2019 lexus design awards entries

LEXUS DESIGN AWARD

LEXUS DESIGN AWARD 2020 — ROZPOCZĘŁO SIĘ PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ

WZORNICTWO ZMIENIAJĄCE ŚWIAT NA LEPSZE
To już ósma edycja konkursu Lexus Design Award, w ramach którego poszukujemy utalentowanych młodych designerów z całego świata. Ten wyjątkowy program stymuluje innowacje w dziedzinie wzornictwa tak, by zmieniać świat na lepsze. Można już wysyłać zgłoszenia do organizowanego co roku konkursu.
PRZEWIDYWAĆ. REWOLUCJONIZOWAĆ. ZACHWYCAĆ.
Uczestnicy muszą wykazać się twórczymi pomysłami, które urzeczywistniają trzy pryncypia marki Lexus: przewidywać, rewolucjonizować i zachwycać. Ponadto projektanci powinni zwrócić szczególną uwagę na potrzeby indywidualnych osób i całego społeczeństwa. Zgłoszenia do tegorocznej, ósmej edycji konkursu Lexus Design Award 2020 przyjmujemy od 1 sierpnia do 14 października 2019 roku.
ZWYCIĘZCY TRAFIĄ POD SKRZYDŁA MENTORÓW W NOWYM JORKU
Na początku 2020 roku firma Lexus ogłosi nazwiska sześciu finalistów, którzy wezmą udział w wyjątkowym i elitarnym programie mentorskim organizowanym w Nowym Jorku. Trafią oni pod skrzydła wybitnych projektantów specjalizujących się w różnych dziedzinach wzornictwa. Każdy finalista będzie mógł wykorzystać 3 000 000 jenów (ponad 25 000 dolarów) na opracowanie prototypu swojego pomysłu, który zostanie zaprezentowany na wystawie Lexusa podczas targów Milan Design Week 2020.
INSPIRUJĄCE INNOWACJE
Program stworzono w 2013 roku z myślą o wspieraniu i promowaniu młodych twórców. Inicjatywa wciąż ewoluuje, stymulując innowacje w dziedzinie wzornictwa, które zmieniają świat na lepsze. Liczba zgłoszeń z całego świata wzrasta z roku na rok. Podczas zeszłorocznej edycji twórcy z 65 krajów przysłali 1548 projektów, spośród których wiele wykorzystywało potencjał tkwiący w technologii.