WZORNICTWO
NIEZWYKŁE PROJEKTY
Odważne, zuchwałe myślenie koncepcyjne jest tym, co daje siłę wzornictwu Lexusa. Przedstawiamy kilka projektów, których nie do końca przewidywalna energia kieruje nas ku przyszłości. I sprawia, że rzeczy z pozoru niemożliwe stają się rzeczywistością.
(NIE)ZWYKŁOŚĆ
Przekonaj się, jak dar wyobraźni pozwolił nam stworzyć deskolotkę SLIDE, która pokonuje grawitację, koncepcyjny SPORTOWY JACHT, który sam w sobie jest nową przygodą, i pojazd SKYJET dla Valeriana, który wiezie nas ku przyszłości i gwiazdom. Wszystko, co robimy, w jakiś sposób wytycza nowe ścieżki. Nawet luksusowe coupé LC 500h, które wyposażyliśmy w wielostopniowy napęd hybrydowy.
-
NIEZWYKŁE PROJEKTY
SKYJET
Oto nadlatuje Lexus SKYJET — prosto ze świata „Valeriana i miasta tysiąca planet” w reżyserii Luca Bessona. Ten wizjonerski jednomiejscowy ścigacz transportuje bohaterów filmu z energią i w najlepszym stylu.
Wspólnie z twórcami filmu o Valerianie osiągnęliśmy porywający efekt, czerpiąc z inspirację z wyobraźni, wiedzy technicznej i współczesnego designu. Lexus sięga gwiazd? Oczywiście, że tak.
-
NIEZWYKŁE PROJEKTY
SPORTOWY JACHT
Mistrz kierownicy Akio Toyoda prowadzi nie tylko samochody. W kręgu jego zainteresowań są wszystkie środki transportu. Na przykład jachty. Od dawna czuł, że moc i niezwykła płynność ruchu najdoskonalszych Lexusów zasługuje na kontynuację w innym wymiarze i kontekście.
HeI że wysmakowany stylistycznie, szybki jacht doskonale wpisze się w styl życia kojarzony z marką Lexus. Ten pomysł doczekał się realizacji w postaci sportowego jachtu Lexusa. Zapraszamy na pokład.
-
NIEZWYKŁE PROJEKTY
SLIDE
Oto deskolotka SLIDE: nowa forma ruchu. Choć wywodzi się od zwykłej deskorolki, jest jej mistrzowskim przetworzeniem. Wymusiła nowe podejście do fundamentalnych rozwiązań technicznych oraz całkowite otwarcie na innowacje.
By stworzyć SLIDE, musieliśmy zmieścić system lewitacji magnetycznej w smukłej desce. A to oznaczało zbudowanie szczególnego układu nadprzewodników, magnesów i ciekłego azotu. Praktycznie na każdym etapie prac musieliśmy sprawdzać, jak daleko dadzą się przesunąć granice technicznych możliwości.