OSIĄGI

FILOZOFIA F

W naszym przekonaniu osiągi to coś więcej niż moc silnika i inne parametry pojazdu. To także czyste wrażenia: fizyczne i emocjonalne.

SPORTOWA PASJA

Nasza praca to kreowanie wrażeń. Wrażeń, które stymulują zmysły, rozbudzają pasję, pomagają doskonalić umiejętności i zbliżają kierowcę do pojazdu oraz drogi. Tę ideę i to spojrzenie na proces tworzenia samochodu nazwaliśmy filozofią F. To ona sprawia, że każda jazda Lexusem z literą F jest źródłem czystej przyjemności.

URODZONE NA TORZE WYŚCIGOWYM

Jak stworzyć samochód, który będzie dla kierowcy źródłem porywających wrażeń? Trzeba go wymyślić, sprawdzić, a potem udoskonalić na torze wyścigowym. Testujemy nasze pojazdy w miejscach, w których najlepsi kierowcy wyścigowi wywołują aplauz publiczności, biją rekordy i cieszą się zwycięstwami.

    lexus lfa born on track
 •     lexus fuji nurburgring

  URODZONE NA TORZE WYŚCIGOWYM

  FUJI SPEEDWAY I NÜRBURGRING

  Większość naszych testów odbywa się na legendarnym japońskim torze Fuji Speedway. Uważany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie i to do niego nawiązuje nasza litera „F”.

  Testy prowadzimy również w Europie, na słynnym torze Nürburgring w Niemczech. Nürburgring Edition modelu LFA to nasz hołd dla tego wyjątkowego miejsca. W tej (bardzo!) limitowanej serii powstało zaledwie 50 samochodów.

  Również model LC, nowe luksusowe coupé Lexusa, zadebiutował z klasą w dorocznym 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu. A pierwsza prezentacja modelu miała miejsce na poprzedzającej wyścig paradzie.

 •     lexus performance heritage

  URODZONE NA TORZE WYŚCIGOWYM

  MOC TRADYCJI

  Lexus LFA to pod każdym względem supersamochód. Kontynuuje i wzbogaca nasze dziedzictwo innowacji, które rodzą się na torze wyścigowym. Jako przykład ścisłej i kompetentnej realizacji ambitnej wizji, odzwierciedla „pierwiastek szaleństwa”, który popycha nas do przekraczania kolejnych granic.

  To właśnie w LFA najpełniej doświadczyć można zespolenia między pojazdem a jego kierowcą, do jakiego zawsze dążyliśmy. Jednak jego rewolucyjny duch i zastosowane w nim rozwiązania mają silny wpływ na pozostałe modele w naszej gamie, w tym także na modele F. To, co bierze swój początek w modelu LFA, wkrótce trafia także do innych Lexusów. Chcemy, aby każdy model w naszej gamie porywał osiągami i wyrafinowaniem. Dlatego z toru wyścigowego uczyniliśmy laboratorium dla samochodów z literą F.

WYRAFINOWANA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

Chcemy, aby każdy model w naszej gamie porywał osiągami i wyrafinowaniem. Dlatego z toru wyścigowego uczyniliśmy laboratorium dla samochodów z literą F.

 •     2017 lexus discover performance overview f models

  WYRAFINOWANA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

  MODELE F

  Wszystkie nasze modele F osiągają wyżyny osiągów i emocjonalnego zaangażowania. Są źródłem czystej przyjemności z jazdy i idealnym odzwierciedleniem naszej filozofii F.

 •     2017 lexus discover performance overview f sport

  WYRAFINOWANA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

  F SPORT

  Wybierając wersję F SPORT, można w swoim ulubionym modelu Lexusa poczuć kuszący smak litery F. Akcenty stylistyczne i subtelne zmiany w nastawach zawieszenia sprawiają, że auto przybliża kierowcę do sportowych emocji.