2018 lexus safety accessories hero

TECHNIKA

BEZPIECZEŃSTWO
I LEXUS

Naszym priorytetem jest Twoje bezpieczeństwo. System Lexus Safety System + to początek nowej ery w dziedzinie zapobiegania wypadkom. Stworzono go, by chronić Ciebie, Twoich pasażerów, osoby w innych pojazdach i pieszych. System ten uzupełnia i wzmacnia umiejętności kierowcy, stanowiąc dopełnienie jego zmysłów. Dzięki temu nawet w najdłuższej podróży w pełni panujesz nad sytuacją.

KWINTESENCJA BEZPIECZEŃSTWA

Nawet najlepsi kierowcy muszą być gotowi na nieprzewidywalne warunki drogowe. Odkryj systemy bezpieczeństwa czynnego, czyli inteligentne rozwiązania zaprojektowane z myślą o przeciwdziałaniu najczęstszym przyczynom wypadków. To one dbają o Twoje bezpieczeństwo w każdej sytuacji podczas jazdy.

TECHNIKA

INTELIGENTNE WSPARCIE KIEROWCY

System Lexus Safety System + działa intuicyjnie i inteligentnie, by wspierać i chronić kierowcę, pomóc mu w zachowaniu niezakłóconej percepcji i w pewnym prowadzeniu pojazdu.

LEXUS SAFETY SYSTEM +

System Lexus Safety System + to nasze najnowsze dokonanie w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów. Stoją za nim dziesiątki lat doświadczenia w zakresie innowacji i wnikliwych analiz przyczyn wypadków. Na system Lexus Safety System + składa się pięć nowatorskich rozwiązań zapobiegających trzem głównym zagrożeniom: kolizjom czołowym, wypadkom wynikającym z niezamierzonego opuszczenia pasa ruchu oraz zdarzeniom, do których dochodzi w nocy.

    safety system accordion

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA I WSPOMAGANIA KIEROWCY

Bez względu na to, czy parkujesz, czy próbujesz zmienić pas, jako doświadczony kierowca musisz mieć oczy dookoła głowy. Wychodząc z tego założenia, Lexus postanawia dopełnić Twoje zmysły intuicyjnymi w obsłudze funkcjami, dzięki którym prowadzisz lepiej, sprawniej i bezpieczniej.

    driver assist accordion
 • System monitorowania martwego pola

  Widzenie peryferyjne przestaje Cię ograniczać. System monitorowania martwego pola ostrzega kierowcę o ewentualnych przeszkodach, które mogą nie być widoczne w lusterkach wstecznych. Dzięki temu doskonale wiesz, co znajduje się wokół Twojego samochodu, którym możesz całkowicie bezpiecznie manewrować.

  Więcej informacji

 • System adaptacyjnych świateł drogowych i dwustopniowy system adaptacyjnych świateł drogowych (AHS)

  System AHS — udoskonalona wersja automatycznych adaptacyjnych świateł drogowych — za pomocą kamery umieszczonej w górnej części pojazdu wykrywa pojazdy poprzedzające i nadjeżdżające z naprzeciwka, a następnie automatycznie optymalizuje kształt wiązek światła z przednich reflektorów, tak aby oświetlać drogę, ale nie oślepiać innych kierowców. Dwustopniowy system adaptacyjnych świateł drogowych stanowi udoskonalenie systemu adaptacyjnych świateł drogowych, które umożliwia skuteczniejsze sterowanie oświetleniem.

  Więcej informacji

LEXUS SAFETY SYSTEM +A

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko świata, w którym wypadki drogowe odeszły w niebyt. System Lexus Safety System +A jest dostępny wyłącznie w Lexusie LS. Zapewnia podczas jazdy wsparcie na zupełnie nowym poziomie. Nasz najnowocześniejszy system bezpieczeństwa — zbudowany na bazie pięciu fundamentalnych funkcji systemu Lexus Safety System + — wykorzystuje pionierskie rozwiązania techniczne, dzięki czemu pozwala czerpać z jazdy jeszcze większą przyjemność i niweluje wszelkie zagrożenia do minimum.

    2018 lexus safety adaptive high beam system