NOWY NAPĘD

NAPĘD HYBRYDOWY PLUG-IN

Nowy napęd hybrydowy plug-in Lexusa jest prawdziwie rewolucyjny. Oferuje znakomite osiągi samoładującego się napędu hybrydowego Lexusa wsparte fantastycznymi możliwościami, jakie zapewnia tryb samochodu elektrycznego (EV). A komfort, zasięg i efektywność — tak w trybie EV, jak i hybrydowym — są na niewyobrażalnym dotąd poziomie.

    Parallax Image 1 Blended Performance

NAPĘD HYBRYDOWY PLUG-IN

MIKS MOCY

Napęd hybrydowy plug-in Lexusa czerpie moc z dwóch źródeł: silnika benzynowego i zaskakująco pojemnego akumulatora. Po naładowaniu działa wyłącznie w trybie samochodu elektrycznego, a kiedy energia akumulatora jest na wykończeniu, przełącza się na benzynę i słynny, samoładujący się napęd hybrydowy Lexusa.

    Parallax Image 2 Breakthrough Power

NAPĘD HYBRYDOWY PLUG-IN

PRZEŁOMOWY NAPĘD

Nowy Lexus NX z napędem hybrydowym plug-in to owoc ponad 15 lat doświadczeń w dziedzinie elektryfikacji. Moc jest generowana przez hybrydowy, samoładujący się napęd Lexusa 4. generacji z wykorzystaniem pojemnego akumulatora litowo-jonowego, który zapewnia fantastyczne przyspieszenie i bezkonkurencyjny, bo wynoszący aż 64 km zasięg w trybie EV.

Zaawansowany moduł sterujący mocą jest o 20% mocniejszy i 10% lżejszy niż jego poprzednia generacja. W inteligentny sposób monitoruje warunki jazdy i reguluje proporcje w wykorzystaniu źródeł mocy. Przynosi to efekt w postaci niższego zużycia paliwa, ograniczenia emisji substancji szkodliwych oraz optymalizacji osiągów.

    Parallax Image 3 Convenient Charging

NAPĘD HYBRYDOWY PLUG-IN

WYGODNE ŁADOWANIE

Energia akumulatora uzupełniana jest za pośrednictwem przewodu łączącego źródło zasilania i samochód. Ładując pojazd w domu lub na jednej z wielu stacji w całej Europie, możesz poruszać się nim przy zerowym zużyciu benzyny aż do wyczerpania akumulatora, nie emitując przy tym żadnych zanieczyszczeń i całkiem sporo oszczędzając na paliwie. W momencie, gdy akumulator się rozładuje, należy podłączyć go do zasilania lub przełączyć się na oszczędny, samoładujący napęd hybrydowy i kontynuować podróż.

Nowego Lexusa NX możesz podłączyć nawet do domowego gniazdka, jednak w celu uzyskania optymalnych wyników zaleca się stosowanie ładowarki Lexus Wallbox. Aplikacja Lexus Link pomaga zaplanować trasę tak, by przebiegała ona w pobliżu stacji ładowania. Są ich tysiące, więc w trakcie drogi na pewno nie zabraknie Ci mocy.

    Parallax Image 4 Pioneers In Electrified

NAPĘD HYBRYDOWY PLUG-IN

W AWANGARDZIE ELEKTRYFIKACJI

W celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do poziomu zerowego w 2050 r., Lexus stawia przede wszystkim na elektryfikację pojazdów. Od czasu premiery modelu RX 400h — pierwszego na świecie zelektryfikowanego samochodu klasy premium — w 2005 r., firma Lexus nieustannie rozwija i upowszechnia ekologiczne, samoładujące się napędy hybrydowe. Ograniczenie emisji spalin przez samochody to nie wszystko. Do 2050 r. wszystkie zakłady produkcyjne firmy Lexus zredukują emisję CO2 do zera i znacząco zmniejszą ilość zużywanej wody.

AWANGARDA KLASY PREMIUM

POZNAJ BLIŻEJ NOWEGO LEXUSA NX

Zacznij fascynującą podróż już dziś.

    2021 lexus 800b tease subscribe banner

WIĘCEJ WRAŻEŃ W KAŻDEJ SEKUNDZIE

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER DOTYCZĄCY LEXUSA NX