Niektóre formy sztuki są tak niezwykłe, że mimo upływu czasu nie tylko nie popadają w zapomnienie, lecz wręcz rozkwitają.
Kunsztowna technika grawerowania szkła Edo Kiriko jest tego doskonałym przykładem, a posługujący się tą 200-letnią metodą rzemieślnicy są dumni z kontynuowania tak bogatej i cenionej tradycji. Jako współcześni twórcy ostrożnie podchodzą jednak do klasyfikowania ich wyrobów jako całkowicie tradycyjnych.
„Tradycja to naprawdę duże słowo i ma wiele różnych znaczeń” wyjaśnia Yoshiro Kobayashi, należący do trzeciego pokolenia rzemieślników wykonujących kryształy Edo Kiriko. „Nie jest to coś, do czego można kogoś zmusić, ani brzemię, które nam ciąży. Moim zdaniem to coś, co powstaje w wyniku codziennych czynności i rodzi się naturalnie z kultywowania danego zwyczaju… to coś, co łączy wszystko”.
Podczas wykonywania kryształów Edo Kiriko kluczowe są precyzyjne powtórzenia, a każdy, kto chce zostać w tej sztuce mistrzem, musi poświęcić jej lata pracy i ćwiczeń. Kobayashi, tak jak wielu innych rzemieślników, rozpoczął szkolenie w warsztacie swojego ojca w wieku zaledwie 13 lat.