1. new-cars
 2. RZ
Szybka nawigacja
 • PODRÓŻ JEST WSZYSTKIM

  LEXUS RZ

   
  Od 2 298 netto zł/mc w Leasingu KINTO ONE *
 • * Prezentowana rata netto Leasingu KINTO ONE dotyczy modelu RZ 300e w wersji BUSINESS (nie dotyczy prezentowanej wersji wyposażenia oraz lakieru 4Y5 SONIC COPPER oraz BI-TONE). Rata ta została sporządzona w oparciu o aktualną cenę pojazdu i obowiązujące stopy procentowe i na podstawie
  następujących założeń: okres umowy 24 mies., opłata wstępna 10% ceny pojazdu, łączny limit przebiegu do 30 000 km. Kalkulacja z dnia 01.05.2024 r.
  Przyznanie finansowania w ramach Leasingu KINTO ONE uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej potencjalnego leasingobiorcy. Przedmiotowa
  informacja nie stanowi oferty w rozumieniu K.c., przeznaczona jest wyłącznie dla przedsiębiorców. Finansującym jest Toyota Leasing Polska Sp. z o. o.
  z siedzibą w Warszawie. Szczegóły u Autoryzowanych Dilerów Lexusa. Szczegóły dotyczące spalania lub emisji CO2 są dostępne na lexus-polska.pl.

NOWY LEXUS RZ

W PEŁNI ELEKTRYCZNY

RZ to pierwszy Lexus, który został stworzony od podstaw jako bateryjne auto elektryczne. Powstał zgodnie z filozofią Lexus Electrified, maksymalnie wykorzystując potencjał nowych technologii, by zagwarantować optymalne osiągi i zapewnić wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Rządowy program dofinansowania zakupu auta z napędem elektrycznym

MÓJ ELEKTRYK

ELEKTRYZUJĄCA OSOBOWOŚĆ

LIDER W DZIEDZINIE ELEKTRYFIKACJI SAMOCHODÓW

Od niemal 20 lat Lexus jest liderem w elektryfikacji aut premium. Nasze pojazdy wyróżniają się wyrafinowaniem, jakością i słynną niezawodnością. Elektryfikacja to więcej niż akumulatory czy silniki. Napęd RZ reaguje na każdy Twój ruch, dając precyzyjne połączenie z samochodem.
ELEKTRYZUJĄCA OSOBOWOŚĆ

W PEŁNI ZELEKTRYFIKOWANA PRZYSZŁOŚĆ

Rozwijająca się sieć ładowania sprawia, że realizuje się wizja pełnej elektryfikacji aut. Dzięki nowym technologiom, obniżeniu kosztów eksploatacji oraz wyjątkowej łączności i osiągom Lexus RZ jest bardziej przyjazny planecie. Odkryj, jak zmienia się sposób prowadzenia auta.
ELEKTRYZUJĄCA OSOBOWOŚĆ

KORZYŚCI Z POSIADANIA LEXUSA

Posiadanie Lexusa powinno sprawiać, że czujesz się wyjątkowo, dlatego chcemy, by doświadczenie jego użytkowania było proste i przyjazne. Lexus Relax zapewnia Ci kompletny spokój, nawet po wygaśnięciu gwarancji podstawowej.

LEXUS RZ TO Z CHARAKTERU PRAWDZIWY LEXUS, KTÓRY JEŹDZI TAK IMPONUJĄCO, JAK WYGLĄDA

NADZWYCZAJNA KONTROLA POJAZDU

W PEŁNI ELEKTRYCZNY NOWY LEXUS RZ

Lexus RZ to dużo więcej niż same liczby. To ekscytująca jazda pełnym charakteru samochodem o całkowicie elektrycznym napędzie. To jeszcze większy apetyt na pokonywanie zapierających dech w piersiach zakrętów oraz zasięg nawet do 479 km (WLTP).
NADZWYCZAJNA KONTROLA POJAZDU

NOWY STYL JAZDY

Nowy Lexus RZ 450e hołduje filozofii marki łącząc dynamikę jazdy z precyzją wykonania. Marka wykorzystała swoje bogate doświadczenie w produkcji zelektryfikowanych pojazdów, by połączyć korzyści, jakie daje bateryjne auto elektryczne z unikalnym dla Lexusa stylem prowadzenia. Jest to widoczne m.in poprzez zastosowanie prototypowego układu kierowniczego One Motion Grip (dostępny od roku 2025) w technologii steer-by-wire, który współpracuje z nowym napędem na cztery koła DIRECT4.
NADZWYCZAJNA KONTROLA POJAZDU

