POZNAJ LEXUSA RX L

RX L to rodzinny, kładący nacisk na luksus SUV. Elegancja i przestronność idzie w nim w parze z maksymalnym komfortem i bezpieczeństwem wszystkich pasażerów. Nowy w naszej gamie luksusowych SUV-ów wszechstronny model ma trzy rzędy foteli i większą przestrzeń bagażową, a przy tym zachowuje typową dla SUV-a RX zgrabną sylwetkę. Spektakularne połączenie wyrazistych załamań i śmiało poprowadzonych krzywych najwidoczniej przejawia się we „wrzecionowatej” atrapie chłodnicy — znaku rozpoznawczym Lexusa — i stylowej, chromowanej ramce. Z kolei pieczołowicie zaprojektowane wnętrze oferuje innowacyjne technologie, które dopasujesz do własnych upodobań. Dzięki temu RX L spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

    Copy of 2019 lexus rx key features
 • Elegancja z charakterem

  Projektantom nowego Lexusa RX-L udało się zachować wyrazistą sylwetkę aktualnego modelu, jednocześnie dodając głębi stylistyce „Seductive Strength”. Udoskonalono konstrukcję nadwozia, a zarazem podkreślono minimalistyczną formę i spotęgowano wrażenie spójności.

  Płynna linia nadwozia sprawia, że nowy RX-L wygląda jeszcze bardziej intrygująco, dynamicznie i spektakularnie. Mocny charakter jego sylwetki wyróżnia się z każdej odległości. Z bliska widać starannie dopracowane detale, takie jak osłona wlotu powietrza czy fenomenalne reflektory.

 • Innowacyjna technologia

  Nowy ekran dotykowy o przekątnej 12,3”, połączenie za pośrednictwem Apple CarPlay lub Android Auto i system multimedialny sterowany głosem za pomocą smartfonu, z wykorzystaniem wirtualnych asystentów Apple Siri lub Google Assistant.

  W panelu środkowym znajduje się również ładowarka indukcyjna, nowy uchwyt na telefon i kolejny port USB. Kierowcy mogą korzystać zarówno z nawigacji Lexusa MM19 z 3-letnią darmową aktualizacją, jak i nawigacji w swoim smartfonie.

  Niezwykle klarowne brzmienie muzyki w nowym Lexusie RX-L zapewnia 15-głośnikowy system audio renomowanego producenta Mark Levinson.

 • Multimedia

  System multimedialny nowego RX-L w pełni współpracuje ze smartfonami poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto z opcją sterowania głosowego poprzez wirtualnych asystentów.

  W panelu środkowym auta znajduje się ładowarka indukcyjna, nowy uchwyt na telefon i dodatkowy port USB.

  Kierowca może korzystać również z nawigacji Lexusa MM19 z 3-letnią darmową aktualizacją.

PREZENTACJE WIDEO

Dowiedz się więcej o udogodnieniach w Lexusie RX oraz RX L.

 •     rxl key features 2
  • Zaawansowane bezpieczeństwo

   Lexus jako pierwszy na świecie zastosował „System adaptacyjnych świateł drogowych (AHS) BladeScan”. Nowoczesne reflektory znacznie zwiększają widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

   Blade Scan AHS sprawia, że znacznie wcześniej można dostrzec pieszych i znaki drogowe. Podczas nocnej jazdy, pieszych można zobaczyć z odległości aż 56 metrów (dawniej 32 m).

  • Lexus Safety System+ 2.0

   Pakiet obejmuje między innymi system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision System (PCS) z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów w świetle dnia. Umożliwia odczytywanie znaków drogowych Road Sign Assist (RSA), które są prezentowane na wyświetlaczu HUD oraz na wielofunkcyjnym ekranie na tablicy przyrządów.

