1. Discover Lexus
  2. Design
Szybka nawigacja
POZNAJ LEXUSA

WZORNICTWO

Wyrafinowane. Inne. Ukierunkowane. Nasze wzornictwo jest unikatowe i przykuwa spojrzenia.

DESIGN Z PRZEKONANIA

Wzornictwo Lexusa jest rozmyślnie zuchwałe i prowokujące. Wolność myśli i wyboru formy wyrazu ma dla nas szczególne znaczenie. Niestrudzenie eksperymentujemy z nowymi pomysłami. Rozpoczynamy od śmiałych idei — prawdziwie oryginalnych, odważnych i głębokich — które następnie przekształcamy w wizjonerskie i pełne inwencji projekty pojazdów.

NIEZWYKŁE PROJEKTY

Odważne, zuchwałe myślenie koncepcyjne jest tym, co daje siłę wzornictwu Lexusa. Przedstawiamy kilka projektów, których nie do końca przewidywalna energia kieruje nas ku przyszłości. I sprawia, że rzeczy z pozoru niemożliwe stają się rzeczywistością.

 

SAMOCHODY KONCEPCYJNE

Nasze odważne, śmiało zaprojektowane samochody koncepcyjne dają prawdziwą siłę marce Lexus. Ich nie do końca przewidywalna energia kieruje nas ku przyszłości. I sprawia, że rzeczy z pozoru niemożliwe stają się rzeczywistością.

CHARAKTERYSTYCZNY STYL

Język stylistyczny L-finezji kształtuje nasz proces projektowania. Co to oznacza? Najnowsze rozwiązania techniczne i pomysły stylistyczne traktujemy jako punkt wyjścia i staramy się stworzyć produkt końcowy z jak największą precyzją.

01

PRZEWIDYWANIE OCZEKIWAŃ

Zgodnie z zasadami Omotenashi — japońskiej idei gościnności — nie poprzestajemy na zaspokajaniu potrzeb i spełnianiu życzeń kierowców naszych samochodów. Przewidujemy te potrzeby i dyskretnie wyprzedzamy oczekiwania. Po to, by zachwycać.
02

Przenikliwa prostota

Każda rzecz, którą tworzymy, musi być naturalnie przyjemna w każdym kontakcie i przy każdym użyciu. Przedkładamy prostotę nad złożoność, by skuteczniej wywoływać u kierowcy autentyczne, skoncentrowane emocje.
03

Intrygująca elegancja

Wszystkie nasze samochody mają w sobie „to coś”, co przyciąga spojrzenia. Ale potrafią też utrzymać raz zdobyte zainteresowanie. Im dłużej się na nie patrzy, tym staje się ono głębsze. Nasi projektanci nazywają to doświadczenie „wizualną podróżą”.

WRZECIONOWATA ATRAPA CHŁODNICY

Atrapa chłodnicy o kształcie wrzeciona jest natychmiast rozpoznawalna jako stylistyczny „podpis” Lexusa. Jest podkreślona tak wyraźnie, że nie sposób jej przeoczyć. Ale choć od lat trwa jako stały symbol, poddawana jest subtelnym przemianom, z roku na rok i z modelu na model.

REFLEKTORY W KSZTAŁCIE LITERY L

Nasze światła w kształcie litery L harmonizują z wrzecionem na przedzie samochodu, podkreślając jego imponujący wizerunek. Z przodu i z tyłu każdego pojazdu światła przywołują nazwę naszej marki. I stale ewoluują w ślad za postępem technicznym oraz rozwojem języka stylistycznego.

CHARAKTERYSTYCZNY PROFIL

Piękno każdego Lexusa w sposób szczególny ujawnia się w jego profilu. Linie nadwozia widziane z boku układają się w wyrafinowane, aerodynamiczne kształty, a głębokie przetłoczenia są echem pierwszej litery naszej nazwy. Styl, rzemiosło, technika i sportowe zacięcie współtworzą spójny, niepowtarzalny komunikat.