lf fc hero desktop

LF-FC

SEDAN Z WODOROWYMI OGNIWAMI PALIWOWYMI

W 2015 roku luksusowy samochód koncepcyjny LF-FC podbił serca publiczności na Wystawie Motoryzacyjnej w Tokio. Urzeczywistniał zupełnie nową wizję luksusowego sedana.

 • KONCEPCYJNY LEXUS LF-FC

  Ekscytujący zwiastun przyszłości. Pierwszy w historii koncepcyjny samochód zasilany ogniwami paliwowymi. LF-FC to uderzająco piękne, a jednocześnie naturalnie eleganckie 4-drzwiowe coupé z przełomowym napędem na cztery koła. Model LF-FC nie jest jedynie sztuką dla sztuki, lecz powstał w konkretnym celu: by stworzyć nowe ramy dla oczekiwań naszych klientów.

    lexus lf fc quoteblock bg
    lexus lf fc quoteblock fg

LF-FC WYRAŻA WIZJĘ POSTĘPOWEGO LUKSUSU I ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII. WIZJĘ, KTÓRA MOŻE ZIŚCIĆ SIĘ W NIEODLEGŁEJ PRZYSZŁOŚCI

Tokuo Fukuichi, Prezes Lexus International

L-FINESSE

Stylizacja nadwozia LF-FC jest ucieleśnieniem filozofii „L-finezji”, którą kierują się projektanci Lexusa. Jej istotą jest prostota i elegancja. Z przodu dominuje charakterystyczna atrapa chłodnicy z nowym wzorem siatki, a pozornie unoszące się w przestrzeni światła do jazdy dziennej w kształcie „L” podkreślają płynące linie nadwozia.

 •     lexus lf fc section02 01

  PORYWAJĄCA PROSTOTA

  Ten sam motyw unoszenia się powtórzony jest wielokrotnie w różnych elementach LF-FC, między innymi w nowych trójramiennych tylnych światłach. Widząc to unikatowe auto koncepcyjne w całości, z profilu, można w pełni docenić jego radykalny styl. Dopiero wtedy Lexus LF-FC ujawnia swój prawdziwy charakter.

 •     lexus lf fc section02 02

  WIZJONERSKA STYLISTYKA

  Linia dachu przepływająca od przodu ku tyłowi wyraźnie sugeruje, że LF-FC będzie szybko i chętnie „połykał” kolejne kilometry prostej drogi. Jednak również na trudniejszych, bardziej krętych odcinkach poradzi sobie doskonale i dostarczy kierowcy mnóstwo satysfakcji. 21-calowe aluminiowe obręcze kół wzmacniane włóknami węglowymi są stylistycznym akcentem wzbogacającym dynamiczny wizerunek pojazdu.

ZAPROSZENIE DO WNĘTRZA LF-FC

Witamy w futurystycznym świecie intuicyjnej techniki i luksusu. LF-FC wita swojego użytkownika, wyświetlając nad konsolą środkową nienarzucającą się projekcję holograficzną. Ten Lexus obywa się bez dotyku — do sterowania funkcjami autonomicznej jazdy, systemem informacyjno-rozrywkowym i klimatyzacją używa się prostych gestów dłoni.

    lexus lf fc section03 00
 • W OTOCZENIU LUKSUSU

  Kabina jest podzielona na dwie części: górna połowa daje poczucie otwarcia na otoczenie, przez co kierowca może skupić się na drodze i nie ma wrażenia, że wnętrze samochodu w jakiś sposób go ogranicza. Na poziomie wzroku przednie fotele ze skóry anilinowej wydają się unosić w jednej przestrzeni z drzwiami i deską rozdzielczą.

 •     lexus lf fc section03 01

  NAPĘD ZASILANY OGNIWAMI PALIWOWYMI

  Napęd przekazywany na cztery koła czerpie energię z wodorowych ogniw paliwowych i zapewnia precyzyjny rozdział momentu obrotowego między przednią a tylną oś. Aby uzyskać optymalny rozkład masy, ogniwa paliwowe ulokowano z tyłu pojazdu, a moduł sterujący pośrodku, natomiast zbiorniki wodoru układają się w literę T.

 • TECHNIKA INSPIROWANA WYOBRAŹNIĄ

  Funkcje jazdy zautomatyzowanej, obejmujące zaawansowane rozpoznawanie elementów otoczenia, prognozowanie zdarzeń i ocenę sytuacji, dbają o to, by jazda była bezpieczna, sprawna i ekonomiczna. I przybliżają nas do świata bez kolizji drogowych.

 • lexus lf fc section03 03