   Połączenie radarowego aktywnego tempomatu Dynamic Radar Cruise Control (DRCC) oraz asystenta utrzymywania na pasie ruchu Lane Tracing Assist (LTA), ułatwia kierowcy kontrolę nad nowym RX-L i zwiększa bezpieczeństwo. Jeżeli system wykryje ryzyko opuszczenia pasa ruchu, LTA ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym lub wibracjami kierownicy, a w razie potrzeby wprowadza korektę toru jazdy.

  • Jednostki napędowe: 3,5-litrowy silnik V6

   Napęd hybrydowy nowego Lexusa RX-L składa się z 3,5-litrowego silnika benzynowego V6 działającego w cyklu Atkinsona oraz dwóch silników elektrycznych o dużej mocy. Takie rozwiązanie gwarantuje świetne osiągi i jednocześnie minimalizuje negatywny wpływ na środowisko.

   Podczas hamowania lub wytracania prędkości, energia kinetyczna zostaje przekształcona w energię elektryczną przez dwa silniki elektryczne, które wówczas pełnią rolę prądnic. Energia magazynowana jest w kompaktowym akumulatorze napędu hybrydowego (znajduje się on pod tylnymi siedzeniami). Energia ta wykorzystywana jest podczas jazdy w trybie samochodu elektrycznego (EV) oraz przy przyspieszaniu. Akumulator nie wymaga ładowania ze źródła zewnętrznego - jest doładowywany podczas jazdy.

KOMFORT PROWADZENIA

Dzięki zmodyfikowanemu zawieszeniu i zwiększonej sztywności nadwozia, nowy RX L prowadzi się jeszcze precyzyjniej. Samochód oferuje przy tym wysoki komfort jazdy.

    RXL key keatures 3
 • Natychmiastowa reakcja

  W całej konstrukcji nadwozia zastosowano laserowe spawanie Laser Screw Welding (LSW) i zgrzewanie punktowe. W połączeniu z udoskonaloną konstrukcją zawieszenia, uzyskano bezpośrednią, natychmiastową reakcję na ruchy kierownicy.

 • Doskonała precyzja

  System Active Cornering Assist (ACA) tłumi podsterowność występującą podczas przyspieszania na zakrętach. Poprawiono też zestrojenie elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego EPS, co skutkuje lepszym wyczuciem kierownicy w każdych warunkach oraz umożliwia pojazdowi podążanie optymalnym torem jazdy.

 • Dynamiczne prowadzenie

  System zawieszenia adaptacyjnego AVS dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy i warunków drogowych, oferując aż 650 nastawów. Wersję F SPORT wyposażono w sportowe amortyzatory poprzeczne zawieszenia przedniego i tylnego, które zapewniają bardziej dynamiczne właściwości jezdne.

 • Zawsze stabilny

  Napęd E-FOUR dostępny w hybrydowych SUV-ach Lexusa pozwala na jazdę w wymagających warunkach i stabilizację samochodu podczas pokonywania zakrętów. Szereg czujników przewiduje ruchy kierowcy i sytuacje na drodze.

WARIANTY KOLORYSTYCZNE

Rozpocznij dostosowywanie RX L do swoich preferencji lub kontynuuj, aby odkrywać funkcje i galerię.

Prezentowana konfiguracja pełni funkcję modelu poglądowego.

BLACK (212)

BLACK SEMI-ANILINE LEATHER

Skóra półanilinowa czarna + wstawki Bamboo (LA22)

SKONFIGURUJ LEXUSA RX L

ODKRYJ LEXUSA RX L

Skrupulatna dbałość o detale to znak rozpoznawczy nowego Lexusa RX L. Asystent „Climate Concierge”, uchwyty na kubki w trzecim rzędzie czy indywidualna strefa klimatyzacji — wszystko zdaje się przypominać, że ten luksusowy SUV powstał z myślą o Tobie i Twoich pasażerach. Przekonaj się o tym na własnej skórze.

ODKRYJ LEXUSA RX L

Model przedstawiony powyżej nie jest reprezentatywny dla całej gamy.

    Akcesoria

AKCESORIA LEXUSA

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.