1 2020 motorsport hero

ZESPÓŁ TECH1 RACING

SEZON WYSTARTOWAŁ

Zespół Tech1 Racing z Tuluzy drugi rok z rzędu współpracuje z marką Lexus, pragnąc wspólnie wystartować w zawodach GT World Challenge Europe. Po opóźnieniach spowodowanych pandemią COVID-19 nareszcie możemy śledzić poczynania zespołu, który w tym sezonie zawalczy o puchar Silver Cup w klasie GT3.

FRANCUSCY PRETENDENCI
W tym roku za kierownicą samochodu zasiądzie trzech młodych kierowców pochodzących z Francji. Aurélien Panis i Thomas Neubauer wezmą udział w wyścigach Sprint Championship, a Timothé Buret wystartuje w serii Endurance. Mimo tego, że średnia wieku kierowców wynosi 23 lata, zespół miał już okazję blisko z nimi współpracować w różnych kategoriach.

Nominując Auréliena Panisa na oficjalnego kierowcę, Lexus otwiera furtkę młodym ludziom chcącym reprezentować tę markę w klasie GT. Aurélien to utalentowany i opanowany kierowca, mający za sobą udane starty w wyścigach samochodów jednomiejscowych, który niedawno dowiódł swoich umiejętności w wielu różnych zawodach.

Timothé Buret zdobył duże doświadczenie, rywalizując wraz z zespołem w serii ELMS i wyścigu 24 Hours of Le Mans. W zeszłym roku w barwach marki Lexus wzmocnił szeregi zespołu amatorów w zawodach Total 24 Hours of Spa w klasie GT3.

Thomas Neubauer to pełen energii i entuzjazmu kierowca z ogromnym apetytem na zwycięstwo. Jako jedyny z trójki jeździł w całym sezonie mistrzostw GT3. Koledzy z zespołu na pewno skorzystają z jego doświadczenia.
        2 2020 motorsport long body
GOTOWI DO STARTU
„Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny z tego, że wezmę udział w zawodach GT World Challenge Europe jako oficjalny kierowca marki Lexus”, mówi Aurélien Panis, kierowca serii Endurance i Sprint w mistrzostwach GTWCE w klasie GT3. „Z przyjemnością wróciłem do zespołu Tech1 Racing, z którym zadebiutowałem w serii Formula Renault 3.5 i dzięki któremu w ubiegłym roku wystartowałem w kilku wyścigach serii Blancpain Sprint pod skrzydłami marki Lexus”.

„Cieszymy się, że nadal jesteśmy partnerem Lexusa”, mówi Sarah Abadie, menedżer zespołu Tech1.
„Pragniemy podziękować marce Lexus za zaufanie i dalszą możliwość współpracy przy modelu RC F GT3. Zawdzięczamy jej wiele nie tylko pod względem technicznym i sportowym — Lexus wspiera nasz pomysł na program dla młodych kierowców, którzy będą promować tę fantastyczną markę w klasie GT.

Wszystko leży w naszych rękach. Podejmując wyzwanie i zdobywając puchar Silver Cup w zawodach GT World Challenge Europe, wyniesiemy markę Lexus na zasłużony piedestał”.

„W Lexus Europe z niecierpliwością wyglądamy nowego sezonu mistrzostw World Challenge Europe Championship, w których wystartują zespół Tech1 Racing i Aurélien Panis”, mówi Olivier Naus, menedżer ds. marki, imprez i sportów motorowych w Lexus Europe. „Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy samochód na torze!”.

„Aurélien, Thomas i Timothé tworzą mocną ekipę, która w 2020 roku daje nam duże szanse. Jesteśmy przekonani, że ci kierowcy to przyszłość sportów motorowych. Z przyjemnością będziemy ich oglądać za kierownicą Lexusa RC F GT3”.
        3 2020 motorsport long body
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
Z powodu pandemii COVID-19 zaplanowany harmonogram zawodów przestał obowiązywać. Jednak niedawno światowa organizacja GT World Challenge Powered by AWS wznowiła działanie i zaktualizowała kalendarz imprez w Europie.

Będziemy informować o wszystkich organizowanych wyścigach i poczynaniach naszego zespołu. Tutaj można odwiedzić oficjalną stronę zawodów GT World Challenge Europe.