1. Discover Lexus
  2. Superior quality
Szybka nawigacja
JAKOŚĆ WYKONANIA

NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Każdy detal każdego samochodu Lexus powstaje z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. A wszystkie aspekty jakości składają się na wyjątkowe doświadczenia, jakie są udziałem kierowcy i pasażerów.

SZWY TAPICERKI SKÓRZANEJ

Wspaniałą skórzaną tapicerkę do naszych samochodów szyją najlepsi rzemieślnicy. Jednak każdy, kto ma być dopuszczony do pracy przy elementach, które faktycznie trafią do pojazdów marki Lexus, musi przejść dziesięciostopnowy program szkoleniowy w specjalnym tapicerskim „dojo”. Słowo „dojo” oznacza najczęściej salę do nauki i ćwiczenia sztuk walki. W Lexusie jest to szczególne miejsce, w którym odkrywamy, a potem rozwijamy talenty pracowników. Niezmiennie z myślą o jakości samochodów opuszczających nasze fabryki.

PRECYZJA RĘCZNEGO WYKONANIA

Wślizgując się do kabiny któregoś z naszych samochodów, warto przez chwilę zwrócić uwagę na przepięknie wykonane szwy na połączeniach elementów wnętrza. Ich prostota i elegancja jest zwodnicza, ponieważ takie szycie wymaga nie lada kunsztu.

Każdy ścieg musi być wykonany z największą — i powtarzalną — precyzją. Efekt tego wysiłku jest widoczny i wyczuwalny, a szczególne wrażenie wywołuje kontrast pomiędzy supernowoczesnymi wskaźnikami i przyrządami samochodu a kunsztownie, ręcznie wykonanymi szwami.

NIESKAZITELNE WYKOŃCZENIE

Nadwozie każdego pojazdu Lexusa jest perfekcyjnie wykończone. A do tego potrzebne są nam doprowadzone do perfekcji techniki lakierowania i piaskowania, które pozwalają na uzyskanie zachwycająco gładkich powierzchni o głębokiej barwie.

Efekty naszych starań są wyczuwalne także dotykiem — ponieważ jakość na tym poziomie zdolna jest pobudzać zmysły.

WIELOWARSTWOWA POWŁOKA LAKIERNICZA

Powłoki lakiernicze naszych samochodów są technologicznie zaawansowane i mają wyrazisty charakter. Stosujemy proces nakładania wielu warstw, który całkowicie odmienia wygląd samochodu i jego reakcje na promienie słońca. Warstw jest w sumie pięć, a powłoka lakiernicza jest czterokrotnie wygrzewana.

Uzyskujemy ten sposób głębię i świetlistość, jakiej nie sposób osiągnąć tradycyjnymi metodami. Wdrożenie tego rewolucyjnego systemu wiązało się z koniecznością poważnego zmodyfikowania linii produkcyjnej. Ale, choć zajęło to sporo czasu, dzięki spójnej wizji, konsekwencji i staranności udało nam się osiągnąć cel.

POLEROWANIE NA MOKRO

Patrząc na idealną powłokę lakierniczą, łatwo można zapomnieć, jak pracochłonne jest jej wytworzenie. Po nałożeniu każdej warstwy lakieru podkładowego samochód jest ręcznie polerowany na mokro.

Następnie wykończona powierzchnia jest dokładnie sprawdzana — z użyciem przyrządów cyfrowych i przenikliwego wzroku mistrzów Takumi. Żadna skaza nie pozostanie niezauważona. Nasze normy jakości dopuszczają tylko jeden rezultat kontroli: nieskazitelną gładkość.

JAKOŚĆ POTWIERDZONA DOTYKIEM MISTRZA

Maszyny potrafią wykrywać niedoskonałości, ale prawdziwą jakość można osiągnąć tylko pod okiem człowieka i potwierdzić dotykiem dłoni. Wszystkie samochody Lexusa są polerowane i sprawdzane ręcznie. W procesie tym najwięcej do powiedzenia mają oczywiście niezrównani Takumi.

Przez lata pracowali nad wrażliwością zmysłu dotyku i rozwinęli w sobie zdolność „czytania” powierzchni opuszkami palców.

ELIMINACJA NIEDOSKONAŁOŚCI

Takumi dbają o to, by każdy samochód był pod każdym względem perfekcyjnie wykończony. Często można ich zauważyć, jak w białych rękawiczkach próbują palcami wyczuć najdrobniejsze, submilimetrowe niedoskonałości.

Nic nie ukryje się przed zmysłami Takumi o czułości rozbudzonej przez lata szkoleń i pracy.

INŻYNIERIA NAJWYŻSZEJ PRÓBY

Kontrola jakości naszych silników nie sprowadza się wyłącznie do zautomatyzowanych testów. Oczywiście, stosujemy nowoczesne technologie gwarantujące dochowanie najwyższych standardów, jednak nic, co znajduje się pod maską, nie uniknie także kontroli wzrokowej naszego specjalisty.

W naszych fabrykach ludzkie zmysły są harmonijnym dopełnieniem supernowoczesnych systemów, takich jak systemy osiowej tomografii komputerowej (CAT) wywodzące się z techniki medycznej. W odróżnieniu od tradycyjnych skanerów aparaty CAT potrafią zajrzeć do wnętrza silnika i pomagają sprawdzić, czy każdy egzemplarz spełnia wymagania jakościowe marki Lexus.

Dla zapewnienia precyzji i jakości wykonania Takumi posługują się również takimi narzędziami, jak tradycyjny stetoskop.