ZAAWANSOWANA KONTROLA

System One Motion Grip (dostępny od roku 2025) to połączenie układu kierowniczego steer-by-wire z wolantem. Jest to jedna z najważniejszych nowych technologii zastosowanych w Lexusie RZ 450e. W tym układzie nie ma mechanicznego połączenia kół z kierownicą, nie ma również kolumny kierownicy. System wykorzystuje wiązkę elektryczną do wysyłania sygnałów z kierownicy do kół, dzięki czemu reakcja jest natychmiastowa, a kontrola nad pojazdem precyzyjna. Kierowca odczuje też mniejsze drgania kierownicy podczas jazdy po nierównych drogach.

 

 

 

NADZWYCZAJNA KONTROLA POJAZDU

WYJĄTKOWY NAPĘD NA 4 KOŁA

RZ 450e jest pierwszym modelem Lexusa z napędem DIRECT4, który współpracuje z dwoma układami e-Axle. Stosowany wyłącznie w Lexusie inteligentny napęd DIRECT4 stale równoważy przyczepność wszystkich czterech kół, intuicyjnie i płynnie rozdzielając moment obrotowy. W systemie DIRECT4 czujniki modułu ECU zbierają informacje, oceniają i reagują na szereg czynników, w tym prędkość pojazdu, kąt skrętu i siły przeciążenia. Na podstawie tych danych obliczany jest właściwy moment obrotowy i przekazywany na każdą z osi, by zapewnić maksymalną przyczepność.

 

NADZWYCZAJNA KONTROLA POJAZDU

SPECJALNA PLATFORMA DLA AUT ELEKTRYCZNYCH

Jakość i właściwości nowej platformy eTNGA zapewniają Lexusowi RZ prowadzenie zgodne z koncepcją Lexus Driving Signature. Nowa platforma umożliwiła optymalne rozmieszczenie napędu elektrycznego i baterii, oraz optymalne rozłożenie mas między przodem i tyłem, a także zapewniła wysoką sztywność całej konstrukcji. Te wszystkie aspekty wpływają na pewność prowadzenia, kontrolę nad autem i komfort kierowcy.
NADZWYCZAJNA KONTROLA POJAZDU

PEWNOŚĆ W KAŻDEJ PODRÓŻY

W RZ zastosowano składający się z 96 ogniw akumulator litowo-jonowy o pojemności 71,4 kWh. Znajduje się on pod kabiną i stanowi integralną część płyty podłogowej. Jego pozycja wpływa korzystnie na niskie położenie środka ciężkości auta. Dla inżynierów kluczowa była trwałość akumulatora. W efekcie tych prac zastosowany w RZ akumulator powinien zachować po 10 latach użytkowania 90% swojej pojemności. Było to możliwe dzięki przetestowaniu i dopracowaniu wielu rozwiązań od dekad stosowanych w zakresie technologii hybrydowych baterii trakcyjnych. Lexus deklaruje, że w cyklu mieszanym zgodnie z normą WLTP samochód będzie w stanie pokonać do 479 km.
NADZWYCZAJNA KONTROLA POJAZDU

BEZPIECZEŃSTWO

Model RZ korzysta z zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego oraz układów wsparcia kierowcy najnowszej, trzeciej generacji Lexus Safety System +3, z nowymi oraz udoskonalonymi funkcjami i zwiększonym zakresem działania.

RZ jest wyposażony w układ Proactive Driving Assist ze wspomaganiem kierowania oraz nowy układ monitorujący zachowanie kierowcy pod kątem oznak zmęczenia lub rozproszenia uwagi. Proactive Driving Assist wykorzystuje przednią kamerę, by ocenić kąt zakrętu i odpowiednio dostosować układ kierowniczy podczas zbliżania się do zakrętu oraz skręcania.

