1. Electrified
 2. All-Electric
 3. How it works
Szybka nawigacja
NAPĘD W PEŁNI ELEKTRYCZNY

JAK DZIAŁAJĄ W PEŁNI ELEKTRYCZNE SAMOCHODY

Odkryj nowy świat elektrycznych samochodów marki Lexus, które naładujesz bez wysiłku, by za chwilę płynnie i cicho pomknąć w dal.

BEZPROBLEMOWE ŁADOWANIE

 

Wystarczy podłączyć samochód do zwykłego gniazdka przy domu lub zajechać do publicznej stacji ładowania. Poznaj sposoby ładowania Lexusa i dowiedz się, ile trwa naładowanie akumulatora.

 •  

  SZYBKIE ŁADOWANIE PRĄDEM STAŁYM

  35 min

  Szacowany czas ładowania 5-80% akumulatora prądem stałym*

  Stacji ładowania wciąż przybywa, dlatego doładowywanie samochodu w podróży jest coraz prostsze. Szybkość ładowania zależy w dużym stopniu od mocy ładowarki. Stacja o mocy 50 kW jest w stanie naładować akumulator do 80% w zaledwie 1 godziny. Jednak większość publicznych stacji ładowania wyposażonych jest w szybkie ładowarki, które  są w stanie to zrobić w 35 minut.

  Obecnie w UE znajduje się ponad 150 000 punktów ładowania, a w ciągu 5 lat liczba ta powinna wzrosnąć do 2 milionów. Choć niektóre publiczne punkty ładowania zapewniają „otwarty dostęp”, co oznacza, że korzystanie z nich jest bezpłatne, większość z nich należy do operatorów sieci, więc konieczne może być posiadanie karty lub aplikacji mobilnej.
 •  

  ŁADOWANIE PRĄDEM ZMIENNYM

  5 GODZ.

  Szacowany czas ładowania 0-100% akumulatora prądem zmiennym*

  Ładowarka Lexus Wallbox, którą można łatwo zainstalować przy domu, na całkowite naładowanie samochodu potrzebuje tylko nieco ponad 5 godzin. W aplikacji Lexus Link kryją się takie inteligentne funkcje, jak ustawienie maksymalnego poziomu naładowania, które pozostawia miejsce na regeneracyjne doładowanie akumulatora po wyruszeniu z domu, jeśli akurat mieszkasz na wzniesieniu.

  Zalecamy powierzenie instalacji domowej ładowarki profesjonaliście — Lexus zorganizuje usługę zaufanego partnera, który wykona odpowiednie prace. Zadba o bezpieczeństwo instalacji urządzenia i zgodność z obowiązującymi przepisami.

BEZ OBAW O ZASIĘG

Elektrycznym samochodem Lexusa zajedziesz naprawdę daleko. Możesz śmiało planować podróże między miastami, wiedząc, że zasięg pojazdu będzie więcej niż wystarczający.

ZWIĘKSZ ZASIĘG SWOJEGO AKUMULATORA

Zasięg naszych samochodów elektrycznych robi wrażenie, ale może być jeszcze większy, jeśli będziesz przestrzegać kilku prostych zasad, które przynoszą oszczędność pieniędzy i energii w podróży.

PROSTE SERWISOWANIE

PROSTE ŁADOWANIE

Zależy nam na tym, by użytkowanie zelektryfikowanego Lexusa było czystą przyjemnością, bez obaw o konieczność ładowania samochodu. By rozwiać wszelkie wątpliwości, informujemy, ile kosztuje i trwa ładowanie pojazdu elektrycznego, oraz odpowiadamy na wszelkie pytania.

PROWADŹ MĄDRZE

Aby uzyskać jak największy zasięg, samochód będzie monitorował osiągi i optymalizował sposób jazdy. Możesz również zmieniać tryby jazdy w taki sposób, by zajechać jak najdalej. Samochody elektryczne mają skromne wymagania pod względem serwisowania i obsługi. Jednak proste rzeczy, takie jak utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach i wymiana filtrów powietrza, mogą wydłużyć zasięg o kilka kilometrów na każde ładowanie.

 

 

 

ODPOWIEDNIA TEMPERATURA

W samochodach, które przez długi czas są parkowane w gorących miejscach, akumulatory mogą zużywać się szybciej. Aby zasięg był jak największy, oszczędnie korzystaj z klimatyzacji.

PŁYNNA JAZDA

Stopniowe, płynne przyspieszanie podnosi efektywność każdego samochodu elektrycznego. Unikanie gwałtownych przyspieszeń, zwłaszcza w gęstym ruchu, może istotnie zwiększyć zasięg samochodu.

AKUMULATOR I ZASIĘG

WIĘCEJ NIŻ OCZEKUJESZ

Sięgnij po zaawansowane technologie zelektryfikowanego Lexusa i przenieś wrażenia z jazdy na wyższy poziom. Poczuj satysfakcję — nasze napędy elektryczne i hybrydowe mają imponujące zasięgi. Odkryj, co potrafi system zarządzania akumulatorem Lexusa, i dowiedz się, jak zadbać o recykling.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA AKUMULATORÓW

BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ CAŁY OKRES EKSPLOATACJI

Akumulator gromadzący energię dla Lexusa zwykle jest tak trwały, jak cały samochód. Badania dowiodły, że w wielu samochodach elektrycznych po przebiegu ok. 193 000 km akumulator zachowuje jeszcze 75% swojej fabrycznej pojemności. W innych badaniach odnotowano jeszcze dłuższą żywotność: utratę 5% pojemności po 80 000 km i kolejnych 5% po 241 000 km. Kierowcy samochodów elektrycznych pokonują przeciętnie około 15 000 km rocznie, dlatego, statystycznie rzecz ujmując, nigdy nie będziesz potrzebować nowego akumulatora.

ŻADNYCH ZMARTWIEŃ

Lexus to marka, której możesz zaufać: dostarczyliśmy już ponad 1,5 miliona niezwykle bezpiecznych hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV), a nowy Lexus ES 300h z samoładującym się napędem hybrydowym zdobył przyznawany przez NCAP tytuł „najlepszego w klasie” pojazdu hybrydowego/elektrycznego i „najlepszego w klasie” samochodu rodzinnego.

BEZPROBLEMOWY RECYKLING

Gdy nadejdzie kres eksploatacji akumulatora Lexusa UX 300e, odbierzemy go, by został poddany utylizacji w sposób odpowiedzialny i bezpieczny dla środowiska. Obecnie w Europie odbieramy ponad 90% naszych akumulatorów za pośrednictwem sieci dealerskiej, a naszym celem jest odbieranie 100% w skali całej naszej działalności.