2020 lexus yacht ly 650 premiere hero

AKTUALNOŚCI LEXUSA

LEXUS PREZENTUJE NOWY LUKSUSOWY JACHT

 • LY 650 to:
  • Wyraz nowej stylistyki Lexusa w postaci 20-metrowego jachtu
  • Wyjątkowe osiągi i spokój na miarę okrętu flagowego
  • Niezwykłe doznania dzięki zaawansowanej technologii
  • Najwyższej klasy rzemiosło i jakość wykonania w Systemie Produkcyjnym Toyoty (TPS – Toyota Production System)
  Lexus zorganizował w Boca Raton światową premierę swojego pierwszego luksusowego jachtu Lexus LY 650. Jest to kolejny przykład tego, w jaki sposób marka realizuje cel dostarczania swoim Klientom innowacyjnych rozwiązań i niezwykłych wrażeń, nie tylko w dziedzinie motoryzacji.
  Oparty na koncepcyjnej łodzi Lexus Sport Yacht, zaprezentowanej po raz pierwszy w styczniu 2017 roku, Lexus LY 650 odznacza się zachwycającą stylistyką i doskonałymi osiągami. Lexus połączył w nim zaawansowaną technologię i kunszt rzemieślników, aby zapewnić wrażenia, które pobudzają zmysły i przekraczają oczekiwania właścicieli. Flagowy jacht LY 650 jest ucieleśnieniem filozofii Lexusa CRAFTED, w której przywiązuje się szczególną wagę do najdrobniejszych detali oraz wyprzedzającej wszelkie potrzeby gościnności.
  Kształt kadłuba, wysoko poprowadzona rufa i inne elementy, wraz z pięknie falującymi liniami, nadają LY 650 niespotykaną, wyróżniającą stylistykę. Współpraca z włoskim studiem projektowania jachtów Nuvolari Lenard przyczyniła się do stworzenia oryginalnego wzornictwa i komfortowej przestrzeni we wnętrzu o luksusowej jakości ujawniającej się w każdym szczególe. Ponadto wspólnie z Marquis Yachts LLC2 opracowano lekki kompozytowy kadłub o wysokiej sztywności, łączący tworzywo wzmocnione włóknem węglowym (CFRP) z tworzywem z włóknem szklanym (GFRP). LY 650 jest wyposażony w LY-Link, zaawansowaną technologię łączności dla jachtów, która na bieżąco udostępnia informacje i stanowi narzędzie kontroli nad wieloma funkcjami jachtu.
  LY 650 został zbudowany we współpracy z rzemieślnikami ze stoczni Marquis Yachts w miejscowości Pulaski w stanie Wisconsin (USA). Wraz z rozpoczęciem produkcji firma ta wdrożyła i zaadaptowała do swoich procesów słynny system TPS (Toyota Production System).

  Nowy jacht zostanie zaprezentowany na targach International Boat Show w Fort Lauderdale na Florydzie, odbywających się w dniach od 30 października do 3 listopada 2019.
  „Lexus aspirując do pozycji marki prawdziwie luksusowego stylu życia, rozwija się w wielu różnych kierunkach wykraczających poza motoryzację. Jacht LY 650 to kolejne osiągnięcie na tej drodze. Dzięki współpracy Toyoty i Marquis Yachts słynny System Produkcyjny Toyoty został wprowadzony do zakładu produkującego jachty, co pozwoliło poprawić jakość i wydajność. W ten sposób filozofia Lexusa CRAFTED, czyli połączenie japońskiej kultury gościnności Omotenashi i wyjątkowej dbałości o każdy szczegół zmaterializowała się w postaci luksusowego jachtu. Nie mogę się doczeka, aż LY 650 zacznie prezentować swoje piękno na oceanach całego świata. Jako firma specjalizująca się w szeroko rozumianej mobilności, szukamy nowych form poruszania się – również na morzu” – powiedział Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation.

