnie chroniąc naszą planetę. Dzięki wiodącej na świecie technologii wszystko jest bezpieczne, płynne i luksusowe. Nadeszła nowa generacja i jest to niesamowite uczucie.

 

 

NOWY UX 300e

Oto nowy etap ewolucji pierwszego elektrycznego modelu Lexusa — z zasięgiem w trasie większym o 40%, dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa i zaawansowaną technologią. Ten miejski kompaktowy crossover prowadzi się jeszcze lepiej, dając poczucie elegancji, wyrafinowania i świetnego stylu.

LEXUS RZ

RZ 450e to pierwszy Lexus, który został stworzony od podstaw jako bateryjne auto elektryczne. Powstał zgodnie z filozofią Lexus Electrified, maksymalnie wykorzystując potencjał nowych technologii, by zagwarantować optymalne osiągi i zapewnić wyjątkowe wrażenia z jazdy.

NIEOCZEKIWANE ZASTOSOWANIA NOWYCH ROZWIĄZAŃ

W odróżnieniu od innych producentów nie poprzestajemy na stosowaniu rozwiązań technicznych w ich obecnej postaci. Dla Lexusa stanowią one dopiero inspirację do podejmowania zupełnie nowych inicjatyw rozwojowych. Dają początek nowym zastosowaniom i innowacjom. Gdy do akcji wkracza Lexus, jedno jest pewne — supernowoczesne rozwiązania zostaną wykorzystane w zupełnie nieoczekiwany, przełomowy sposób.

INTELIGENTNE SKANOWANIE

Ponieważ myślimy niekonwencjonalnie, „pożyczyliśmy” sobie od inżynierów biomedycznych najnowsze techniki tomografii komputerowej. Po co? Ponieważ dostrzegliśmy ich zaskakujące i wartościowe zastosowanie w procesie produkcyjnym Lexusa.

Tradycyjne metody kontroli silników bazują na badaniach mechanicznych i oględzinach zewnętrznych. Jednak nasi inżynierowie chcieli mieć pewność, że każdy silnik Lexusa również od wewnątrz jest nienagannie wykonany.

Komputerowa tomografia osiowa (CAT — Computer Axial Tomography) umożliwia zbadanie wnętrza silnika na jego trójwymiarowej rekonstrukcji. W ten sposób możemy wykryć nawet najdrobniejsze niedoskonałości. Tak oto niekonwencjonalne podejście prowadzi do bezkompromisowej jakości

NIEKONWENCJONALNE MATERIAŁY

W naszej pracy natura zawsze jest blisko technologii. W innowacyjny sposób stosujemy ekologiczne materiały, tworząc rozwiązania przyjazne dla naszej planety. We wnętrzach samochodów Lexus wyjątkowe elementy wystroju przywołują piękno przyrody. Eleganckie i modne wykończenie jest jednocześnie funkcjonalne i zaskakuje oryginalnymi rozwiązaniami.

TESTY W RZECZYWISTOŚCI WIRTUALNEJ

Korzystamy z technik rzeczywistości wirtualnej, by nadać naszym testom nowy wymiar. Nigdy jeszcze nie było możliwe tak wierne symulowanie warunków jazdy i reakcji kierowcy. Tworząc środowisko działające na wszystkie zmysły, możemy uzyskać wartościowe informacje zwrotne od prawdziwych kierowców, którzy testują dla nas całą gamę systemów bezpieczeństwa. Na tej podstawie doskonalimy rozwiązania techniczne, by w świecie rzeczywistym Lexus był samochodem pewnym i bezpiecznym.