2019 lexus lda banner

LEXUS DESIGN AWARD

LEXUS DESIGN AWARD 2019 - ROZPOCZĘŁO SIĘ PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ

Lexus International zaprasza do zgłaszania prac na konkurs Lexus Design Award 2019.
Od swoich początków w 2013 roku ten międzynarodowy konkurs zawsze służył młodym projektantom, których prace mają szansę wpływać na lepszą przyszłość świata. Każdego roku wydarzenie przyciąga tysiące aspirujących twórców z całego świata, którzy rywalizują o tę uznaną nagrodę w dziedzinie innowacyjnego projektowania.
Przekonanie, że sztuka użytkowa może zmieniać świat na lepsze, zawsze było myślą przewodnią programu konkursu, a teraz, w siódmej już edycji, Lexus Design Award 2019 podkreśla tę myśl jeszcze bardziej przez motyw przewodni “Design for a Better Tomorrow”.
Młoda generacja projektantów może skonfrontować swoje twórcze pomysły z trzema podstawowymi ideami, którymi kieruje się marka Lexus: “Przewidujący“ (“Anticipate“), “Innowacyjny“ (“Innovate”), “Zniewalający“ (“Captivate”). Zmierzą się również z pytaniem: jak ich projekty mogą odpowiedzieć na potrzeby przyszłych pokoleń? Ich zadaniem jest rozwinięcie innowacyjnych idei, które przyniosą świeże, oryginalne rozwiązania. Jednocześnie, pomysły i projekty powinny zachwycić i zaangażować publiczność, oraz, co ważniejsze, członków jury konkursu.
Lista sześciu finalistów zostanie ogłoszona na początku 2019 roku. Skład jury oceniającego projekty, oraz zespołu mentorów, poznamy jesienią 2018 roku. W minionych latach w skład jury Lexus Design Award wchodzili projektanci cieszący się światową renomą i aktywni w różnych dziedzinach designu, tacy jak: Sir David Adjaye, Snarkitecture, Formafantasma.
Sędziowie wybiorą sześć najlepszych pomysłów, które zostaną rozwinięte w funkcjonalne prototypy. Sześciu finalistów zostanie otoczonych opieką mentorów, projektantów o uznanym na świecie dorobku, oraz otrzyma budżet realizacyjny w wysokości trzech milionów JPY (ponad 25 tys. USD) na stworzenie prototypów swoich rozwiązań. Prace finalistów przedstawione zostaną społeczności projektantów i szerszej publiczności w 2019 roku na Tygodniu Designu w Mediolanie* (Milan Design Week 2019), oraz wezmą udział w rywalizacji o nagrodę Grand Prix tej największej na świecie wystawy wzornictwa.
Aby przygotować finalistów na wystawę w Mediolanie, Lexus zapewni im doradztwo i opiekę mentorów — szanowanych projektantów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą i służyć praktyczną pomocą. Mentorzy poprowadzą swoich podopiecznych przez proces wiodący od innowacyjnej idei do działającego prototypu.

Strona internetowa konkursu Lexus Design Award: LexusDesignAward.com
Oficjalne hasztagi: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek
* Największa na świecie wystawa designu, znana także pod nazwą Salone Del Mobile, to międzynarodowy punkt odniesienia dla branży sztuki użytkowej i projektowania. Podczas licznych wystaw i wydarzeń prezentuje uznane na świecie marki i projektantów w kategoriach m.in. wyposażenia wnętrz, mody, wzornictwa.