1. Electrified
 2. All-Electric
 3. How it works
NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

JAK DZIAŁAJĄ W PEŁNI ELEKTRYCZNE SAMOCHODY

Odkryj nowy świat elektrycznych samochodów marki Lexus, które naładujesz bez wysiłku, by za chwilę płynnie i cicho pomknąć w dal.

BEZPROBLEMOWE ŁADOWANIE

 

Wystarczy podłączyć samochód do zwykłego gniazdka przy domu lub zajechać do publicznej stacji ładowania. Poznaj sposoby ładowania Lexusa i dowiedz się, ile trwa naładowanie akumulatora.

 •  

  SZYBKIE ŁADOWANIE PRĄDEM STAŁYM

  51 min

  Szacowany czas ładowania 5-80% akumulatora prądem stałym*

  Stacji ładowania wciąż przybywa, dlatego doładowywanie samochodu w podróży jest coraz prostsze. Szybkość ładowania zależy w dużym stopniu od mocy ładowarki. Stacja o mocy 50 kW jest w stanie naładować akumulator do 80% w zaledwie 30 minut. Większość publicznych stacji ładowania wyposażonych jest w szybkie ładowarki

  Obecnie w UE znajduje się ponad 150 000 punktów ładowania, a w ciągu 5 lat liczba ta powinna wzrosnąć do 2 milionów. Choć niektóre publiczne punkty ładowania zapewniają „otwarty dostęp”, co oznacza, że korzystanie z nich jest bezpłatne, większość z nich należy do operatorów sieci, więc konieczne może być posiadanie karty lub aplikacji mobilnej.
 •  

  ŁADOWANIE PRĄDEM PRZEMIENNYM 

  8 godz. 2 min

  Szacowany czas ładowania 0-100% akumulatora prądem przemiennym*

  Ładowarka Lexus Wallbox, którą można łatwo zainstalować przy domu, na całkowite naładowanie samochodu potrzebuje tylko nieco ponad 8 godzin. W aplikacji Lexus Link kryją się takie inteligentne funkcje, jak ustawienie maksymalnego poziomu naładowania, które pozostawia miejsce na regeneracyjne doładowanie akumulatora po wyruszeniu z domu, jeśli akurat mieszkasz na wzniesieniu.

  Zalecamy powierzenie instalacji domowej ładowarki profesjonaliście — Lexus zorganizuje usługę zaufanego partnera, który wykona odpowiednie prace. Zadba o bezpieczeństwo instalacji urządzenia i zgodność z obowiązującymi przepisami.

BEZ OBAW O ZASIĘG

Elektrycznym samochodem Lexusa zajedziesz naprawdę daleko. Możesz śmiało planować podróże między miastami, wiedząc, że zasięg pojazdu będzie więcej niż wystarczający.

 • WARSZAWA ➞ OLSZTYN

  217 KM

 • POZNAŃ ➞ SZCZECIN

  237 KM

 • KRAKÓW ➞ ŁÓDŹ

  233 KM

ZWIĘKSZ ZASIĘG SWOJEGO AKUMULATORA

Zasięg naszych samochodów elektrycznych robi wrażenie, ale może być jeszcze większy, jeśli będziesz przestrzegać kilku prostych zasad, które przynoszą oszczędność pieniędzy i energii w podróży.

PROWADŹ MĄDRZE

Aby uzyskać jak największy zasięg, samochód będzie monitorował osiągi i optymalizował sposób jazdy. Możesz również zmieniać tryby jazdy w taki sposób, by zajechać jak najdalej. Samochody elektryczne mają skromne wymagania pod względem serwisowania i obsługi. Jednak proste rzeczy, takie jak utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach i wymiana filtrów powietrza, mogą wydłużyć zasięg o kilka kilometrów na każde ładowanie.

 

 

 

ODPOWIEDNIA TEMPERATURA

W samochodach, które przez długi czas są parkowane w gorących miejscach, akumulatory mogą zużywać się szybciej. Aby zasięg był jak największy, oszczędnie korzystaj z klimatyzacji.

PŁYNNA JAZDA

Stopniowe, płynne przyspieszanie podnosi efektywność każdego samochodu elektrycznego. Unikanie gwałtownych przyspieszeń, zwłaszcza w gęstym ruchu, może istotnie zwiększyć zasięg samochodu.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA AKUMULATORÓW

BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ CAŁY OKRES EKSPLOATACJI

Akumulator gromadzący energię dla Lexusa zwykle jest tak trwały, jak cały samochód. Badania dowiodły, że w wielu samochodach elektrycznych po przebiegu ok. 193 000 km akumulator zachowuje jeszcze 75% swojej fabrycznej pojemności. W innych badaniach odnotowano jeszcze dłuższą żywotność: utratę 5% pojemności po 80 000 km i kolejnych 5% po 241 000 km. Kierowcy samochodów elektrycznych pokonują przeciętnie około 15 000 km rocznie, dlatego, statystycznie rzecz ujmując, nigdy nie będziesz potrzebować nowego akumulatora.

KOMPLEKSOWA OCHRONA

Aby nasze akumulatory służyły długo i bezproblemowo, wyposażamy je w zaawansowane systemy chłodzenia i ogrzewania, a wytrzymałe gumowe uszczelnienia chronią je przed wodą i pyłem pod każdą postacią. Lexus oferuje także program wydłużonej gwarancji na akumulator pojazdu elektrycznego, którym przez 10 lat (lub 1 milion kilometrów) objęte są wszelkie usterki w działaniu głównego akumulatora oraz spadek pojemności poniżej 70%, pod warunkiem wykonywania regularnych przeglądów.

 

ŻADNYCH ZMARTWIEŃ

Lexus to marka, której możesz zaufać: dostarczyliśmy już ponad 1,5 miliona niezwykle bezpiecznych hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV), a nowy Lexus ES 300h z samoładującym się napędem hybrydowym zdobył przyznawany przez NCAP tytuł „najlepszego w klasie” pojazdu hybrydowego/elektrycznego i „najlepszego w klasie” samochodu rodzinnego.

BEZPROBLEMOWY RECYKLING

Gdy nadejdzie kres eksploatacji akumulatora Lexusa UX 300e, odbierzemy go, by został poddany utylizacji w sposób odpowiedzialny i bezpieczny dla środowiska. Obecnie w Europie odbieramy ponad 90% naszych akumulatorów za pośrednictwem sieci dealerskiej, a naszym celem jest odbieranie 100% w skali całej naszej działalności.