LEXUS CARE

BEZPIECZNIE Z LEXUSEM

W swoim Lexusie zawsze możesz czuć się komfortowo. Ostatni rok przyniósł wiele trudnych wydarzeń i zmian, ale niezawodność samochodów i wysokie standardy bezpieczeństwa podczas usług świadczonych przez dilerów Lexusa pozostały niezmienne.

Twój samochód to Twój azyl - systemy bezpieczeństwa i najwyższej jakości wyposażenie znacząco podnoszą komfort podróżowania. Nasz zespół wyszkolonych techników i doradców serwisowych dba, żeby Twój samochód dostarczał radości z jazdy i zapewniał bezpieczną drogę do celu.

 •     Nanoe hero desktop

  ODDYCHAJ PEŁNĄ PIERSIĄ

  Niezwykle istotna jest sprawna wentylacja wnętrza Twojego samochodu, która pochłania zanieczyszczenia z zewnątrz. Filtr kabinowy wychwytuje kurz oraz zanieczyszczenia, a także oczyszcza powietrze, które dostaje się do kabiny pasażerskiej, usprawniając działanie klimatyzacji. Rekomendujemy wybór filtrów węglowych, które są nie tylko wydajniejsze, ale też skuteczniejsze w działaniu niż ich papierowe odpowiedniki. Zapraszamy na wizytę w serwisie, podczas której sprawdzimy zużycie filtrów,również tych dbających o czyste powietrze dla silnika, wymienimy je na nowe oraz zdezynfekujemy cały układ klimatyzacji, co pozwoli Ci poczuć się jeszcze pewniej w Twoim Lexusie.

 •     Dobre praktyki image

  DOBRE PRAKTYKI ZACZYNAJĄ SIĘ WE WNĘTRZU

  Dobrym rozwiązaniem jest sezonowe czyszczenie tapicerki - nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Troszcząc się o jej czystość, zminimalizujesz rozwój bakterii i drobnoustrojów.

  Warto także przeprowadzać okresowe ozonowanie wnętrza samochodu, które neutralizuje wirusy, bakterie i grzyby.

 •     KLucze desktop

  NOWY STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

  STERYLIZATORY DO KLUCZYKÓW

  W trosce o Państwa bezpieczeństwo wyposażyliśmy serwisy w nowoczesne sterylizatory UV. Dzięki nim odbiór kluczyków do Twojego Lexusa po wykonanej usłudze serwisowej będzie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy.

BEZPIECZEŃSTWO W KAŻDYCH WARUNKACH

Bezpieczeństwo jest naszym wspólnym priorytetem. W serwisach Lexus troszczymy się o to, by Twój samochód był przygotowany nawet na najtrudniejsze warunki drogowe.

 •     Widzisz więcej Hero image

  WIDZISZ WIĘCEJ

  Dobra widoczność to podstawa. Czystość szyb i lusterek, a także sprawne wycieraczki pozwolą Ci bezpiecznie dotrzeć do celu. Pióra wycieraczek możesz wymienić na nowe w naszym serwisie. Z widocznością wiąże się także sprawne oświetlenie. Podczas wizyty w serwisie warto poddać kontroli światła w Twoim samochodzie. Sprawne oświetlenie znacząco wpływa na bezpieczeństwo podróży, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok.

 •     Przyczepnosc image

  PRZYCZEPNOŚĆ I KOMFORT

  Z bezpieczeństwem nierozerwalnie związane są również opony. Niezbędna jest ich sezonowa zmiana, a jeśli to konieczne - wymiana na nowe. Odpowiednio dopasowane opony przyczyniają się do skrócenia drogi hamowania, a także zapewniają lepszą przyczepność. Najlepsze rozwiązanie to wymiana kompletnych kół. W naszym konfiguratorze dobierzesz idealne koła do Twojego Lexusa.

 •     technology hub hybrid engineering

  ZAWSZE GOTOWY DO DROGI

  Zawsze gotowy do drogi Podczas wizyty w serwisie należy sprawdzić również stan akumulatora, szczególnie przed zimą. Kontrola sprawności dotyczy zarówno tradycyjnego akumulatora, jak tego dedykowanego do napędu hybrydowego. Jeśli posiadasz model z napędem hybrydowym, nasi doświadczeni doradcy przeprowadzą dla Ciebie specjalny test akumulatora hybrydowego (Hybrid Health Check). Po wykonaniu testu otrzymasz certyfikat potwierdzający stan akumulatora napędu hybrydowego Twojego Lexusa.

 •     LSS Hero Picture desktop

  LEXUS SAFETY SYSTEM+

  O bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów zadbaliśmy już na etapie projektowania Twojego Lexusa. Samochody są wyposażone w zaawansowaną technologię Lexus Safety System+ 2, która obejmuje następujące funkcje:
  - system ochrony przedkolizyjnej z funkcją wykrywania pieszych w ciągu dnia,
  - dynamiczny tempomat radarowy,
  - asystent rozpoznawania znaków drogowych,
  - system wspomagający podążanie za pasem ruchu,
  - automatyczne światła drogowe.

 •     Powroty image

  BEZPIECZNE POWROTY

  Bezpieczne powroty Zimą wsparcie dostępnych systemów bezpieczeństwa jest szczególnie ważne. Podczas podróżowania po zatłoczonych autostradach i powrotów do domu po zmroku największe zagrożenie wiąże się z nieplanowanym opuszczeniem pasa ruchu i kolizją z poprzedzającym samochodem. Dlatego, gdy wykonujesz manewr zmiany pasa, Lexus monitoruje martwe pole, sygnalizując obecność pojazdów na pasie obok lub zwalnia — wykorzystując dynamiczny tempomat radarowy — gdy poprzedzający pojazd zacznie hamować.

 •     PCS image

  OCHRONA PRZED KOLIZJĄ

  Ochrona przed kolizją Podczas przejazdu przez zatłoczone centra miast z pewnością przyda się również oferowany w Twoim Lexusie system ochrony przedzderzeniowej (PCS). Gdy radar wykryje niebezpieczną sytuację, otrzymasz informację o zagrożeniu na projektorze HUD, który pozwoli Ci odpowiednio zareagować i uniknąć zderzenia. Jeśli nie zareagujesz, system zacznie hamować, aby uniknąć kolizji.