2019 lexus news chantilly 810x1080 rx 1

LEXUS OBCHODZIŁ 30. ROCZNICĘ POWSTANIA NA CHANTILLY ARTS & ELEGANCE RICHARD MILLE

  • Marka zaprezentowała swój nowy koncept LC Convertible na Concours d’Élégance. W towarzystwie samochodu pozowała modelka ucharakteryzowana przez dom mody Haidera Ackermanna
  • Odświeżony Lexus RX miał swoją eurpejską premierę
  • Interpretacja Lexusa UX przywdzianego w zbroję z łusek przez hiszpańskie duo Antoñito i Manolín zdobyła pierwsze miejsce w konkursie
  Lexus obchodził 30 rocznicę powstania wspaniałą wystawą na Chantilly Arts & Elegance Mille - jednym z wiodących europejskich pokazów motoryzacyjncyh, artytycznych i lifestyle'owych.
  Lexus był oficjalnym partnerem 5. edycji wydarzenia, które odbyło się w historycznym regionie Château de Chantilly we Francji - 50 km na północ od Paryża. Znany międzynarodowo, historyczny pokaz dla klasycznych, nowoczesnych i koncepcyjnych samochodów biorących udział we wszelakich konkursach. Począwszy od parady "Najpiękniejszy samochód roku", aukcję, a na pokazach dzieł stworzonych w duchu "art de vivre à la Française" kończąc.
  Jako wydarzenie dedykowane luksusowi, stylowi oraz rzemiosłu, było to perfekcyjne miejsce właśnie dla Lexusa by celebrować tę okrągłą rocznicę.
 •     2019 lexus news chantilly 810x1080 lc

  KONCEPT LEXUSA LC CONVERTIBLE

  Koncept Lexusa LC Convertible miał swoją premierę na targach motoryzacyjnych w Genewie i był zapowiedzią nowego flagowego samochodu w wersji kabrio. Samochód koncepecyjny został tak zaprojektowany, aby ukazywać "bezkompromisowe piękno" w każdym detalu. Jego pokaz odbył się na Concours d’Élégance w Chantilly w towarzystwie modelki ubranej w kolekcję kreatora Haidera Ackermanna.

  Dzieła Heidera Ackermanna są inspirowane różnicami kulturowymi w modzie, połączeniem wszelakich dresscode'ów. Głównymi cechami jego dzieł są proste linie które, bardzo często są asymetryczne oraz utworzone z różnych materiałów. Rzut oka przywodzi nam na myśl dynamiczny, miejski styl, łączący cechy kultury niskiej i wysokiej,

 •     2019 lexus news chantilly new rx

  EUROPEJSKA PREMIERA NOWEGO RX

  Eurpejska premiera nowego Lexusa RX także miała miejsce w Chantilly. Lifting modelu wprowadza zmiany w stylizacji wnętrza, działania zawieszenia oraz systemów by jeszcze bardziej podnieść jakość flagowego SUVa marki. Odnowiony Lexus RX to także pierwszy samochód wyposażony w adaptacyjne światła LED typu BladeScan.

  Nowy RX był na wystawie obok nowego sedana ES, wyczynowego coupe RC F Track Edition oraz słynnego i rzadkiego supersamochodu Lexus LFA.

 •     2019 lexus news chantilly 810x1080 ux

  WYNIKI KONKURSU

  Tysiące odwiedzających Chantilly było równocześnie sędziami przy wyborze Lexusa UX w konkurencji na najlepszą artystyczną interpetację tego samochodu. Wybór padł na UX w formie Gyorin Kozane, czyli zbroi wykonanej z łusek. Autorami projektu byli Antoñito i Manolín, znani też jako Trini Salamanca i Pablo Parraga. Ich pełne kolorów dzieło przywoływało na myśl migotanie rybich łusek.

  Antoñito i Manolín są domorosłymi artystami, którzy w ramach eksperymentu stworzyli modernistyczne meble przy użyciu geometrycznych powierzchni. Ich dzieła, takie jak: krzesła, kredensy - dzięki użyciu różnej maści materiałów, skupiają w sobie otaczający nas świat.

  Zwycięzcy konkurencji Antoñito i Manolín będą gośćmi Lexusa na Milan Design Week w 2020 roku. Lexus w zaszczytnym gronie wystawców jest już od 2005 roku.

 • WICEMISTRZOWIE

  Marka Leitmotiv
  Leitmotiv pracowało w Chantilly, by zamienić UX w artystyczna instalację. Każdy z artystów zaprojektował elementy samochodu, by wyrazić swoją interpretację od delikatnej i zrównoważonej po bardzo abstrakcyjną i spontaniczną.

  Leitmotiv to grupa francuskich artystów: Keim, Wozdat i Ygrek. Każdy z nich ukończył sztukę stosowaną i jest przedstawicielem miejskiego malarstwa. Ich specjalizacje wzajemnie się uzupełniają by stworzyć symbiozę we wspólnym dziele.

  Droga Samuraja przez René Turreka
  W Drodze Samuraja, René Turrek pomalował sprayem prawą stronę Lexusa UX i zestawł z lapidarnymi liniami w różnych kolorach i różnej grubości by symbolizować nowoczesne oblicze marki i technologie dostępne w nowym luksusownym crossoverze. Przy użyciu neonów, René stworzył efekt który sprawia, że samochód jest różnie odbierany w świetlne dziennym i przy użyciu ultrafioletu.

  Linie na lewej strone samochodu odwzorowują kształt miecza Samuraja. Szare tło kontrastuje z owymi liniami, które przy błysku fleszy potęgowały wrażenie ostrego miecza.

  René Turreka to urodzony w Niemczech artysta graffiti, designer i pionier, który rozwinął nowe techniki malarstwa. To jest jego druga przygoda z modelem Lexusa - wcześniej miał okazję stworzyć swoje dzieło w oparciu o Lexusa LC.