2019 lexus ly 650 luxury yacht hero

07 / 09 / 2018

PREMIERA LUKSUSOWEGO JACHTU LEXUS LY 650

 • Od początku swojego istnienia Lexus jest niestrudzony w tworzeniu zachwycających, dopracowanych w każdym calu pojazdów. Przykładami dbałości o szczegóły mogą być ręcznie plisowane wewnętrzne panele drzwi LS 500 czy inspirowany skrzydłami motyla Morpho menelaus lakier Structural Blue. Lexus dąży do doskonałości w każdym punkcie, w którym się znajduje. Kolejnym dowodem na to jest nowy jacht Lexusa, efekt eksploracji nowych obszarów w dziedzinie motoryzacji i poza nią.
  Lexus nieustannie weryfikuje definicję luksusu i w efekcie rozszerza obecność marki na nowe obszary w dziedzinach takich jak sztuka kulinarna, design, film i wiele innych. Zgodnie z wizją prezesa Lexus International, Yoshihiro Sawy, według której marka „eksploruje nowe sposoby dostarczania swoim gościom wyjątkowych przeżyć”, Lexus podejmuje współpracę z największymi na świecie kreatorami wrażeń, by realizować swoje hasło „Experience Amazing”.
  Tym razem Lexus powraca na wodę, przedstawiając nowy jacht LY 650 – seryjną realizację koncepcyjnego modelu Lexus Sport Yacht, przenoszącą w nowe środowisko znaną ze świata samochodów stylistykę L-finesse.
 • 2019 lexus ly 650 luxury yacht landscape
 • WSPÓLNE DZIEŁO MISTRZÓW TAKUMI I SZKUTNIKÓW MARQUIS-LARSON

  Wobec ogromnego zainteresowania, jakie wzbudził koncepcyjny sportowy jacht, Lexus postanowił – według słów wiceprezesa Shigeki Tomoyamy – „zaprezentować wyśnioną wizję luksusowego stylu życia, w której jacht Lexusa rozszerza potencjał marki na przestrzenie oceanu”. Aby urzeczywistnić tę wizję, zadanie produkcji, sprzedaży i serwisowania seryjnych jachtów Lexusa powierzono firmie Marquis-Larson Boat Group, która słynie z doświadczenia w budowie jachtów na zamówienie i opracowała koncepcyjny Lexus Sport Yacht.
  Amerykańska firma Marquis-Larson łączy jakość pracy rzemieślników z nowoczesnymi technologiami i wyrafinowanym podejściem do designu. Doświadczenie szkutników Marquis-Larson, z których wielu pracuje w tej firmie od 30 lat, można porównać do tradycji japońskich mistrzów rzemiosła Takumi, tworzących doskonałe samochody Lexusa.
 • 2019 lexus ly 650 luxury yacht portrait

  STYLISTYKA L-FINESSE W NOWYM ŚRODOWISKU

  LY 650 dziedziczy wiele najbardziej atrakcyjnych cech koncepcyjnego jachtu o długości 42 stóp (12,8 m). Nowy jacht Lexusa o długości 65 stóp (niemal 20 m) i szerokości 19 stóp (5,7 m) mieści trzy salony i sześć sypialni. Kadłub wyróżnia się silnie zarysowanym dziobem, przyciągającymi wzrok krzywiznami wokół pokładu i wyraźnie zaznaczoną częścią rufową. We wznoszących się, a potem opadających liniach profilu można bez trudu odnaleźć elegancję znaną z flagowych modeli Lexusa.