  NAJWAŻNIEJSZE CECHY LY 650

  Jacht LY 650 z charakterystycznym, otwartym mostkiem zachowuje żywą formę i piękne zakrzywione linie, znane z Lexus Sport Yacht Concept. Jest jednocześnie sportowy i elegancki. Mocny i wyrazisty dziób oraz dynamiczny kadłub z jednym z najszerszych pokładów w tej klasie, pozwalają od razu rozpoznać LY 650. Linia dachu przywodzi z kolei na myśl samochody coupe.
  Premierowy jacht ma opcjonalne, dwukolorowe malowanie, podkreślające jedyną w swoim rodzaju formę jednostki i nawiązujące do wizerunku Lexus Sports Yacht Concept z 2017 roku. Metalowe akcenty na dziobie i bocznych oknach oraz wloty powietrza w kształcie litery L tworzą charakterystyczny wizerunek jachtu Lexusa.
 •     2020 lexus yacht ly 650 premiere LR01 interior

  Wnętrze jachtu łączy wyrafinowaną stylistykę Lexusa z japońską sztuką gościnności Omotenashi, która z serdecznością i życzliwością przewiduje i spełnia potrzeby gości. Oferuje ono jasną przestrzeń, dającą poczucie otwartości, a zakrzywione linie i kreatywne oświetlenie zapewniają uczucie komfortu.

  Praktyczne wyposażenie salonu stanowią podwójne, skierowane do przodu kapitańskie fotele i sofy oraz kambuz na rufie. Poniżej salonu znajdują się trzy eleganckie sypialnie o wysokości ponad 2 metrów, każda z własnym prysznicem.

WYJĄTKOWE OSIĄGI I SPOKÓJ

Aby zapewnić imponujące osiągi Lexusa, LY 650 został skrupulatnie zaprojektowany i skonstruowany. Dzięki temu może zagwarantować niezwykły komfort żeglowania, a jednocześnie dynamiczną reakcję na stery w każdej sytuacji.
Układ napędowy składa się z dwóch silników Volvo Penta® IPS3 (1350/1200/1050). Integrując je z unikatowym kształtem podwodnej części kadłuba, Lexus wypracował nie tylko wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa, ale także wyjątkową stabilność i zwrotność. LY 650 oferuje również szereg funkcji wspomagających pilotowanie (w tym sterowanie joystickiem), ustalanie pozycji na morzu i funkcję automatycznych klap.
W celu obniżenia masy i zapewnienia wysokiej sztywności, podwodną i górną część kadłuba wykonano z CFRP, co przyczyniło się również do niezwykłej stabilności przy dużych prędkościach i wysokiego komfortu żeglowania. Aby zapewnić wyjątkową ciszę, w ścianach zastosowano płyty warstwowe o doskonałych właściwościach dźwiękoszczelnych.
    2020 lexus yacht ly 650 premiere LR02 advanced technology

LEXUS PREZENTUJE NOWY LUKSUSOWY JACHT

NIESAMOWITE WRAŻENIA DZIĘKI ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGII

LY-Link to technologia łączności należąca do wyposażenia LY 650, która na bieżąco udostępnia i dostarcza wiele różnych informacji. Można ją wykorzystać do monitorowania jednostki i wysyłania powiadomień SMS-em w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Zwiększa również wygodę, umożliwiając zdalne włączanie i wyłączanie systemu klimatyzacji i świateł za pomocą smartfona.

Fotel kapitana to zarówno styl, jak i wysoka funkcjonalność dzięki panelowi wskaźników obsługiwanemu za pomocą dotykowego ekranu.

Opracowany dla tego jachtu system nagłośnienia Mark Levinson® Surround Sound z subwooferem zamienia salon w przestrzeń akustyczną przypominającą salę koncertową.

    2020 lexus yacht ly 650 premiere LR03 quality craftsmanship

LEXUS PREZENTUJE NOWY LUKSUSOWY JACHT

WYSOKIEJ JAKOŚCI RZEMIOSŁO I SYSTEM PRODUKCYJNY TOYOTY

LY 650 produkują w Wisconsin doskonale wykwalifikowani rzemieślnicy firmy Marquis Yachts. Ich bogate doświadczenie w branży stoczniowej i kunszt Takumi są widoczne w każdym ręcznie formowanym, indywidualnie lakierowanym kadłubie, który jest tworzony z niezwykłą dokładnością, stosowaną również w procesie obróbki i spawania. Precyzję wykonania detali widać także w elementach wyposażenia pokładu ze stali nierdzewnej, naturalnego drewna, a także ręcznie szytych pokryciach siedzeń, wykonywanych na zamówienie do każdej jednostki przez mistrzów rzemiosła Takumi.

Wraz z rozpoczęciem produkcji LY 650 firma Marquis Yachts wprowadziła słynny system produkcyjny Toyoty (TPS – Toyota Production System), koncentrujący się na procesach montażowych i ich nieustannym doskonaleniu w celu zwiększenia wydajności i dalszego podnoszenia jakości.