NOWY LEXUS RZ
PODRÓŻ JEST WSZYSTKIM

NADWOZIE LEXUSA RZ

W PEŁNI WYKORZYSTANY POTENCJAŁ

RZ to pierwszy Lexus stworzony od podstaw jako w pełni elektryczny samochód (BEV). Wykorzystuje potencjał nowych technologii, by zapewnić optymalne osiągi i radość z prowadzenia. Płynna, intuicyjna jazda tym autem daje poczucie pewności, pełną kontrolę i komfort.
NADWOZIE LEXUSA RZ

DUMNA PREZENCJA

Zdumiewająco zaprojektowany Lexus RZ to najnowocześniejszy z SUV-ów klasy premium. Nowa, opływowa konstrukcja nadwozia jest smukła i elegancka, a jej stabilność przyciąga uwagę już na pierwszy rzut oka. Imponujący sylwetką Lexus RZ daje poczucie prowadzenia prawdziwie prestiżowego SUV-a.
NADWOZIE LEXUSA RZ

SILNY I ZBALANSOWANY

Brak silnika spalinowego pozwolił obniżyć maskę Lexusa RZ, dzięki czemu auto zyskało jeszcze lepszy profil aerodynamiczny. Śmiało poprowadzone boki samochodu płyną ku tyłowi, zwiększając poczucie mocy, podczas gdy odważna stylistyka przodu auta daje wrażenie energii i ruchu.
NADWOZIE LEXUSA RZ

BĄDŹ W ŁĄCZNOŚCI Z SAMOCHODEM

Lexus RZ 450e posiada nowy system DIRECT4. Inteligentna, unikatowa technologia płynnie przełącza napęd między silnikami elektrycznymi eAxle z przodu i z tyłu zapewniając cichą, wydajną i równą jazdę. W rezultacie działanie napędu pozwala na intuicyjne, bezproblemowe prowadzenie.

RZ Z ZEWNĄTRZ

PRESTIŻ I RZEMIEŚLNICZA PRECYZJA

Pod każdym względem Lexus RZ prezentuje design zelektryfikowanej przyszłości. Smukły i zdumiewający, ze sportowym charakterem i gracją dumnie nawiązującą do swojego dziedzictwa.

ABSOLUTNIE ELEKTRYZUJĄCY

Zobacz z bliska wyjątkowy design i najnowocześniejsze funkcje Lexusa RZ

NOWOCZESNE WNĘTRZE LEXUSA RZ POKAZUJE KUNSZT MISTRZÓW TAKUMI

SZTUKA I RZEMIOSŁO

RĘCZNIE WYKONANE, KOMFORTOWE WNĘTRZE

Od migotliwego blasku zmieniającego się oświetlenia po zdumiewająco nowoczesny design kokpitu Tazuna, wnętrze Lexusa RZ to podróż w przyszłość. Komfort stworzony rękami mistrzowskich rzemieślników.
SZTUKA I RZEMIOSŁO

KOMFORT I FUNKCJONALNOŚĆ W KAŻDYM DETALU

Kokpit modelu RZ to ewolucja koncepcji Tazuna. Zgodnie z jej założeniami pozycja za kierownicą oraz rozmieszczenie wyświetlaczy, wskaźników i elementów sterujących tworzy przestrzeń, w której do obsługi funkcji auta wystarczy tylko niewielki ruch dłonią lub rzut oka. Inspiracją dla takiego podejścia były minimalne ruchy lejcami w końskiej uprzęży, które w języku japońskim określa właśnie słowo Tazuna. Zastosowanie prototypowego systemu One Motion Grip (dostępny od roku 2025) pozwala w pełni wykorzystać potencjał kokpitu Tazuna.

 

SZTUKA I RZEMIOSŁO

PRZEWIDYWANIE KAŻDEJ POTRZEBY

Wnętrze zaprojektowano w duchu Omotenashi, japońskiej filozofii skupionej na przewidywaniu potrzeb gości. Doświadczaj jej, korzystając z panoramicznego dachu z funkcją elektronicznego przyciemniania, promienników ciepła i instrumentów pokładowych umieszczonych w zasięgu ręki.
SZTUKA I RZEMIOSŁO

WYJĄTKOWE WNĘTRZE

Kabina została zaprojektowana jako jasna i otwarta przestrzeń, podkreślona nastrojowym oświetleniem, którego barwę można wybrać, aby dopasować je do charakteru podróży. Lexus stworzył również nowy efekt oświetlenia In-ei, który wykorzystuje grę światła i cienia do wyświetlania różnych wzorów na panelach drzwi.
SZTUKA I RZEMIOSŁO

