LC Convertible Best Luxury Car Award Hero Image

AKTUALNOŚCI LEXUSA

LEXUS LC CONVERTIBLE OTRZYMAŁ TYTUŁ NAJLEPSZEGO LUKSUSOWEGO SAMOCHODU ROKU 2021 W KONKURSIE WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR

 • Lexus LC 500 Convertible otrzymał tytuł Najlepszego Luksusowego Samochodu Roku 2021 w konkursie Women’s World Car of the Year (WWCOTY). Pierwszy kabriolet w gamie Lexusa zdobył jedną z dziewięciu nagród przyznanych samochodom, które w swoim segmencie wyróżniają się pod względem doskonałości wykonania, bezpieczeństwa, komfortu i technologii.
  Jako zwycięzca kategorii, sportowy kabriolet Lexusa jest kandydatem do tytułu Najlepszego Samochodu Roku, który zostanie ogłoszony przez WWCOTY 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.
  W 11. edycji konkursu Women’s World Car of the Year najlepsze samochody wybiera jury składające się z 50 dziennikarek motoryzacyjnych z 38 krajów i pięciu kontynentów. Jest to jedyny konkurs w branży motoryzacyjnej, w którego jury zasiadają wyłącznie kobiety.
  Marta Garcia, jedna z jurorek z Hiszpanii i prezydentka WWCOTY, powiedziała: „LC 500 Convertible to zachwycający, szalony samochód marzeń, który warto dodać do swojej listy zakupów Zachowuje wszystkie atuty klasycznego sportowego auta — takiego, które bez żadnych sztuczek rozkocha w sobie każdego kierowcę”.
  Anat Daniel, dziennikarka z Izraela, podkreśliła, że LC 500 Convertible to „mieszanka luksusu ze sportowym charakterem prosto z Japonii”. Jej zdaniem „wspaniały silnik” to jeden z czynników definiujących ten „wyjątkowy i niezapomniany samochód”. Z kolei przedstawicielka prasy motoryzacyjnej z RPA, Charleen Clarke, oceniła, że kabriolet Lexusa „wspaniale się prowadzi”.
  LC Convertible — podobnie jak jego bliźniaczy model Coupe — stanowi doskonały przykład ewolucji Lexusa w stronę marki jednoznacznie kojarzącej się z luksusowym stylem życia. Ogromna radość z jazdy, wyjątkowe wzornictwo i znakomita jakość wykonania sprawiają, że samochód w pełni usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów.
  LC Convertible po raz pierwszy znalazł się w świetle reflektorów jako samochód koncepcyjny podczas Salonu Samochodowego w Detroit w 2019 r. Naczelny projektant Tadao Mori i jego zespół udowodnili, że potrafią przełożyć wielokrotnie nagradzaną stylistykę LC Coupe na równie elegancką i atrakcyjną formę kabrioletu, zgodnie z formułą „skończonego piękna” (ultimate beauty). Wersja produkcyjna LC Convertible tylko nieznacznie różniła się od koncepcyjnej. Samochód zadebiutował na światowych rynkach w 2020 roku, stanowiąc punkt odniesienia dla wszystkich nowych modeli marki.
  Projektanci wiele uwagi poświęcili temu, by Lexus LC Convertible wyglądał równie zachwycająco ze złożonym i z rozłożonym dachem. Słynne przywiązanie do szczegółów marki Lexus w tym przypadku znalazło wyraz w skrupulatnym zaprojektowaniu mechanizmu składania dachu, tak aby uzyskać jego idealną linię bez obniżania komfortu pasażerów czy ograniczania miejsca w bagażniku. LC Convertible zapewnia świetne osiągi, z których słynie marka Lexus, za sprawą 5,0- litrowego silnika V8 oraz 10-stopniowej automatycznej skrzyni biegów Direct Shift. Kabriolet rozwija maksymalną, ograniczoną elektronicznie prędkość 270 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5 sekund. Precyzyjnie dopracowana aerodynamika nadwozia zapobiega nieprzyjemnym zawirowaniom powietrza w kabinie podczas jazdy z dużą prędkością. Elegancko zaprojektowana kabina została wykończona wysokiej jakości materiałami. Wnętrze odzwierciedla głęboko humanistyczną filozofię Lexusa, która znajduje wyraz we wzornictwie, rozwiązaniach podnoszących komfort i szczegółach oddziałujących na wszystkie zmysły.
  W 2021 roku organizatorzy WWCOTY wprowadzili nową metodę głosowania, zgodnie z którą najpierw wybierane są trzy najlepsze samochody w danej klasie aut, spośród których w kolejnym etapie wyłaniani są zwycięzcy kategorii. W tegorocznym konkursie uwzględniono modele, które zadebiutowały między styczniem a grudniem 2020 roku. Tak jak w poprzednich edycjach, głosy były certyfikowane przez niezależny zespół audytorów Grant Thornton New Zealand.
  Więcej informacji o konkursie WWCOTY można znaleźć na stronie https://www.womensworldcoty.com/.