lexus LF 30 hero

LF-30 ELECTRIFIED

LF-30 ELECTRIFIED

Nowy koncepcyjny samochód „LF-30 Electrified” jest realizacją wizji elektryfikacji Lexusa

LEXUS LF-30 ELECTRIFIED - DETALE

Kontynuując wysiłki mające na celu dostarczanie innowacyjnych i niesamowitych wrażeń, Lexus zaprezentował wizję „Lexus Electrified” dla nadchodzącej generacji zelektryfikowanych pojazdów.

 •     lexus lf 30 section 1

  Nowy koncepcyjny samochód „LF-30 Electrified” jest realizacją wizji elektryfikacji Lexusa

  Koncepcyjny model LF-30 wpisuje się w wizję „Lexus Electrified”. Zewnętrzna stylistyka jest odzwierciedleniem oczekiwań wobec pojazdów elektrycznych. Mają one łączyć artystyczne, futurystyczne formy nadwozia i wnętrza z autonomiczną jazdą i innymi nowymi technologiami. Nowe zelektryfikowane napędy Lexusa będą wyróżniać się osiągami i najnowszymi technologiami, które dołączą do układów hybrydowych Lexusa, umacniając go na pozycji lidera niskoemisyjnych samochodów. Precyzyjne sterowanie silnikiem elektrycznym umożliwia natychmiastową korekcję położenia nadwozia, co nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych pojazdów. Ponadto LF-30 Electrified wykorzystuje wiele zaawansowanych technologii, stworzonych z myślą o roku 2030 – takich jak nowa koncepcja kokpitu, oparta na filozofii projektowania skoncentrowanego na człowieku oraz zdalnym kierowaniu.

 •     lexus lf 30 section 2

  Futurystyczny wygląd zewnętrzny jest zapowiedzią stylistyki zelektryfikowanych samochodów Lexusa do 2030 roku

  Podejmując wyzwanie wyrażenia nowego stylu, który można osiągnąć tylko w samochodach elektrycznych napędzanych silnikami elektrycznymi wbudowanymi w koła, Lexus zwizualizował przepływ energii w unikalnej formie LF-30. Wygląd pojazdu ma wizualnie wyrażać energię, wytworzoną przez koła rozmieszczone w narożnikach nadwozia, skierowaną w stronę kabiny i mijającą kierowcę, by wypłynąć bezpośrednio na powierzchnię drogi.

  Wykorzystując kształt pojazdu pozbawionego maski, którego stworzenie było możliwe dzięki napędowi elektrycznemu, charakterystyczna klepsydra Lexusa została rozwinięta, by objąć całą architekturę samochodu. Szyba rozciągająca się przez całą długość pojazdu, muskularne błotniki i reflektory w kształcie skrzydeł tworzą kontury ikonicznej klepsydry Lexusa. Karoserię zaprojektowano z elegancko „płynącym” przodem, który przechodzi w ostro ukształtowany tył. Oprócz reflektorów w kształcie skrzydeł, ostre kształty tylnych świateł i bocznych wlotów powietrza łączą się, by uzyskać doskonałą aerodynamikę i wydajność chłodzenia, dzięki czemu stylistykę połączono z funkcjonalnością.

  Przejrzystość bocznych okien można dowolnie regulować, zapewniając pasażerom rozległe widoki na otaczający krajobraz i wysoki poziom prywatności. Kolor przedniego pasa i luminescencyjne wzory pomagają określić z zewnątrz, czy samochód działa w standardowym czy autonomicznym trybie jazdy, odzwierciedlając dążenie Lexusa do wysokiego poziomu stylistycznego i funkcjonalnego pojazdów. Lakier Voltaic Sky ma najnowocześniejszą metalizowaną powłokę, zabarwioną odrobiną niebiesko-zielonego koloru.

SPECYFIKACJA LEXUSA LF-30 ELECTRIFIED

Długość (mm)
5,090
Szerokość (mm)
1,995
Wysokość (mm)
1,600
Rozstaw osi (mm)
3,200
Masa (kg)
2,400
Zasięg [WLTP] (km)
500
Pojemność akumulatorów (kW/h)
110
Szybkość ładowania (kW)
150
0–100 km/h przyspieszenie (s)
3.8
Prędkość maksymalna (km/h)
200
Moc maksymalna (kW)/maks. moment obrotowy (Nm)
400/700