REDUKCJA HAŁASU I WIBRACJI

Choć bateryjny napęd elektryczny generuje mniej hałasu, jego cicha praca sprawia, że odgłosy z drogi i otoczenia pojazdu są bardziej słyszalne. Projektanci i inżynierowie odpowiedzialni za RZ uznali za priorytet zapewnienie pasażerom komfortu i ciszy w kabinie. Izolowanie wnętrza od wszelkich zewnętrznych odgłosów i precyzyjne wyciszenie kabiny zapewnia redukcję hałasu. Zastosowano też udoskonalony system aktywnej kontroli dźwięków, generujący dźwięk silnika, który podkreśla dynamikę auta.

 

SZTUKA I RZEMIOSŁO

NOWA STYLISTYKA

Lexus stworzył samochód, który różni się od konwencjonalnych aut, ale jednocześnie realizuje założenia stylistycznej koncepcji marki - seamless E-motion. To podejście nadaje modelowi unikalny wygląd i proporcje, które odzwierciedlają jego osiągi, funkcjonalność i wydajność.

"Zgodnie z naszą wizją wykorzystujemy zelektryfikowane technologie do poprawy osiągów pojazdu, by także przyszłe pokolenia mogły nadal czerpać przyjemność z jazdy." 


TAKASHI WATANABE, CHIEF ENGINEER, LEXUS ELECTRIFIED LEXUS INTERNATIONAL

LEXUS RZ JEST BOGATO WYPOSAŻONY W FUNKCJE, DZIĘKI KTÓRYM ŻYCIE STAJE SIĘ BARDZIEJ BEZPIECZNE I WYGODNE

CYFROWA TRANSFORMACJA

WYJĄTKOWO OSOBISTY

Prowadzenie Lexusa RZ jest niezwykle płynne. Nowoczesny kokpit Tazuna jest stylowy i przemyślany a jego przełączniki umieszczone na linii wzroku kierowcy. One Motion Grip (dostępny od roku 2025), zapewni kontrolę nad samochodem, jakiej nigdy wcześniej nie było.
CYFROWA TRANSFORMACJA

CYFROWA TRANSFORMACJA

Najnowsza generacja Lexus Safety System + to inteligentna ochrona, której nie da się z niczym porównać. 14-calowy ekran dotykowy zapewnia dostęp do ekscytujących multimediów. Aplikacja Lexus Link zawiera liczne funkcje, jak na przykład lokalizacja stacji ładowania w Europie.
CYFROWA TRANSFORMACJA

ERGONOMIA KOKPITU

W projekcie kokpitu zoptymalizowano rozmieszczenie wyświetlacza przed kierowcą, wyświetlacza HUD na przedniej szybie oraz 14-calowego ekranu systemu multimediów. Deska rozdzielcza została opuszczona nisko, dzięki czemu kierowca ma lepsze pole widzenia. Charakter bateryjnego auta elektrycznego oddaje czysty, minimalistyczny projekt z mniejszą liczbą elementów i zdobień, ale przy użyciu wyłącznie wysokiej jakości materiałów.
CYFROWA TRANSFORMACJA

MULTIMEDIA

System, który zadebiutował w nowym Lexusie NX, obejmuje nawigację ze stałym dostępem do informacji online, która korzysta z aktualnych danych o zdarzeniach drogowych, wypadkach i warunkach na drodze. System nawigacji z funkcją rozpoznawania głosu realizuje podstawowe polecenia kierowcy, a Lexus Concierge w trybie konwersacyjnym reaguje na komendy podróżnych. Jest w stanie także identyfikować i realizować polecenia mimo hałasów w tle. W RZ łączność ze smartfonem jest możliwa bezprzewodowo za pośrednictwem Apple CarPlay® i przewodowo za pomocą Android Auto™.

WNĘTRZE LEXUSA RZ

BEZTROSKIE PODRÓŻE

Lexus RZ zapewnia komfort, który towarzyszy Ci przez całą podróż. W każdym detalu samochodu widać trud pracy mistrzowskich rzemieślników Lexusa.